Alışveriş Sepeti

Alışveriş Sepetiniz Boş

Ürün Grupları
Markalar
Detaylı Listeleme

Yayınevi :

Yazar :

Ebat :

Kampanyalı Ürün

Mizanül Kübra İmam Şarani

2.Hamur - Bez Cilt, 680 sayfa

Kdv Dahil : 26,00 TL
En Beğenilen Ürünler
Fetavayı Hindiyye 2.Ha
Taberi Tefsiri 9 Cilt
Hayat ve Hatıratım - R
Mufassal Tarihçei Haya
Sahihi Müslim Muhtasar
Kahramanlık Hikayeleri
Osmanlı İmparatorluğu
Şamua Elmalılı Hak Din
Müzekkin Nüfus Eşrefoğ
Temellerin Duruşması A
İhyau Ulumiddin Bedir
Ürün Özellikleri - STOK FAZLASI İNDİRİMLİ

Rayiha Yayın Kelime Meali Kur'an-ı Kerim Cami Boy

 Ürün Özellikleri : 1.Hamur sarı şamua, cami boy , 716 sayfa, ciltli
 Stok Kodu :
 Yazar : Haz: Hacı Ahmet Didin
 Yayınevi : Rayiha
 Ebat : 23x33
 Kdv Dahil : 27,50 TL
 Stok Durumu : Ürün Stoklarımızda Mevcut 
 Ürünün Ziyaret Sayısı : 2744
Ürüne oy ver : 1 2 3 4 5 

            Stoktan aynı gün kargo ile üç günde teslim

  

Kitap

:

  Belağat Uygulamalı İrabi Kaideli Kuranı Kerim Meali

Meal

:

  Hacı Ahmet Didin

Hat

:

  Bilgisayar hatlı, kolay okunuşlu, renkli

Yayınevi

:

  Rayiha Yayınları 

Etiket Fiyatı

:

  55.00 TL kdv dahil

Gonca Fiyatı

:

  28.00 TL kdv dahil

Kağıt - Cilt

:

  1.hamur sarı şamua - Lüks cilt

Sayfa - Ebat

:

  716 Sayfa - 23x33 cm - cami boy,  en büyük

Yayın Yılı

:

  2012  -   7 renk baskı

 

   

Rayiha Yayınlarından çıkan bu eser, öncelikle güzel bir bilgisayar çalışması yapılmış. Her ayetin altında meali verilmiş, ancak hem Arapça kelime hem de manası olan Türkçe kelime aynı renklerde basılmış. Arapca çalışanlara faydalı bir eser.

 

Rayiha Yayıncılık, Hacı Ahmet Didin tarafından meali yazılan Belağat Uygulamalı İrabi Kaideli Kuranı Kerim Kelime Meali adlı Kuran kitabı nı incelemektesiniz. Cami Boy, Rayiha yayıncılık, Kuranı Kerim Kelime Meali kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

 

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.
Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

 

Eksiksiz tüm övgüler; âlemlerin Rabbi olan, hakkı batıldan ayırt ettiren, kitabı indir en Allah'a, salat ve selam da o indir ilen Kur'an'ı bizzat yaşayarak kendi hayatında gösteren, sınır koyma yetkisi kendisine verilen O'nun Rasulüne, ehli beyte ve ashabına olsun. Amin

 

 

      Belağat Uygulamalı İrabi Kaideli Kuranı Kerim Kelime Meali 

 

 

                        ÖNSÖZ

 

Belagat: Meramın en iyi şekilde düzgün ve fasih sözlerle ifade edilmesidir. Üç gruba ayrılır.

 

1-MEANİ: Arapça lisanın kendine has konuşma uslubu ve kaideleri tatbik ederek manaları bozmadan fasih ifadelerle konuşma ve yazma sanatıdır. Bir başka ifadeyle Arapça dilinin sırları ve incelikleri kapsayan kelam ilmidir.

