Alışveriş Sepeti

Alışveriş Sepetiniz Boş

Ürün Grupları
Markalar
Detaylı Listeleme

Yayınevi :

Yazar :

Ebat :

Kampanyalı Ürün

Ruhul Beyan Kuran Meali ve Tefsiri 14.Cilt Erkam Yayınları

Ciltli, 1.Hamur beyaz kağıt , 680 Sayfa

Kdv Dahil : 21,50 TL
En Beğenilen Ürünler
Fetavayı Hindiyye 2.Ha
Taberi Tefsiri 9 Cilt
Hayat ve Hatıratım - R
Mufassal Tarihçei Haya
Sahihi Müslim Muhtasar
Kahramanlık Hikayeleri
Osmanlı İmparatorluğu
Şamua Elmalılı Hak Din
Müzekkin Nüfus Eşrefoğ
Temellerin Duruşması A
İhyau Ulumiddin Bedir
Ürün Özellikleri - KUR'AN-I KERİM » SATIRARASI KELİME MEAL

Bilgisayar Hatlı 5’li Kuranı Kerim Aktif Pazarlama

 Ürün Özellikleri : Rahle Boy, Beşli, 1. Hamur Sarı Şamua, 620 sayfa
 Stok Kodu : Elifba kitabı ve DVD hediyeli, 3 lü set
 Yazar : Meal: Elmalılı Hamdi Yazır
 Yayınevi : Aktif Dağıtım Yayın Pazarlama
 Ebat : 20x28
 Kdv Dahil : 20,00 TL
 Stok Durumu : Ürün Stoklarımızda Mevcut 
 Ürünün Ziyaret Sayısı : 10680
Ürüne oy ver : 1 2 3 4 5


        Stoktan kargo ile üç günde teslim

  

Kitap

:

 Bilgisayar Hatlı 5’li Kuranı Kerim Aktif Pazarlama

Hat  - Özellik

:

 Bilgisayar hatlı , Tecvidli, Satır arası kelime mealli

Meal

:

 Elmalılı Hamdi Yazır Meali - Latince Okunuş

Yayınevi

:

 Aktif Dağıtım Yayın Pazarlama

Etiket Fiyatı

:

 30 TL

Gonca Fiyatı

:

 20 TL

Kağıt - Cilt

:

 1.hamur sarı şamua - Lüks Cilt

Sayfa - Ebat

:

 621 sayfa - 20x28 cm , Rahle Boy

Yayın Yılı

:

 2012 -  elifba ve dvd hediyeli

 

NOT:Bu Kuranı Kerim, Samanyolu TV ve Flash TV , Kanal 7 de reklamları çıkan Kuranı Kerim dir.

 


   KURAN ÖĞRENİYORUM VE TECVİT ÖĞRENİYORUM DVD  CD’Sİ


   TECVİTLİ ELİF BA VE NAMAZ HOCASI SURELER VE DUALAR KİTABI  HEDİYE


Aktif Pazarlama tarafından hazırlanan adlı Bilgisayar Hatlı 5’li Kuranı Kerim kitabını incelemektesiniz. Bilgisayar Hatlı 5’li Kuranı Kerim kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

 

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.

Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 

Eksiksiz tüm övgüler; âlemlerin Rabbi olan, hakkı batıldan ayırt ettiren, kitabı indir en Allah'a, salat ve selam da o indir ilen Kur'an'ı bizzat yaşayarak kendi hayatında gösteren, sınır koyma yetkisi kendisine verilen O'nun Rasulüne, ehli beyte ve ashabına olsun. Amin

 

 

           BİLGİSAYAR HATLI 5’Lİ KURANI KERİM VE MEALİ

 

   Arapça Hat - Satır Arası Kelime Meal - Türkçe Transkript - Meal  - Tecvid 

 

 

AKTİF DAĞITIMDAN TÜRKİYEDE BİR İLK
ARAPÇA HARFİN ALTINDA TÜRKÇE OKUNUŞU TÜRKÇE OKUNUŞUN HEMEN ALTINDA SATIR ARASI KELİME MEALİ KURANI KERİMİN HEMEN SAĞ TARAFINDA KOMPLE ELMALILI HAMDİ YAZIRIN MEALİNDEN İSTİFADE EDİLMİŞ TAM MEAL, VE KURANI KERİMİ HEM ARAPÇASINDAN HEMDE TÜRKÇE OKUNUŞUNDAN OKUYABİLECEĞİNİZ TECVİTLİ OKUNUŞ.

