Alışveriş Sepeti

Alışveriş Sepetiniz Boş

Ürün Grupları
Markalar
Detaylı Listeleme

Yayınevi :

Yazar :

Ebat :

Kampanyalı Ürün

Hz.İsa Mesih The Messiah 2 VCD Film

2 VCD Film, Sinema Versiyonu 90 Dk.

Kdv Dahil : 8,50 TL
En Beğenilen Ürünler
Fetavayı Hindiyye 2.Ha
Taberi Tefsiri 9 Cilt
Mufassal Tarihçei Haya
Hayat ve Hatıratım - R
Kahramanlık Hikayeleri
İhyau Ulumiddin Bedir
Temellerin Duruşması A
Osmanlı İmparatorluğu
Müzekkin Nüfus Eşrefoğ
Sahihi Müslim Muhtasar
Şamua Elmalılı Hak Din

Sözler - Sadeleştirilmiş - Ufuk Yayınları

 Ürün Özellikleri : 1.Hamur sarı şamua, Ciltli, 950 sayfa
 Stok Kodu :
 Yazar : Bediüzzaman Said Nursi
 Yayınevi : Ufuk Yayınları
 Ebat : 13,5x21
 Kdv Dahil : 21,00 TL
 Stok Durumu : Ürün Stoklarımızda Mevcut 
 Ürünün Ziyaret Sayısı : 2259
Ürüne oy ver : 1 2 3 4 5


        Stoktan kargo ile üç günde teslim

 

Kitap

:

 Sözler - Risalei Nur dan Sadeleştirilmiştir

Yazar

:

 Bediüzzaman Said Nursi

Hazırlayanlar

:

 Adnan Kayıhan, M. İlhan Atılgan

Yayınevi

:

 Ufuk Yayınları

Etiket Fiyatı

:

 28 TL kdv dahil

Gonca Fiyatı

:

 21 TL kdv dahil

Kağıt - Cilt

:

 1.Hamur sarı şamua - Ciltli

Sayfa - Ebat

:

 950 Sayfa - 13.5x21 cm

 Yayın Yılı

:

 2013

 

Ufuk Yayınları, Bediüzzaman Said Nursi tarafından yazılan Sözler Risalei Nur Kalliyatından Sadeleştirilmiş adlı kitabı incelemektesiniz. Sadeleştirilmiş Sözler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

 

Yaratan Rabbinin adıyla oku .  O, insanı " alak " dan yarattı.
Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2Eksiksiz tüm övgüler; âlemlerin Rabbi olan, hakkı batıldan ayırt ettiren, kitabı indir en Allah'a, salat ve selam da o indir ilen Kur'an'ı bizzat yaşayarak kendi hayatında gösteren, sınır koyma yetkisi kendisine verilen O'nun Rasulüne, ehli beyte ve ashabına olsun. Amin.

 

 

     Sözler Risalei Nur Külliyatından Sadeleştirilmiştir

 

 

Said Nursi ‘nin mesleği olan “iman kurtarmak” bahsinde, risalelerin ne bulunmaz bir hazine olduğuna, tarih ve dünyanın her tarafındaki milyonlarca okuyucusu şahitlik ediyor. Buna mukabil, bu hazinenin ihtiyaç sahibi herkese ulaştırılması hususunda, özellikle Türkiye’deki genç nesil ve yurt dışında yaşayan Türkler hesaba katıldığında, istenen ölçüde başarılı olunamadığı da bir başka gerçek.

 

Bu iki gerçeği birlikte değerlendiren Ufuk Yayınları’nın, risaleleri günümüz Türkçesiyle basma ve bu eserleri Türkiye’deki hemen her haneye sokma kararlılığı, ilk meyvesini geçen sene vermiş ve Lemalar günümüz Türkçesi ile yayınlanmıştı.

 

Onu takip eden küçük kitaplarla beraber toplamda 500.000’i aşkın risaleyi, sadece 1 yıl gibi kısa bir sürede okuyucusuyla buluşturmuş olmamız, çıktığımız yolun doğruluğu hakkında bize kuvvetli bir delil oldu. Belki de en az satış rakamları kadar bizim yüzümüzü güldüren husus, çıkardığımız risalelerin Avrupa’da yakaladıkları başarıydı. Risalelerin %10’undan fazlasını, gurbetçi gençler satın almıştı.

