Alışveriş Sepeti

Alışveriş Sepetiniz Boş

Ürün Grupları
Markalar
Detaylı Listeleme

Yayınevi :

Yazar :

Ebat :

Kampanyalı Ürün

Lugatçeli Yeni Asya Risalei Nur Külliyatı 10 Cilt Orta

10 Cilt,Sayfa Altı Lugatçe,Ayet Hadis Mealli,Şamua

Kdv Dahil : 205,00 TL
En Beğenilen Ürünler
Fetavayı Hindiyye 2.Ha
Taberi Tefsiri 9 Cilt
Mufassal Tarihçei Haya
Hayat ve Hatıratım - R
Kahramanlık Hikayeleri
İhyau Ulumiddin Bedir
Temellerin Duruşması A
Osmanlı İmparatorluğu
Müzekkin Nüfus Eşrefoğ
Sahihi Müslim Muhtasar
Şamua Elmalılı Hak Din
Ürün Özellikleri - RÜYA TABİRLERİ
  • Açıklamalı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi 1.Hamur

Açıklamalı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi 1.Hamur

 Ürün Özellikleri : Ciltli, 1.Hamur Beyaz Kağıt, 1.216 Sayfa
 Stok Kodu :
 Yazar : Yusuf Tavaslı
 Yayınevi : Tavaslı Yayıncılık
 Ebat : 17x24
 Kdv Dahil : 25,00 TL
 Stok Durumu : Ürün Stoklarımızda Mevcut 
 Ürünün Ziyaret Sayısı : 3456
Ürüne oy ver : 1 2 3 4 5


                  Stoktan  aynı  gün kargo ile üç günde teslim

  

Kitap

:

 Açıklamalı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Yazar

:

 Yusuf Tavaslı

Yayınevi

:

 Tavaslı Yayınları

Etiket Fiyatı

:

 35 TL kdv dahil

Gonca Fiyatı

:

 25 TL kdv dahil

Kağıt - Cilt

:

 1.Hamur Beyaz Kağıt - Ciltli

Sayfa - Ebat

:

 1.216 Sayfa -  17,5x24 cm

Yayın Yılı

:

 2009

 

   

       

 

Yusuf Tavaslı tarafından yazılan, Tavaslı yayıncılığın yayınladığı,  Açıklamalı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi adlı kitabı incelemektesiniz. Açıklamalı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

 

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.

Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

 

Eksiksiz tüm övgüler; âlemlerin Rabbi olan, hakkı batıldan ayırt ettiren, kitabı indir en Allah'a, salat ve selam da o indir ilen Kur'an'ı bizzat yaşayarak kendi hayatında gösteren, sınır koyma yetkisi kendisine verilen O'nun Rasulüne, ehli beyte ve ashabına olsun. Amin

 

İmam Nablusi, İbn-i Kesir, İbn-i Şirin, Cafer-i Sadık (ra) ve diğer rüya yorumu alimlerinin muteber yorumlarından örnekler ihtiva etmektedir.

 

 

    Açıklamalı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi – Yusuf Tavaslı

 

 

                             ÖNSÖZ

 

Açıklamalı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi adını verdiğim bu eserimi, değerli oku rlarıma sunarken, rüya görmekle ilgili, birkaç kısa cümlecikle ifade-i meramda bulunmayı muvafık gördüm.

 

Şu fani dünyada rüya görmeyen hiçbir fani insan yoktur. Her insan rüya görür, görecektir ve görmeye devam edecektir. Şu da bir gerçektir ki, rüya görmek, ya da görmemek, hiç kimsenin kendi elinde ve kendi isteğinde olan bir durum da değildir. Herkes rüya görür, hiç kimse ben rüya görmüyorum diyemez. Hoş insan rüya görmek istese de göremez ya! Bir kimse, rüya görmek için, her ne kadar istekli olursa olsun, kendi çabasıyla rüya görmesi mümkün değildir. Belli ki, rüya denen müjdeyi, inana gösteren ve hazırlayıp sunan bir kuvvet ve kudret var. Hiçbir şey tesadüfi (kendiliğinden olmuş) değildir. Rüya deyip geçmeyesin. Onun dizginini tutan, dilediğini dilediğine veren, istediğini istediğine gösteren bir kudret var. Ve o kudretin gücü her şeye yetmektedir.