 
 
 KURANI KERİMİN YANINDA 2 MUHTEŞEM HEDİYE 


 1-  KURAN ÖĞRENİYORUM VE TECVİT ÖĞRENİYORUM DVD  CD’Sİ
 2- TECVİTLİ ELİF BA VE NAMAZ HOCASI SURELER VE DUALAR KİTABI 

  

 Aktif Dağıtım 'dan Kuranı Kerim üzerine yapılmış en kapsamlı çalışma...


 Dünyada bir ilk...


  Rahle Boy Beşli Kur'anı Kerim

 
3 senelik kapsamlı bir çalışma sonucu hazırlanan bu Kuranı Kerimde;  Arapça Hat , Türkçe okuyuş, Satır Arası Kelime Meali, Kuranı Kerim Meali tam Metni ve Renkli Tecvid 'i bir arada bulabileceksiniz.


 
Tamamı renkli, 20x28 cm ebatlarında, göz yormayan pırıl pırıl baskısı ve en son bilgisayar teknolojisi ile hazırlanmış Arapça hattı ile bu Kuranı Kerimi çok kolay okuyacaksınız.
 

Arapça kelimenin
altına Türkçe okuyuşlarının yazılması ile de artık harfleri karıştırmıyacaksınız.
 
Özenle hazırlanmış bu Kuranı Kerimde Elmalılı Hamdi Yazır ın en son sadeleştirilmiş tam metni ile kur’anı daha iyi anlayacak ve yaşayacaksınız.

 


 
Kur'an-ı Kerim'i tecvidli okumak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
 
5'li Kuranı Kerimde tüm tecvid kaideleri tam 14 değişik renkte renklendirilerek
Kur’an-ı Kerim'i anlamına uygun en doğru biçimde okuyabilirsiniz.
 
Medler, İdğam, İzhar, İhfa, İklab, Kalkale, kalın okunan harfler gibi tüm tecvid kaideleri arapça harflerde ve türkçe okunuşlarda özel renklerle kodlanarak Kur'an-ı Kerimin doğru oku nmasında sizin en büyük yardımcınız olacak.
 
Bu Kur’an-ı Kerim'de bulunmasını istediğiniz tüm özellikleri Rahle Boy Beşli Kur'anı Kerim'de bulabilirsiniz.


 
Bu en kapsamlı Kur'an-ı Kerim'e özel birbirinden muhteşem iki hediyede sizi bekliyor...


 
1- Tamamı renkli, 16x23 santim ebatlarında, 96 sayfalık Tecvidli Elif-Ba, Namaz Hocası, Sureler ve Dualar kitabı ...

 


     Özel grafikleri, sade anlatımı, kolay okuyuşu sayesinde bu kitap ile Kur'an harflerini, harekeleri, tecvid kaidelerini, namaz surelerini, duaları ve namaz hakkında tüm bilmek istediklerini bulabilirsiniz.


 
2- Kur'an ve Tecvid öğreniyorum DVD seti.


Toplam 160 dakikalık, yüksek görüntü kaliteli bu DVD seti ile Kur'an-ı Kerim'i tecvidli oku mayı görüntülü olarak bire bir öğrenebilirsiniz.
 
 

OKUDUKÇA ANLAMAK, ANLADIKÇA YAŞAMAK İÇİN AKTİF DAĞITIMDAN RAHLE BOY 5'Lİ KUR'AN...


 

20 Lira değerindeki iki muhteşem hediyesi ile birlikte piyasada 29,90 Lira olan Beşli Bilgisayar Hatlı Kuranı Kerim GONCA KİTAP ‘ ta 25 Lira ...