2-BEYAN: Konuların ve anlatılmak istenen manaların daha iyi bir şekilde anlaşılması için yapılan benzetme ve olmuş hadiselerin ibretli yönlerini anlatan gerçek ve mecazi ifade sanatıdır.

3-BEDİ: Kelam ilminde az ifadelerle çok geniş manaları kapsayan beliğ ve etkileyici güzel konuşma ve yazma sanatıdır. 

 

 

                 ÖNEMLİ AÇIKLAMA

 

Kıymetli okuyucularımız; KUR’AN-I KERİM İlah-i bir kelamdır, şiir ve manzum bir kitap değildir. Beşeri hiçbir varlığın müdahale ve nufus edemediği arz üzerinde tek kelamdır.

Arapça lafzı üzerinde hiçbir değişikliğe uğramamış Vah-i İlah-i olarak indirildiğin aslıdır. Kuran hangi dile tercüme edilirse edilsin, Arapça aslına uygun meal yapılması gereklidir.

Şu durumlara dikkat edilmesi şarttır, yoksa Maazallah dinde tahribat yapma konusuna girer, kişi kendini de okuyanları da dalalete götürür.

 

a-    Kuran meal ’i şiir şeklinde yazılmaz ve okunmaz.

b-    Kuran meal ’i kişinin kendi görüş ve yorumuna göre yazılamaz.

c-    Meal-i hazırlayan kişinin Arapça grameri ve kendi tercüme ettiği dilinin gramer yapısını çok iyi bilmesi gereklidir, iki dilin uyum kaidelerini tatbik ederek tercüme tekniğine göre meal hazırlanmalıdır.

 

Rahiya yayıncılık olarak bu konuların ciddiyetinin bilincindeyiz. Arapaça aslına en yakın bir meal’in nasıl olması hususunda çok ince ayrıntılara kadar araştırmalarımızı yaparak böyle bir eseri dört aşamada meydana getirdik. rayiha yayıncılık kuranı kerim

 

1.AŞAMA: Cümle Meali: ( Arapça lafız ve meal ayrı renklerde) hazırlandı.

2.AŞAMA: Kelime Meali: (On dört renk kullanılarak Arapça kelime ve Türkçe kelime aynı renkle gösterilerek lugat manası anlaşılır şekilde) hazırlandı.

3.AŞAMA: İrab-i Kelime Meali: ( Kelimelerin gramer yapısına göre on sekiz renk kullanılarak iki yüz kaidenin üzerinde tatbik edilmiş böylece kelime ve cümlelerin gramer yapısı ortaya çıkartılarak) hazırlanmıştır.

4.AŞAMA: Belagat Uygulamalı Meali: “Kelam ilmini ihtiva eden edatlar, manayı etkileyen harfler ve vurgu işaretleri, Arapça lafzına en yakın bir şekilde renklendirilerek meal ) hazırlanmıştır. kuranı kerim ve kelime meali rayiha yayıncılık

 

 

                          AÇIKLAMA

 

Hamd ve Sena Alemlerin Rabbi olan Cenab-ı Allah'a yapılır. Salat ve selam sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin üzerine olsun.

 Allah'u Tealanın Tevfik ve inayeti ile hazırladığımız bu Kur'ân-ı Kerim ve Türkçe Meali, dört değişik şekilde okunacak durumda hazırlanmıştır:


a. Kur'ân-ı Kerimi Arapça lafzı ile okumak.
b. Yalnız Kur'ân'ın mealini okumak.
c. Arapça lafzı ile beraber mealini okumak.
d. Lafız ve meal kelime olarak aynı renkle renklendirildiğinden kelimenin lügat manasını anlayarak okumak.

 

Ayrıca bu Kur'ân altı amaç göz önüne alınarak düzenlenmiştir:1. Bu kitaba ELiF-BA cetvelleri konularak latin harflerinden istifade edilerek Tecvid ve Kraat Elif-Ba (VCD)’si yardımı ile Kur'an-ı Kerim'i okuması amaçlanmıştır.