 

Lemalar’dan sonra, herkesin merakla beklediği ve ısrarla sorduğu, Risale-i Nur Külliyatı’nın temel eseri Sözler de, sonunda yayına hazır hale geldi. Bir yıl süren hazırlık ve tahkik sürecinin ardından, bu kitapla birlikte, Ufuk Yayınları, Risaleleri ihtiyaç içindeki herkese ulaştırma misyonunda en önemli dönemeci geçmiş olacak. 950 sayfayı aşkın hacmiyle bu dev eserle buluşmak için artık kimsenin “anlamıyorum” diye bir bahanesi kalmadı. Darısı diğer bahanelerin başına…

 

Ufuk Yayınları

  

                       YAYINCININ NOTU

 

Risale-i Nur’un geçmişine şöyle bir baktığımızda, alınan mesafenin şükür gerektirecek bir mazhariyet olduğunu görmemek körlük olur. Onun, minicik kağıt parçalarına yazılıp rutubetli dehlizlerden muhataplarına ulaşıldığı çetin günler çoktan geride kaldı. Bin bir ihtimamla, göz nuru dökülerek hazırlanan teksirlerin yerini şimdilerde az gayretle milyonlarca baskıya ulaşabilen matbaa teknikleri aldı.

 

Risale-i Nur, ülke sınırlarını aştı ve artık dünyanın takip ettiği temel kaynaklardan biri haline geldi. Onlarca dilde milyonlarca insan, onun penceresinden Kur’an’ı ve kainatı okuyor. Onunla ilgili olarak hemen her gün yeni bir etkinliğin haberi geliyor; seminerler, sempozyumlar, konferanslar birbirini izliyor. Nitelikli üniversitelerde kürsüler açılıyor ve onun dünyasına ait yenilikler akademik tezlere konuk oluyor,. Risale-i Nur, “İzm”lerin iflas ettiği yaşlı dünyamıza, Kur’an deryasının eşiz bir dersi olarak kendi renk ve deseniyle hitap eden bu ümit kaynağı…

 

Henüz çok az sayıda insan tarafından ve el marifetiyle çoğaltılarak gizlice yayıldığı dönemde, “Bu eserleri Dünyaya okutacağım.”  diyen Üstad’ın bir hayali daha hayat bulmuş durumda. Bugünleri ihsan eden Rabbimizin, yarının nesillerine neler lütfedeceğini şimdiden tahmin etmek zor olsa da gelecek günlerin daha aydın olacağından kuşkumuz yok.

 

Dünyanın Kur’an hakikatlerine koştuğu böyle bir dönemde, yakınında olduğu halde onun nur iklimine giremeyen bir neslin varlığı da gerçek. Bu nesil, araya örülen duvarları aşıp Risale-i Nur’a ulaşamıyor; ulaşsa da anlayamadığı için ondan mahrumiyet yaşıyor.

 

Evet, din adına ortaya koymamız gereken gayret kadar dilimizin muhavazası için de duruşumuzun net olması şart. Bu açıdan bakıldığında Risale-i Nur’un duruşu, takdirlerin üstünde dilin muhavazası konusunda Risale-i Nur’un yerine getirdiği işlevi kimse inkar edemez. Ancak yolu henüz ona uğramayan büyük bir kitle var ve onlarla Nur külliyatı arasındaki mesafe her geçen gün açılıyor.

 

Öte yandan dilimiz, dünya dili olma yolunda dikkat çekiçi adımlarla ilerliyor.

Görmemiz gereken başka bir gerçek de yurt dışında yaşayan ve dilimizi canlı tutacak unsurlardan uzak büyümek zorunda kalan yeni nesiller.