 

Şu da akılda tutulması gerekli bir gerçektir ki, bir kimsenin gördüğü rüyalar, iyi ve kötü olmak üzere ikiye ayrılır. İyi ve güzel rüyalar olduğu gibi, kötü ve korkulu rüyalar da vardır. Önemli olan kişinin, iyi ve güzel rüyalar görebilme mutluluğuna ermesidir. Yüce peygamberimiz hadis-i şeriflerinde rüyalar açıklık ve netlik bakımından üç kısma ayrılırlar buyurmuştur.

 

1-Allah tarafından, yani uykuda iken kuluna Allah’ın bildirdiği rüyadır ki, yoruma ihtiyaç yoktur. Açık ve nettir.

2-Melek tarafından, yani kişiye uykusunda rüya meleği tarafından gösterilir ki, bu rüya yoruma muhtaçtır.

3- Şeytan tarafından, yani kişiye uykusunda şeytan tarafından telkin edilen, gösterilendir ki, “Edğas-u ahlam” dır. Yorumlanmaya değmez, karma karışık seçilemeyen rüyalardır. Allah Teala ve melek tarafından gösterilen rüyalar, iyi ve güzel rüyalardır. Şeytan tarafından telkin edilip gösterilen rüyalar, kötü ve korkulu rüyalardır. Çünkü şeytan, insana hayır göstermez. O kötülüğün kaynağı, insanın düşmanıdır.

 

Şu gerçeği de aklımızda tutalım ki, görülen rüyaları kötüye yormamalıyız. Çünkü rüyalar nasıl yorumlanırsa, öyle çıkar, yapılan yoruma göre gerçekleşir. 

Rüya tabiri ilmi, dinimizin islam’da önemli bir ilimdir. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de bildirilen misal ve örnekler, yüce peygamberimizden gelen bilgiler, bu ilmin değerini gösteren yanılmaz gerçek belgelerdir.

 

Görülen rüyayı yorumlama konusunda ise; bilgi ve ehliyet sahibi, insanların hayır ve iyiliğini isteyen, nasihat ve öğüt ehli, gönlü Allah sevgisiyle dopdolu kimseye anlatmalı ve yorumlatmalıdır. Bu vasıfta (özellikle) birini bulamayan kimse, gördüğü rüyayı yorumlatmamalı, onu kimseye de söylememelidir. Kendi kendine: “Hayırdır inşallah, Allahım rüyam hayra çıkar.” Diyerek, rüyasını unutmalıdır. Böyle yaparsa, rüyası kötü de olsa, bir zarar görmez demek olur.

 

Bu kitabım, büyük İslam alimi ve ünlü rüya yorumu bilginlerinden İmam-ı Nablusi, İbn-i Sirin, Cafer-i Sadık, Kirmani, Cabir’il Mağribi, Ebu Saidil Vaiz, Seyyid Süleyman ve diğer rüya yorumu ustalarının muteber tabirlerini ve yorumlarını ihtiva etmektedir (içermektedir).

Her şeyin en doğrusunu bilen yalnızca Cenab-ı Allah’tır. Muvaffakiyet ve başarıya ulaştıran da ancak O’dur. ve minallahit’Tevfik.

 

El’Hace Hattat Hafız

Yusuf Tavaslı

 

 

                                      GİRİŞ

 

Rüya ilmi başlı başına bir ilim dalıdır. Görülen rüyaları gerektiği gibi doğru bir şekilde yorumlamak, başlı başına bir bilgiye, bir anlayışa (zekaya) dayanmaktadır. Gelişi güzel rastgele rüya yorumlanma, yorumlanamaz. Hele hele yalan dolan katarak rüya yorumlamak, günahtır. Ahrette azabı gerektiren bir durumdur. Hadis-i şeriflerde bu bilgileri ilerleyen sayfalarımızda göreceğiz. Rüya yorulama işini seven ve isteyen veya bu yolda merakı olan kimselerin, bu işin kurallarını, gerekli şartlarını öğrenmeleri ve konuda emek harcamaları, göz nuru dökmeleri gerekmektedir.

Ey Dost! Rüya denilen muamma, insanoğlunun var oluşuyla başlamıştır. İnsanın yaratılmasıyla başlamış olan rüya ilmi, bütün peygamberlerin kabul ettiği ve önem verdiği bir ilim olarak devam ede gelmiştir. Peygamberler rüya ilmine değer vererek onunla amel etmişlerdir. Hz. Peygambere vahiy, rüya ile başlamıştır. Bu husustaki örnekleri yeri geldikçe okuyacağız.