 

 

                    SUNUŞ

 

Yüce Allah’ın adıyla.

Her  türlü övgü, saygı ibadet yalnızca Onun hakkıdır.

Elçisi, habercisi, rehberimiz Muhammed Mustafa’ya selam olsun!

Getirdiği kitabı bizlere ulaştıran, açıklayan, anlatan, öğreten bilginlerimize, hocalarımıza Rabbimizin katına rahmet yağsın.

 

Elmalılı Muhammed Yazır’ın Hak Dini Kur’an Dili tefsirinde yer alan meal bölümüne kelime merkezli olarak her Arapça kelimeye karşılık gelen Türkçe kelime mealini aynı Arapça kelimenin altına yazdık. Bununla, okuyucunun Kuran-ı Kerim’in dünyasına daha yakından bakmasına yardımcı olmayı amaçladık.

 

Yöntem gereği, metne bağlı kaldık. Elmalılı’nın bazen Arapça cümle yapısına göre meal yaptığı ayetleri, Türkçe cümle yapısına göre anlamlandırdık. Müfessir, kelimelere çok güzel Türkçe karşılıklar verirken bazen de Arapça kelimeyi mealde olduğu gibi bırakmıştır. Bu durumlar, az değildir. Biz, bunların Türkçe karşılıklarını verdik. Elmalılı’nın kendi zamanında kullanılıp da günümüzde kullanılmayan kelime ve değimleri, bugünün kullanımına uygun hale getirdik. Anlam bütünlüğünden dolayı bazen birden fazla ayet, birleştirilerek sadeleştirildi. Ayrıca Allah’ın isimlerini, zamirlerin ilk harflerini büyük harfle yazdık. Bazen dipnotlarda, ayet veya kelimelerin açıklamasını yaptık. Müfessirin metne bağlılığından dolayı, kimi durumlarda kendisinin verdiği anlam yetersiz kaldığı için parantez içinde ilaveler yaptık. Bazen müfessirin meal kısmında verdiği anlamı değil de, tefsir kısmında verdiği anlamı tercih ettik. Hem meal, hem de tefsir bölümünde anlama açık olmayan yerlerin açıklamasında, Celaleyn tefsirinden yararlandık.

 

Bunlara ek olarak, kelimelerin sözcük anlamını değil, müfessirin verdiği anlamı verdik. Elmalılı, kim zaman metne çok bağlı kalırken, kimi zaman da çok rahat anlam verebilmektedir. Müfessir zaman zaman ayetleri mealen genişce anlamlandırmaktadır. Biz bu tür durumlarda, anlamı güçlendiren kelimeleri satır arası mealden siyah olarak bıraktık. Çok az yerde mealden karşılığı olmayan sözcükleri satır arası mealde siyah olarak bıraktık. Yerine zamir kullanmıştır. Biz bunlara bağlı kalmaya çalıştık. Kelimeleri birebir karşılama yolunu tercih etmedik. Örneğin edatları, ism-i mevsulleri (ilgi zamirlerini), bazen zaman zarflarını, ilgili olduğu kelimeyle birlikte verdik. İsim ve sıfat tamlamalarını bütün olarak karşılamayı uygun gördük. Müfessirin birkaç kelimeye toplu anlama verdiği yerlerde, biz de kendini aynen izledik ve bunları bir bütün olarak karşılığını verdik.

 

Satır arası kelime mealini altına Arapça kelimenin Türkçe transkriptini (okunuşunu) yazdık. Kur’an-ı Kerim harflerinin bire bir Türkçe karşılığı bulunmamaktadır. Türkçe okunuş, Kur’an-ı Kerim’i kendi dilinden oku rken nasıl okunduğu hakkında şüphe duyulduğunda yardımcı olması içindir. Kur’an-ı Kerim’i Türkçe yazılışından okumak, anlam değişikliğine neden olabilir. Bu nedenle Türkçe harflerde olmayan bazı özel karakterler kullanılmıştır. Bu karakterler her sayfanın altında belirtilmiştir.