 

İşte bu üç zümreyi göz önüne alan yayınevimiz, diğer dillere çevrilirken riayet edilen ölçüler çerçevesinde bazı tasarruflarla Risale-i Nur’u bu insanların da anlayabileceği bir dille yayınlamaya karar verdi. Bu çalışmanın üç temel hedefi vardır:

 

1.  Özellikle televizyon ve internetten beslenen yeni neslin de anlayabileceği bir metin oluşturmak ve bu metin üzerinden eserin kendisinden geçiş imkanını sağlamak,

2.  Türkçenin dünya dili olma yolunda ilerlediği bu dönemde, dilimizi yeni öğrenenlerin Risale-i Nur Külliyatı’na daha kolay ulaşıp Üstad’la daha erken tanışmasının sağlamak,

3.  Ülkemiz dışında doğup büyüyen ve diyarı gurbette yaşayan, tabii olarak da Risale-i Nur’un yazıldığı dili aşina olmayan genç kuşakların, Nurların mesajına daha kolay ulaşmasına katkıda bulunmak.

 

İşte bu çalışma, böyle bir niyetin ürünü. Hedefi olan insana, onu ulaştırabilmek için atılan samimi bir adım…

 

Peki, bunun için ne yapıldı?

 

Öncelikle, Risale-i Nur’un mesajının günümüz diliyle ve en açık biçimde anlaşılması esas alında. Ancak bu yapılırken, asıl metnin konusunun bozulmamasına özen gösterildi. Anlamayı kolaylaştıracağı düşünülen yerlerde, kelimelerin bugünkü karşılıklarının seçilmesi yanında, uzun cümleler bölündü ve aynı malzemeyle yeniden kuruldu. Istılahta yer alan terimler ve Nur külliyatının anahtar kavramları ise aynen korundu, değiştirilmedi. Sadeleştirilmiş Lem’alar

Her ne kadar azami dikkat, titizlik ve hassasiyet gösterilmeye çalışılmış olsa da bize bakan yönüyle mutlaka eksiklikler, kusurlar ve gözden kaçan unsurlar söz konusu olacaktır. Samimiyetle atılan bu adımın, okurlarımızdan gelecek yönlendirmelerle gerçek mecrasını bulacağından şüphemiz yok.

Bu vesileyle başta metnin olgunlaştırılmasında emeği geçen Adnan Kayıhan ve M. İlhan Atılgan beyefendilere, yapılan çalışmalara dair tenkit, yorum ve katkılarını esirgemeyen hocalarımıza teşekkür ederiz.

Hiç şüphesiz hatalar bize, güzellikler ise eserin pek muhterem müellifine aittir. 

 

Sözler Risalei Nurdan sadeleştirilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ufuk Yayınları Bediüzzaman Said Nursi Sadeleştirilmiş Sözler adlı kitabı incele diniz.

 

( Sözler risalei nur külliyatından sadeleştirilmiş, Sözler kitap, sadeleştirilmiş lemalar, günümüz türkçesine çevrilmiş Sözler, sadeleştirilmiş sözler oku, sözler kitabı, online satın al, sadeleştirilmiş sözler, ufuk yayınları, kitab, ucuz dini kitap, uygun fiyat, kitabı, gonca kitabevi,  İslam, onlıne satış, ufuk yayınları, sözler fiyat )

 

Bankasya (Sadece Asyacard Geçerlidir)
Taksit Sayısı (Ay) Aylık Taksit Tutarı  Toplam Tutar 
2 10,50 TL  21,00 TL 
3 7,00 TL  21,00 TL 
Ürün hakkında henüz bir yorum yapılmamış.