Rüya denilen hadise (olay) önemli bir hadisedir. İnsanoğlunu devamlı meşgul etmiştir. Dünyanın var oluşundan bu yana insanoğlu, rüya denilen olayları göre gelmiş ve görmeye devam edecektir.

Rüya’nın bu denli öneminden olacak ki, Batı ve Doğu’da pek çok ilim erbabı, rüya ile ilgilenmiş ve bu konuda insanların ilgisini çeken eserler ( kitablar ) yazmışlardır.

Modern ilmin dahi, rüya denilen bu muammayı çözebilmek için kolları sıvadığını görüyoruz. Bununla beraber bu ciddi ve hummalı çalışmalara rağmen, henüz rüyanın muammalığı ve esrarı çözülebilmiş değildir.

Rüya, gaybdan haber alma gerçeğine dayanır. Hz. peygamber Hadis-i Şeriflerinde:

“Salih, imanlı bir kimsenin gördüğü güzel rüya, peygamberliğin kırkaltı cüz’ünden (parçasından) biridir.” Buyurmuş ve yine:

“Mü’min bir kimsenin gördüğü rüya, sanki Rabbiyle uykuda konuştuğu bir çeşit sevindirici müjdelerdir.”

Ve diğer bir hadislerinde de:  

“Benden sonra peygamberlik müjdelerinden hiçbir şey kalmamıştır. Ancak doğru ve Salih rüya “Mübeşşirat” kalmış olacaktır” buyurmuşlardır.

Dinimiz Müslümanlıkta güzel rüyanın önemi büyüktür. Doğru ve gerçek rüya, Peygamberlerin özelliklerinden bir parçadır.

Yani, peygamberler vahiy yolunda gaybdan haber alırlar, gaybdan haberdar edilirler. Hz. Peygamber (s.a.v.), Salih, (doğru) ve güzel rüyayı gaybdan haberdar olma anlamına gelen peygamberlerin vahiy yoluyla gaybdan haberdar olma özelliğine benzetiyor.

 

Evet, rüyanın insan hayatıyla birlikte ortaya çıktığı ve insanoğlunun var oluşuyla başlamış olduğu gerçeği göz önünde tutulursa, bu ilahi nimetin insanoğluna bir lutuf, bir gaye ve bir amaç için verilmiş olduğu gerçeği ortaya çıkmış olur ve işin aslı da budur.

Ey Dost! Gerçek şudur ki, bu dünyada herkes rüya görebilir. İyi rüyalar olduğu gibi, kötü rüyalar da vardır. Önemli olan iyi rüyalar görebilme kabiliyet ve saadetine erişmektir.

İnsan, rüyada bazen ileride başına gelecek iyilikleri veya kötülükleri aynen görebilir. Bu gündüz gibi apaçık güneş gibi rüyalardır. Bazen de rumuzlu (ileride başına gelecek halleri işaretle) görür ki, bu tür rüyalar ancak yorumlatılarak öğrenilebilir.

Unutulmamalıdır ki rüyalar bir bilen ve rüya işinden anlayan birisine yorumlatılır. Her önüne gelene rüya yorumlattırılmaz. Bu bilgileri yeri geldikçe okuyacağız.

Ey Dost! Rüya, insanoğlunun yaşamında kayıtsız ve şartsız olarak bulunduğuna göre, bu hadiseyi, bu olayı tabir edenlerin de bulunmuş olması bir gerçeğin ifadesidir. Rüya denilen bu güzel nimeti tabir edebilmek, onu kurallarına göre yorumlayabilmek için bu konuda bilgi sahibi olmak gerekir.

Görülen bir rüyaya yalan katmak nasıl ilahi bir suç ise, bilmediği bir rüyayı yalan karıştırarak yorumlamak ta aynı şekilde ilahi bir suç işlemek demektir.

Sevgili Peygamberimiz Hadis-i Şeriflerinde:

“Kim yalancıktan rüya gördüm diye söylenirse, kıyamet günü iki arpa tanesini birbirine düğümlemesi emredilir.” buyurmuşlardır.

Evet iki arpa tanesini birbirine bağlamak, düğümlemek mümkün olmadığına göre, görmediği rüyayı gördüm diyen ve bu yalan rüyayı anlatmak için yalan sözler uyduran kimsenin ahiret azabı çok çetin ve şiddetli olacak demektir. İki arpayı birbirine düğümleyemeyecek ve bu şekilde azab edilecektir. Azabı ve cezası devamlı olacaktır.