 
2. Kitabın başına Tecvit ve Kıraat kaidelerini içine alan kısa ve öz bir kitapçık eklenerek, hatime başlamadan önce bu konuların gözden geçirilerek, hatasız ve kaidelere uygun okunması amaçlanmış,

 
3. Kur'ân-ı Kerim'in düz lafzı okunarak Arapça manası ayet, cümle ve kelime olarak kırık kıraat usulüne göre düzenlenmiş ve vaiz üslubu göz önüne alınmış,

4. Kur'ân-ı Kerim'in Türkçe meali ilk olarak Kur'ân'ın Arapça lafzının altına yazılarak, sayfaların düzeni bozulmadan, Türkçe açıklama tam ve açık olarak âyet ve cümle altına getirilmiştir.

5. Kur'an-ın Fasih Arapça'sını öğrenmek isteyenlere (Sarf. Nahiv ve Edat) ilminin temel bilgilerini içine alan bir kılavuz eklenmiştir, konular daha iyi anlaşılsın diye renkli cetvel hazırlanmış ve anlatılan misallerin çoğu da Kur'an-ı Kerim'den alınmıştır.

6. Cenab-ı Allah Kehf Suresi 54. Ayette "Celâlim hakkı için! Biz bu Kur'an-da insanlara her türlü misali açıkladık." buyurmaktadır. Bu ilâhî manaya dayanarak her türlü ihtiyaç ve talebinizi Kur'an-ı Azim-üş şandan bulmanız umudu ile(dua maksadı ile okunan Kur'an ayetleri )adı altında bir dua konu fihristi hazırladık.

Kur'an-ı Kerimin okuma yönü sağdan sola doğru olduğundan, Türkçe olarak açıklanan cümleler, bu önemli konu göz önüne alınarak yerleştirilmiştir. Cümle akışı buna göre düzenlenerek Arapça cümle yapısına en yakın ve en uygun bir kıraat üslubu meydana getirilmiştir. rayiha kuranı kerim ve kelime meali

 

 

BU KUR’AN-I KERİM MEALİ İLE BERABER İSTİFADE EDECEĞİNİZ ESERLER

 

Kıymetli okuyucularımız; Rayiha yayıncılık olarak esas amacımız sizleri meal okumanın daha ilerisine giderek Kur’an-ı Kerim’i aslı lisanı olan Arapça’yı anlayarak okumanız ve ilmi ile amel etmenizdir.

Sizlerin istifadesi için aşağıdaki eserleri yardımcı kitap olarak tavsiye ediyoruz. Gösterilen metod usulü ile ve program dahilinde sürekli ve ciddi bir çalışmayla İnşallah neticeye ulaşacağınız inancındayız. …    kuranı kerim ve kelime meali rayiha yayıncılık

Muvaffakiyet Cenab-ı Allah’dan dır.

 

 

       Eserler

 

1-“Tam izahli Fasih Arapça Sarf ve Nahiv” Arapça - Türkçe ve Arapça - Türkçe - İngilizce tamamı renkli bütün fiillerin çekim tablosu ve Kur’an dan örneklerle hazırlanmış bir kitaptır.

2-“Türkçe-Arapça-İngilizce Gramer Kitabı” üç dilin de karşılıklı gramer kaideleri örneklerle gösterilen yüksek lisans seviyesinde hazırlanmış bir kitaptır.

3-“İngilizce Teleffuz Kitabı” İngilizce dilinin okunuşunun en ince ayrıntılarına kadar gösterilen ve içinde Kur’an dan 5 cüz’ün Arapça, Türkçe, İngilizce meal ve İngilizce teleffuzu gösterilerek hazırlanmış bir kitapdır.

4-“Renkli Kur’an-ı Kerim Lugatı” Bu lugat üç dile göre Arapça - Türkçe - İngilizce kelime lugatı olarak hazırlanmış çok yönlü kullanıla bilen, kelam ilmine en uygun hazırlanmış bir lugattır.

5- “Elif-Ba Kitabı ve Dualar” İçinde mealleri ile beraber, Yasin-i Şerif ve kısa sureler bulunan çok yönlü hazırlanmış bir el kitabıdır.