Risalei Nur Külliyatı, Termo Deri, Envar Neşriyat

14 Cilt, Termo Ciltli, Şamua, Büyük

Kdv Dahil : 205,00 TL

Risale-i Nur Külliyatı - Karton Cilt, Şamua

Orta boy, 14 Cilt, Şamua, 6.025 Sayfa

Kdv Dahil : 75,00 TL

Son Şahitler Bediüzzaman Said Nursi yi Anlatıyor Serisi - 6 Cilt

2.Hamur ithal kağıt, 6 cilt, 2.662 sayfa

Kdv Dahil : 74,00 TL

Risalei Nurda Külli Kaideler 1

2.Hamur , karton cilt, 686 sayfa

Kdv Dahil : 16,75 TL

Termo Deri Risalei Nur Külliyatı - Lügatçeli - Orta

Orta boy, termo deri, 14 cilt, 7.502 sayfa

Kdv Dahil : 237,00 TL

Risalei Nur Karton Kapak Set - 37 Kitap

Karton kapak cilt, 1.hamur sarı şamua, 5.547 sayfa

Kdv Dahil : 92,00 TL

Risalei Nur Cep Boy Karton Kapak Set - 36 Kitap

Cep, 36 Kitap, 6.392 sayfa, 1.Hamur Sarı Şamua

Kdv Dahil : 83,00 TL

Risalei Nur Külliyatı - Termo Deri - Lugatlı

Termo Deri, Lügatçeli, 14 Cilt, 7.502 Sayfa, Şamua

Kdv Dahil : 263,00 TL

Risalei Nur Külliyatı Lugatlı - Orta

14 Cilt, Orta Boy, 7.305 Sayfa

Kdv Dahil : 195,00 TL

Risalei Nur Külliyatı - Zehra Yayınları - Lügatçeli

14. Cilt, 1. Hamur Şamua, 7.430 Sayfa

Kdv Dahil : 218,00 TL

Bediüzzaman Said Nursi Tarihçe-i Hayatı

1. Hamur Şamua - Suni Deri Ciltli - 1.280 Sayfa

Kdv Dahil : 25,00 TL

Asar-ı Bediiye Envar Neşriyat

1. Hamur Şamua, Vinleks Ciltli, 735 Sayfa

Kdv Dahil : 20,00 TL

Asar-ı Bediiyye - Abdülkadir Badıllı

1.Hamur Sarı Şamua, Ciltli, 709 Sayfa

Kdv Dahil : 23,00 TL

Lemalar - Risalei Nur Külliyatından Sadeleştirilmiş

1. Hamur Şamua, Ciltli, 590 Sayfa

Kdv Dahil : 14,00 TL

Risale i Nur Külliyatı Set - 2, Lügatçeli

1.Hamur Şamua, 5 Cilt, Orta Boy

Kdv Dahil : 70,00 TL

Kelime İndeksi Envar Neşriyat


Kdv Dahil : 21,00 TL

Risale-i Nurda Geçen Ayet Hadis Mealleri

Lüks Bez Ciltli, Şamua, 847 Sayfa

Kdv Dahil : 16,00 TL

Küçük Boy Risale-i Nur Külliyatı Sırtı Deri 14 Cilt

14 Cilt, Sırtı Deri Ciltli, Şamua

Kdv Dahil : 125,00 TL

Risalei Nurda Geçen Ayet Hadis Mealleri Tebliğ Yayın

Ciltli, Şamua, 359 Sayfa

Kdv Dahil : 14,00 TL

Risalei Nurun Kudsi Kaynakları

Ciltli ,1.020 Sayfa , Şamua , Vinleks Cilt

Kdv Dahil : 25,00 TL

Risale-i Nur Külliyatı Set 1, Lügatçeli

Ciltli, 1.Hamur sarı şamua, 4 Cilt takım, Orta

Kdv Dahil : 74,00 TL

Osmanlıca Risale i Nur Külliyatı Envar Orta Boy

16 Cilt, 1. Hamur şamua, Vinleks Cilt, 8.798 Sayfa

Kdv Dahil : 210,00 TL

Sözler 1 2 3 4 Sadeleştirilmiş

4 Cilt Vinleks takım, Şamua, 2.492 Sayfa

Kdv Dahil : 71,00 TL

Osmanlıca Risalei Nur Külliyatı - Büyük

16 Cilt, 1. Hamur şamua, Vinleks Cilt, 8.798 Sayfa

Kdv Dahil : 255,00 TL
Üye Paneli
Link Sepeti
 ÜYELiK HAKKINDA
 BANKA HESAP ALIŞVERİŞ ÖDEME
 GARANTi VE iADE :
 KARGO VE TESLİMAT :
 SATIŞ SÖZLEŞMESİ :
 HAKKIMIZDA :
 GÜVENLİĞİNİZ BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ :
 GÜVENLİ ALIŞVERİŞİN İPUÇLARI :
 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 MÜŞTERİ YORUMLARI
En Çok İzlenenler
Rastgele Ürün

Evradı Kadiriyye

1.Hamur Sarı Şamua, Ciltli, 310 Sayfa

Kdv Dahil : 10,50 TL
Haber Merkezi
Editörün Seçimi