Neden cezası büyüktür diyecek olursan, cevab olarak deriz ki, doğru rüya peygamberlikten bir parçadır. Doğru rüya, mü’min ve Müslüman kullarına Allah tarafından sevindirici bir müjdedir. Görmediği rüyayı gördüm diyen kimse, Allah’ iftira etmiş olur. Allah’a iftira etmenin cezası ise, şiddetli ve devamlı olacak demektir.

 

Yine Hadis-i Şerifte buyuruluyor ki:

“Kim ki, rüyasına kasıtlı olarak yalan karıştırıp anlatırsa, ahrette ateşten bir oturacak yer hazırlamıştır.”

Evet, rüyasına yalan karıştıranın göreceği azab böylece bildirilmiş oluyor. Aynı caze ve azab rüyaya yalan karıştırarak yorum ve tabir eden kimseye de verilecektir.

İslam dininde rüyanın önemi bu denli büyüt ve kıymetlidir. Bunun kıymet ve değerini korumalı, bu değerli nimete yalan, dolan karıştırmamalıdır.

  

                    KUR’AN-I KERİM’DE RÜYA

 

Kur’anı Kerim’de güzel rüyalar ile ilgili örnekler verilmektedir. Hz. İbrahim Hz. Yusuf’un rüyaları çok önemli ve net Kur’an’ın verdiği rüya örnekleridir.

 

ÖNCE RÜYALAR İKİ KISMA AYRILIR:

 

1-Doğru ve gerçek (Salih) rüyalar.

2-Yalan ve karmakarışık rüyalar.

 

1-Doğru rüyalar, Allah’tandır. Bunlara Rahmani rüyalar da diyoruz. Aynı zamanda Salih ve sadık rüyalar de deniyor.

2.Kötü ve yalan rüyalar, şeytandandır. Bunlar şeytani rüyalar da diyoruz ki bunlar karışık, karmakarışık rüyalardır.

Doğru rüyalar, gündüz gibi aşikar olup apaçık gerçekleşen rüyalardır. Bunların tabir edilmeye, yorumlanmaya ihtiyacı yoktur. Dolayısıyla bu rüyalar tabir edilmez, görüldüğü gibi tatbik edilir (uygulanır).

Kur’an-ı Kerim’de bunun örnekleri vardır. Bu gerçek rüyaları olduğu gibi kabul etmişlerdir. Gördüğü gibi uygulamışlar ve rüya ile amel edilmiştir.

Hz. İbrahim peygamberin rüyasını bu konuda örnek alabiliriz.

 

 

 

ÖNSÖZ........................................................... 3

GİRİŞ................................................................ 5

KUR'ÂN-I KERÎM'DE RÛYÂ......................... 8

HZ. İBRAHİM'İN RÛYÂSI.............................. 8

HZ.YÛSUF'UN RÛYÂSI............................. 11

İNSANLAR RÜYA GÖRME YÖ­NÜNDEN ÜÇ KISMA AYRILIR..15

HERKES RÛYÂ GÖRÜR VE RÛ­YÂSI DOĞRU ÇIKABİLİR.......................... 17

GÜZEL RÛYÂ BİR MÜJDEDİR 18

RÜYALAR ÜÇ KIŞIMA AYRILIR ...18

GÜZEL RÛYÂ GÖREN................................... 19

KÖTÜ BİR RÛYÂ GÖREN......................... 20

İSTİHARE HAYIRLI BİR İŞ İÇİN RÛYÂYA YATMAK.......................................... 21

ÜMMÜL' FADL'IN RÜYASINDAN KORKMASI VE HZ. PEYGAM­BERİN ONU HAYRA YORUMU ....22

HZ. PEYGAMBERİ RÛYÂDA GÖRMEK....................................................... 23

EZÂN-I MUHAMMEDÎ VE RÛYÂ .