6- “Cemi’ul Ahadis” İçinde 55 bin hadisi şerif bulunan İmam Celaleddin Suyuti’nin hazırladığı bu kitap Hace Ahmet Hocanın tercüme ederek, yine Türkçe mealini altına renkli yazarak hazırladığı bu eser ciltler bittikçe hizmetinize sunulacaktır.

Not: Daha geniş bilgi almak istiyorsanız, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi yayınlarından M. Meral ÇÖRTÜ hocanın eserlerinden olan Sarf ve Nahiv, Arapça Cümle Kuruluşu ve Tercüme Teknikleri kitaplarından istifade edebilirsiniz.

Cenab-ı ALLAH önce iman etmeyi sonra ilim ehli olmayı sonra Salih amel işlemeyi ve nihayetinde ihlas sahibi olmayı bizlere nasip etsin AMİN .  ( büyük boy rayiha yayınları kelime meali, rayiha yayıncılık kuranı kerim kelime meal, satır arası meal, kelime mealli kuranı kerim fiyat, rayiha kelime meali fiyatı, oku, kitabı, online satın al, yayın, ucuz dini kitap, uygun fiyat, islami kitap  satış, gonca kitabevi, onlıne satış, cami , kitabyurdu.net, aynı gün kargo, ucuz kitap, internetten satış, rayiha yayıncılık kuranı kerim, kuranı kerim ve kelime meali rayiha yayıncılık, cami boy kelime meal rayiha )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rayiha Yayıncılık, Hacı Ahmet Didin tarafından meali yazılan Büyük Boy,  Belağat Uygulamalı İrabi Kaideli Kuranı Kerim Kelime Meali adlı Kuran kitabı nı incele diniz.

Bankasya (Sadece Asyacard Geçerlidir)
Taksit Sayısı (Ay) Aylık Taksit Tutarı  Toplam Tutar 
2 13,75 TL  27,50 TL 
3 9,17 TL  27,50 TL 
Ürün hakkında henüz bir yorum yapılmamış.