 

Kur’an-ı Kerim’in usulüne uygun olarak okunmasını sağlamak yani tecvid kaideleri için hem Arapça harflerde, hem de Türkçe transkrip harflerinde renklendirmeler yapılmıştır. Bu renklendirmeler; Med, İdğam, İzhar, İhfa, vakf (durak) işaretleri gözetilerek renklendirilmiştir.

Kur’an-ı Kerim üzerine özenle hazırlanmış en kapsamlı bu çalışmamızda siz değerli okuyucularımızın katkılarını bekleriz.

 

Bu çalışma sırasında kendilerine neredeyse hiç zaman ayıramadığım eşime ve yeni doğan kızıma teşekkür ediyorum. Anlayışları olmasaydı, bu çalışmanın ortaya çıkması daha uzun zaman alacaktı.

Müfessirimiz Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır’a ve diğer alimlerimize Yüce Allah’tan rağmet ve mağrifet dileriz. Gösterdiğimiz onca dikkat ve özene rağmen gözden kaçan noktaların düzeltilmesi bakımından mealimiz, oku yucularımızın katkısına açıktır.

Ancak Allah’a sığınır, ancak Ondan yardım dileriz.          

 

Aktif Dağıtım Yayın  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( Aktif pazarlama kuranı kerim,  kitap, 5 li kuranı kerim,satış, beşli kuranı kerim oku, Aktif dağıtım kuranı kerim, kitabı, online satın al, ucuz kitap, yayın, kitaplar, ucuz dini kitap, Flash TV kuranı kerim, uygun fiyat, kitabı, flash tv reklamındaki beşli kuran, islami yayınlar, internetten satış, İslam, Samanyolu tv kuranı kerim,  kuranı kerim, islami kitap, aktif pazarlama kuran )

 

  

Aktif Net Dağıtım Yayın Pazarlama ‘nın hazırladığı beşli tecvidli kuranı kerim kitabı nın tanıtımı bitti.

Bankasya (Sadece Asyacard Geçerlidir)
Taksit Sayısı (Ay) Aylık Taksit Tutarı  Toplam Tutar 
2 10,00 TL  20,00 TL 
3 6,67 TL  20,00 TL 
Ürün hakkında henüz bir yorum yapılmamış.