PEYGAMBERİMİZİN HZ. EBÛ-BEKR'İ RÛYÂDA GÖRMESİ VE HZ. EBÛ BEKRİN YORUMU...24

HZ. EBÛBEKRİN (R.A.) RÛYÂSI.24

HZ. EBÛ BEKR'İN (R.A.) BİR ADAMIN AYNI RÜYASINI İK AYRI ŞEKİLDE YORUMU................................ 25

PEYGAMBERİMİZİN TEMİZ ZEVCESİ HZ. SAFİYYE'NİN HAYBER KALESİNİN FETHİNDEN ÖNCE GÖRDÜĞÜ RÜYAYI PEYGAMBE­RİMİZE ANLATMASI.................................. 26

 

ÖNEMİNİ BİLDİREN HADİS-İ ŞERİFLERDEN BİRKAÇ ÖRNEK.......................................................... 29

RÜYALAR ÜÇ ÇEŞİTTİR.......................... 32

KÖTÜ RÜYA GÖREN NE YAP­MALIDIR......................................................... 33

RÜYALARIN GÜZEL OLANINA RÜYA, KÖTÜ OLANINA HULÜM DENİR.......................................................... 34

ŞEYTANIN KİŞİYİ RÜYASINDA
KORKUTMASI KORKULU KÖTÜ
RÜYA GÖRMEK............................................. 36

GÖRMEDİĞİ BİR RÜYAYI GÖRDÜM
DEMENİN VE RÜYASINA YALAN
KARIŞTIRMANIN CEZASI............................... 38

HERKESE RÜYA YORUMLATIL-
MAZ ZÎRÂ RÜYA YORUMLANDI­
ĞI ŞEKLİYLE GERÇEKLEŞİR................................. 40

RÜYALAR YORUMLANDIĞI GİBİ
ÇIKAR BİR ÖRNEK.................................... 42

SALİH RÛYÂ ALLAH'TAN BİR
MÜJDEDİR MÜ'MİNİN RÜYASI
PEYGAMBERLİĞİN KIRKALTI-
DA BİR PARÇASIDIR...................................... 44

PEYGAMBERLİĞİN SONA ERME­
Sİ VE "MÜBEŞŞİRÂTIN" HAYIR­
LI HABER VEREN İŞARETLERİN
DEVAM EDECEĞİ......................................... 45

HAZRET-İ PEYGAMBERİ RÜYA­
DA GÖRMEK GERÇEKTİR............................. 51

HZ. PEYGAMBERİN SABAH NA­
MAZINDAN SONRA RÜYALARI
YORUMLAMASI............................................. 52

 

AB.................................................................. 53

ABA............................................................... 53

ABANOZ AĞACI......................................... 53

ABDEST ALMAK............................................ 54

ABDESTBOZMAK...................................... 55

ABDESTHÂNE............................................... 55

ABESE SÛRESİ.............................................. 56

ÂB-I HAYAT................................................. 56

ÂBİDE............................................................ 56

ABLA............................................................. 56

ABLUKA......................................................... 56

ABONE.......................................................... 57

ABRAŞ........................................................... 57

AGELE............................................................ 57

ACEM............................................................ 57

ACEMİ............................................................ 57

ACENTA....................................................... 58

ACI................................................................. 58

ACI BAKLA..................................................... 58

ACI ÇEKMEK................................................. 58

ACIKLI............................................................ 58

ACIKMAK....................................................... 58

ACIMAK....................................................... 59

ACITMAK....................................................... 59

ACI YEMEK.................................................... 59

ÂCİZ............................................................... 59

ACUR............................................................. 59

ACUZE.......................................................... 59

ACVE............................................................. 59

AÇ................................................................. 59

AÇGÖZLÜ................................................... 60

AÇIKGÖZ....................................................... 60

AÇILIŞ............................................................ 60

AÇLIK............................................................ 60

AÇMAK.......................................................... 60

AD (İSİM)..................................................... 61

ADA............................................................... 61

ADAÇAYI....................................................... 61

 

 