Satır Arası Tecvid Kaideli ve Tecvid Açıklamalı Kuranı Kerim

Tecvidli, 1.Hamur Sarı Şamua, Bez Cilt, 636 sayfa

Kdv Dahil : 23,00 TL

Kuranı Kerim Bilgisayar Hatlı Cami Boy - Merve Yayınları

1.Hamur şamua, cami boy, 616 sayfa, Diyanet Onaylı

Kdv Dahil : 19,00 TL

Gül Kokulu Kelime Mealli Kuranı Kerim - Rahle

1.Hamur sarı şamua, rahle, 620 sayfa, Diyanet Onay

Kdv Dahil : 20,00 TL

Çanta Boy Mühürlü Kuranı Kerim - Kod 063 - Ayfa

Fermuarlı Çanta boy, 1.Hamur sarı şamua, 616 sayfa

Kdv Dahil : 11,50 TL

Satır Arası Kuranı Kerim Kelime Meali - 2 Cilt

1.Hamur sarı şamua, 2 Lüks Cilt, 1,238 sayfa

Kdv Dahil : 44,00 TL

Hayat Kitabı Kuran Kelime Meali - Mustafa İslamoğlu

1.Hamur sarı şamua ofset, lüks cilt, 648 sayfa

Kdv Dahil : 30,00 TL

Camii Kebir Kuranı Kerim - Diyanet Mühürlü - Kod 061 - Ayfa

Ciltli, 1.Hamur sarı şamua, 616 sayfa, Camii Kebir

Kdv Dahil : 51,00 TL

Hayat Kitabı Kuranı Kerim Gerekçeli Meal Tefsir - Metinsiz

1.Hamur sarı şamua, bez ciltli, 1.232 sayfa

Kdv Dahil : 24,00 TL

Satır Arası Kuranı Kerim ve Kelime Meal - Çanta Boy

1.Hamur sarı şamua, Çanta Boy, 616 Sayfa

Kdv Dahil : 14,50 TL

Orta Boy Tecvidli Kuranı Kerim - Nuh

1.Hamur sarı şamua, ciltli, 620 sayfa, gül kokulu

Kdv Dahil : 17,00 TL

Kuranı Kerim ve Satır Arası Kelime Meali - Rahle - Haktan

1.Hamur Şamua, ciltli, 616 sayfa, Diyanet Onaylı

Kdv Dahil : 20,00 TL

Bilgisayar Hatlı Kuranı Kerim ve Meali - Cami - Seda Yayınları

1.Hamur sarı şamua, Lüks Ciltli, 638 sayfa

Kdv Dahil : 22,00 TL

Kuranı Kerim Renkli Kelime Meali - Bilgisayar Hatlı - Cami

1.Hamur şamua, Lüks Ciltli, 639 sayfa, Mühürlü

Kdv Dahil : 25,00 TL

Tecvidli Kuranı Kerim Rahle - Nuh Yayınları

1.Hamur sarı şamua, Ciltli, 620 sayfa, Gül Kokulu

Kdv Dahil : 23,00 TL

Kur'an-ı Kerim ve Meali - Rahle - Kolay Okunan Hat

1.Hamur sarı şamua, 2 renk, ciltli, 640 sayfa

Kdv Dahil : 18,50 TL

Renkli Büyük Cep Boy Kuranı Kerim - Kılıflı

1.Hamur şamua, bez ciltli, çantalı

Kdv Dahil : 11,00 TL

Ayet ve Hadislerle Açıklamalı Kuranı Kerim Meali - İFAV

1.Hamur sarı şamua, 2 cilt, 2.150 sayfa

Kdv Dahil : 68,00 TL

Kuranı Hakim Açıklamalı Meali Aynı Sayfa Metin ve Meal

1.Hamur şamua, bez ciltli, 605 sayfa

Kdv Dahil : 21,50 TL

Kuranı Hakim Açıklamalı Meali - Aynı sayfada metin ve meal

1.Hamur sarı şamua, Ciltli, 605 sayfa, büyük

Kdv Dahil : 21,50 TL

Kuranı Kerim Meali - Mustafa Öztürk

1.Hamur sarı şamua, Ciltli, 874 Sayfa

Kdv Dahil : 25,00 TL

Bilgisayarlı Renkli Kelime Mealli Kur'anı Kerim Mühürlü

1.Hamur sarı şamua, 639 Sayfa, Kolay Okunuşlu

Kdv Dahil : 21,00 TL

Bilgisayar Hatlı Diyanet Onaylı Kuranı Kerim - Rahle

1.hamur sarı şamua, bez cilt, rahle , 616 sayfa

Kdv Dahil : 14,00 TL

Bilgisayar Hatlı 5 li Kuranı Kerim - Cami Boy - Aktif

Cami Boy, Beşli, 1.Hamur Sarı Şamua, 620 sayfa

Kdv Dahil : 25,00 TL

Meal Osmanlıca Karşılıklı Kuranı Kerim - Orta

1.hamur sarı şamua , bez cilt, 1.310 sayfa

Kdv Dahil : 24,00 TL
Üye Paneli
Link Sepeti
 ÜYELiK HAKKINDA
 BANKA HESAP ALIŞVERİŞ ÖDEME
 GARANTi VE iADE :
 KARGO VE TESLİMAT :
 SATIŞ SÖZLEŞMESİ :
 HAKKIMIZDA :
 GÜVENLİĞİNİZ BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ :
 GÜVENLİ ALIŞVERİŞİN İPUÇLARI :
 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 MÜŞTERİ YORUMLARI
En Çok İzlenenler
Rastgele Ürün

Din Görevlisi Yeterlilik Sınavı Başucu Kitabı

1.Hamur beyaz kağıt, ciltli, 408 sayfa, renkli

Kdv Dahil : 15,00 TL
Haber Merkezi
Editörün Seçimi