Satır Arası Tecvid Kaideli ve Tecvid Açıklamalı Kuranı Kerim

Tecvidli, 1.Hamur Sarı Şamua, Bez Cilt, 636 sayfa

Kdv Dahil : 23,00 TL

Kuranı Kerim Bilgisayar Hatlı Cami Boy - Merve Yayınları

1.Hamur şamua, cami boy, 616 sayfa, Diyanet Onaylı

Kdv Dahil : 19,00 TL

Gül Kokulu Kelime Mealli Kuranı Kerim - Rahle

1.Hamur sarı şamua, rahle, 620 sayfa, Diyanet Onay

Kdv Dahil : 20,00 TL

Çanta Boy Mühürlü Kuranı Kerim - Kod 063 - Ayfa

Fermuarlı Çanta boy, 1.Hamur sarı şamua, 616 sayfa

Kdv Dahil : 11,50 TL

Satır Arası Kuranı Kerim Kelime Meali - 2 Cilt

1.Hamur sarı şamua, 2 Lüks Cilt, 1,238 sayfa

Kdv Dahil : 44,00 TL

Hayat Kitabı Kuran Kelime Meali - Mustafa İslamoğlu

1.Hamur sarı şamua ofset, lüks cilt, 648 sayfa

Kdv Dahil : 30,00 TL

Camii Kebir Kuranı Kerim - Diyanet Mühürlü - Kod 061 - Ayfa

Ciltli, 1.Hamur sarı şamua, 616 sayfa, Camii Kebir

Kdv Dahil : 51,00 TL

Hayat Kitabı Kuranı Kerim Gerekçeli Meal Tefsir - Metinsiz

1.Hamur sarı şamua, bez ciltli, 1.232 sayfa

Kdv Dahil : 24,00 TL

Satır Arası Kuranı Kerim ve Kelime Meal - Çanta Boy

1.Hamur sarı şamua, Çanta Boy, 616 Sayfa

Kdv Dahil : 14,50 TL

Orta Boy Tecvidli Kuranı Kerim - Nuh

1.Hamur sarı şamua, ciltli, 620 sayfa, gül kokulu

Kdv Dahil : 17,00 TL

Kuranı Kerim ve Satır Arası Kelime Meali - Rahle - Haktan

1.Hamur Şamua, ciltli, 616 sayfa, Diyanet Onaylı

Kdv Dahil : 20,00 TL

Bilgisayar Hatlı Kuranı Kerim ve Meali - Cami - Seda Yayınları

1.Hamur sarı şamua, Lüks Ciltli, 638 sayfa

Kdv Dahil : 22,00 TL

Kuranı Kerim Renkli Kelime Meali - Bilgisayar Hatlı - Cami

1.Hamur şamua, Lüks Ciltli, 639 sayfa, Mühürlü

Kdv Dahil : 25,00 TL

Tecvidli Kuranı Kerim Rahle - Nuh Yayınları

1.Hamur sarı şamua, Ciltli, 620 sayfa, Gül Kokulu

Kdv Dahil : 23,00 TL

Kur'an-ı Kerim ve Meali - Rahle - Kolay Okunan Hat

1.Hamur sarı şamua, 2 renk, ciltli, 640 sayfa

Kdv Dahil : 18,50 TL

Renkli Büyük Cep Boy Kuranı Kerim - Kılıflı

1.Hamur şamua, bez ciltli, çantalı

Kdv Dahil : 11,00 TL

Ayet ve Hadislerle Açıklamalı Kuranı Kerim Meali - İFAV

1.Hamur sarı şamua, 2 cilt, 2.150 sayfa

Kdv Dahil : 68,00 TL

Kuranı Hakim Açıklamalı Meali Aynı Sayfa Metin ve Meal

1.Hamur şamua, bez ciltli, 605 sayfa

Kdv Dahil : 21,50 TL

Kuranı Hakim Açıklamalı Meali - Aynı sayfada metin ve meal

1.Hamur sarı şamua, Ciltli, 605 sayfa, büyük

Kdv Dahil : 21,50 TL

Kuranı Kerim Meali - Mustafa Öztürk

1.Hamur sarı şamua, Ciltli, 874 Sayfa

Kdv Dahil : 25,00 TL

Bilgisayarlı Renkli Kelime Mealli Kur'anı Kerim Mühürlü

1.Hamur sarı şamua, 639 Sayfa, Kolay Okunuşlu

Kdv Dahil : 21,00 TL

Bilgisayar Hatlı Diyanet Onaylı Kuranı Kerim - Rahle

1.hamur sarı şamua, bez cilt, rahle , 616 sayfa

Kdv Dahil : 14,00 TL

Bilgisayar Hatlı 5 li Kuranı Kerim - Cami Boy - Aktif

Cami Boy, Beşli, 1.Hamur Sarı Şamua, 620 sayfa

Kdv Dahil : 25,00 TL

Meal Osmanlıca Karşılıklı Kuranı Kerim - Orta

1.hamur sarı şamua , bez cilt, 1.310 sayfa

Kdv Dahil : 24,00 TL
Üye Paneli
Link Sepeti
 ÜYELiK HAKKINDA
 BANKA HESAP ALIŞVERİŞ ÖDEME
 GARANTi VE iADE :
 KARGO VE TESLİMAT :
 SATIŞ SÖZLEŞMESİ :
 HAKKIMIZDA :
 GÜVENLİĞİNİZ BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ :
 GÜVENLİ ALIŞVERİŞİN İPUÇLARI :
 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 MÜŞTERİ YORUMLARI
En Çok İzlenenler
Rastgele Ürün

Strese Son

Karton kapak, roman boy, ithal kağıt, 270 sayfa

Kdv Dahil : 4,00 TL
Haber Merkezi
Editörün Seçimi