ADA SOĞANI.............................................. 61

ADA TAVŞANI............................................ 62

ADAK............................................................. 62

ADAM............................................................ 62

ADAY.................................................. ;......... 62

ADEM ALEYHİSSELÂM................................. 62

ADI BATMAK.............................................. 63

ADIM, ADIMLAMAK.................................. 63

ADLİYE BİNASI.................................... ....63

ADRES.......................................................... 63

ÂFET............................................................. 63

AFFEDİLMEK................................................ 64

AFFETMEK.................................................... 64

AFRİKA.......................................................... 64

AFSUN......................................................... 64

AFSUNCU.................................................. 64

AFYON......................................................... 64

AĞ................................................................. 65

AĞA.............................................................. 65

AĞABEY..................................................... ..65

AĞAÇ VE ÇEŞİTLERİ..................................... 65

AĞAÇ ÇANAK............................................... 70

AĞAÇ ÇİÇEKLERİ.......................................... 70

AĞAÇ ÇİLEĞİ................................................ 71

AĞAÇ DALI....................................................... 71

AĞAÇ KABUĞU............................................ 71

AĞAÇKAKAN............................................. 71

AĞAÇ KAVUNU............................................ 71

AĞAÇ KURDU............................................... 72

AĞAÇ SAKIZI................................................. 72

AĞAÇ TEKNE............................................ 73

AĞAÇ YAPRAĞI............................................ 73

AĞAÇ YONTUCUSU................................ 73

AĞDA............................................................ 73

AĞIL.............................................................. 73

AĞIT.............................................................. 73

AĞIZ............................................................... 74

AĞIZ KAVGASI.............................................. 74

AĞIZ KOKUSU........................................... 74

AĞIZLIK......................................................... 75

 

AĞLAMAK...................................................... 75

AĞRI.............................................................. 76

AĞUSTOS BÖCEĞÎ................................... 78

AHDETMEK................................................... 76

AHIR............................................................. 78

ÂHİRET.......................................................... 78

AHKÂF SÛRESİ.......................................... 77

AHLAT........................................................... 77

AHMAK........................................................ 77

AHŞAP........................................................ 77

AHZAB SÛRESİ......................................... 77

AİLE............................................................... 78

ÂİŞE............................................................... 79

AJAN............................................................. 79

AKADEMİ....................................................... 79

AKAR............................................................. 79

AKAR ÇEŞME VE AKARSU............................ 79

AKASYA........................................................ 80

AKBABA KUŞU.............................................. 80

AKCİĞER....................................................... 80

AKIL............................................................... 81

AKIL DANIŞMAK............................................ 82

AKIL HASTAHANESİ................................ 82

AKILSIZCA HAREKET.................................... 82

AKINCI......................................................... 82

AKİK TAŞI...................................................... 83

AKİKA KURBANI........................................ 82

AKREP.......................................................... 83

AKSAKLIK...................................................... 83

AKSIRMAK.................................................... 84

AKTAR........................................................... 84

AKTÖR.......................................................... 85

AKTRİST...................................................... 85

AKVARYUM................................................... 85

A'LÂ SÛRESİ............................................... 85

ALABALIK...................................................... 85

ALABORA...................................................... 86

ALACA HASTALIĞI........................................ 86

ALACA KARGA.............................................. 86

ALÂİM-İ SEMÂ (GÖKKUŞAĞI)...86

 

 

ALAK SÛRESİ............................................. 86

ALAY.............................................................. 87

ALAY EDİLMEK.............................................. 87

ALBÜM.......................................................... 87

ALÇI............................................................... 87

ALÇICI........................................................... 87

ALDANMAK................................................... 87

ALDATMAK................................................... 87

ALEV.............................................................. 88

ALIN VE YÜZ.................................................. 88

ALIŞ-VERİŞ................................................. 88

ALİ BİN EBÎTALİB...................................... 88

ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ.................................. 89

ÂLİM (İLİM SAHİBİ).......................................... 90

ALKIŞ............................................................. 91

ALKOL............................................................ 91

ALKOLİK........................................................ 91

ALLAH (C.C.)................................................. 91

ALLAH'I ANMAK (ZİKİR)........................... 94

ALTIN............................................................ 94

ALTIN VE GÜMÜŞ EŞYA......................... 97

ALTIN VE GÜMÜŞ HURDASI.97

ALÜMİNYUM............................................... 97

ALYANS........................................................ 97

AMBALAJ...................................................... 97

AMBAR.......................................................... 97

AMBER.......................................................... 98

AMBER ÇİÇEĞİ............................................. 98

AMBULANS................................................ 98

AMCA........................................................... 98

AMCAZADE................................................ 98

AMELE.......................................................... 99

AMELİYAT...................................................... 99

AMERİKA....................................................... 99

ÂMİN............................................................. 99

AMİRAL.......................................................... 99

AMPUL.......................................................... 99

ANA.............................................................. 99

ANAHTAR................................................. 100

ANANAS................................................... 102

 

ANASON................................................... 102

ANBER....................................................... 102

ANGARYA................................................... 102

ANJİN......................................................... 102

ANKA KUŞU............................................. 103

ANKEBÛT SÛRESİ................................. 103

ANLAŞMA................................................. 104

ANNE........................................................ 104

ANNE VE BABAYA ÂSÎ OLMAK .100

ANSİKLOPEDİ............................................. 104

ANTEN...................................................... 105

ANTİKA EŞYA.......................................... 105

ANTRE....................................................... 105

ANTRENÖR................................................ 105

APANDİST................................................ 105

APARTMAN................................................ 105

APSE........................................................... 105

ARA BULMAK............................................. 106

ARABA........................................................ 106

ARABA VAPURU......................................... 106

ARABÎ (HİCRÎ) AYLAR............................. 106

ARABİSTAN............................................. 109

A'RÂF SÛRESİ......................................... 109

ARAFAT...................................................... 110

ARALIK........................................................ 110

ARAP.......................................................... 110

ARAZİ......................................................... 110

ARAZÖZ...................................................... 111

ARDIÇ KUŞU........................................... 111

ARDİYE....................................................... 110

AREFE GÜNÜ.......................................... 112

ARI.............................................................. 113

ARI KOVANI................................................. 114

ARI KUŞU................................................... 114

ARIBEYİ....................................................... 114

ARICI........................................................... 114

ARİTMETİK............................................... 112

ARİYET........................................................ 112

ARKA.......................................................... 112

ARKADAŞ................................................... 113

 

 

ARKASINDAN GİTMEK.......................... 113

ARKEOLOJİ................................................ 113

ARMA........................................................ 114

ARMAĞAN................................................. 115

ARMATÖR................................................... 115

ARMUT....................................................... 115

ARMUT AĞACI........................................ 116

ARPA.......................................................... 116

ARPACIK SOĞANI................................ İİ16

ARSA........................................................ 116

ARSENİK..................................................... 116

ARSLAN..................................................... 116

ARŞ............................................................. 119

ARZUYA KAVUŞMAK................................. 120

ASÂ............................................................ 120

ASALET...................................................... 120

ASANSÖR................................................ 120

ASETON................................................... 121

ASFALT....................................................... 121

ASHÂB-I KİRAM...................................... 121

ASILMAK..................................................... 121

ÂSÎ OLMAK................................................. 122

ASİSTAN................................................... 123

ASİT.......................................................... 123

ASKER........................................................ 123

ASMA (ÜZÜM AĞACI)........................... 123

ASMA DİREĞİ.......................................... 124

ASMA KABAĞI............................................ 125

ASR SÛRESİ............................................ 125

ASTRAGAN............................................. 125

AŞÇI(AHÇI).............................................. 125

AŞI OLMAK................................................. 125

AŞİRET..................................................... 126

AŞK............................................................ 126

AŞK MEKTUBU....................................... 126

AŞURE....................................................... 126

AT................................................................ 126

AT KESTANESİ........................................... 131

AT NALI..................................................... 131

AT SİNEĞİ................................................... 131

 

AT TERSİ.................................................. 132

ATEŞ.......................................................... 132

ATEŞ BÖCEĞİ......................................... 135

ATEŞ YAKAN.............................................. 135

ATEŞKORU................................................. 135

ATLAMAK................................................... 136

ATLAS............. ;.......................................... 136

ATMACA.................................................... 136

ATOM.......................................................... 136

ATÖLYE........................................................ 136

ATTAR......................................................... 136

AV............................................................... 137

AV AVLAMAK.............................................. 137

AVANS....................................................... 137

AVCI............................................................ 137

AVİZE......................................................... 137

AV KAPANI............................................... 138

AV KÖPEĞİ................................................. 138

AVLANMAK................................................ 138

AVRET YERİ................................................ 139

AVUÇ İÇİ.................................................. 139

AVUKAT..................................................... 140

AY............................................................... 140

AYAK.......................................................... 143

AYAK BİLEZİĞİ............................................. 144

AYAK İLE TEPELEMEK............................... 144

AYAK KAYMASI........................................... 145

AYAKKABI................................................... 145

AYAKKABICI................................................ 147

AYAZ........................................................... 147

AYÇİÇEĞİ.................................................... 147

AYDINLIK.................................................... 148

AYET........................................................... 148

ÂYETEL'KÜRSÎ............................................ 148

AYGIR.......................................................... 149

AYI.............................................................. 149

AYIB............................................................. 149

AYLAR........................................................ 149

AYLIK........................................................... 149

AYNA......................................................... 150

 

 

AYRAN........................................................ 153

AYVA.......................................................... 154

AYVA AĞACI............................................... 154

AZAP.......................................................... 154

AZARLANMAK......................................... 154

AZIK............................................................ 154

AZİL (AZL)................................................. 155

AZRAİL........................................................ 155

 

BABA.......................................................... 157

BABAANNE................................................ 158

BABAYİĞİT.................................................. 158

BACA......................................................... 158

BACAK........................................................ 159

BADANA.................................................... 161

BADE.......................................................... 161

BADEM...................................................... 161

BADEM AĞACI............................................ 162

BADEM ŞERBETİ....................................... 162

BADEMCİK................................................. 162

BÂDİYE................................................. ....162

BAGAJ........................................................ 162

BAĞ............................................................ 162

BAĞ (ASMA)............................................ 163

BAĞ BEKÇİSİ.............................................. 163

BAĞIRMAK.................................................. 163

BAĞIRSAK.................................................. 163

BAĞIRTLAK KUŞU...................................... 165

BAĞIŞLAMAK............................................. 165

BAĞLAMA ÇALMAK.................................... 165

BAĞLANMAK............................................. 166

BAĞLI OLMAK............................................. 166

BAHAR AÇMAK.......................................... 167

BAHAR ÇİÇEKLERİ..................................... 167

BAHARAT................................................... 167

BAHÇE........................................................ 167

BAHÇE BEKÇİSİ......................................... 168

BAHÇE DUVARI.......................................... 168

 

BAHÇE KÜREĞİ......................................... 168

BAHÇE TARAĞI.......................................... 168

BAHÇIVAN................................................. 168

BAHRİYELİ.................................................. 168

BAHSE GİRMEK......................................... 169

BAHŞİŞ....................................................... 169

BAHT (TALİH-KISMET)................................ 169

BAKAN........................................................ 170

BAKARA SÛRESİ........................................ 170

BAKIR.......................................................... 170

BAKIRCI...................................................... 171

BAKİRE....................................................... 171

BAKKAL...................................................... 172

BAKLA......................................................... 172

BAKLA SATICISI.......................................... 173

BAKLAVA.................................................... 173

BAKRAÇ..................................................... 173

BAL............................................................. 173

BAL ARISI.................................................... 174

BAL MUMU................................................. 175

BAL VE YAĞ TULUMU................................ 175

BALÇIK (YAPIŞKAN ÇAMUR).175

BALDIR....................................................... 176

BALDIZ........................................................ 177

BALERİN..................................................... 177

BALGAM..................................................... 177

BALIK.......................................................... 177

BALIK AĞI.................................................... 180

BALIKÇI...................................................... 180

BALİNA....................................................... 180

BALKON..................................................... 181

BALO.......................................................... 181

BALON....................................................... 181

BALTA......................................................... 182

BALYA.......................................................... 182

BALYA İPİ.................................................... 183

BALYA SIKICISI........................................... 183

BALYOZ...................................................... 183

BAMTELİ.................................................... 183

BAMYA........................................................ 183

 

 

BANDO...................................................... 183

BANKA....................................................... 183

BANLİYÖ.................................................... 184

BANYO....................................................... 184

BAR............................................................ 185

BARAJ........................................................ 185

BARAKA..................................................... 185

BARDAK..................................................... 185

BARDAKÇI................................................. 186

BARIŞ......................................................... 186

BARUT....................................................... 186

BASAMAK.................................................. 186

BASIMEVİ................................................... 186

BASKETBOL............................................... 187

BASKÜL..................................................... 187

BASMA....................................................... 187

BASTON.................................................. 187

BASUR...................................................... 188

BAŞ............................................................ 188

BAŞ AĞRISI................................................. 193

BAŞ DÖNMESİ....................................... 193

BAŞÖRTÜSÜ........................................... 194

BAŞ SAĞLIĞI.............................................. 194

BAŞ SARGISI........................................... 195

BAŞ YASTIĞI.............................................. 195

BAŞAK........................................................ 195

BAŞBAKAN................................................ 196

BAŞINI TAŞA VURMAK......................... 195

BAŞKAN.................................................... 196

BAŞLIK....................................................... 196

BATAK....................................................... 196

BATAKHANE.............................................. 196

BATAKLIK................................................... 196

BATARYA.................................................... 197

BATMAK..................................................... 197

BATTANİYE................................................. 197

BAVUL....................................................... 197

BAYILMAK.................................................. 198

BAYIR......................................................... 198

BAYKUŞ...................................................... 198

 

 

BAYRAK..................................................... 198

BAYRAM..................................................... 199

BAYTAR (VETERİNER)................................ 200

BAZLAMA................................................... 200

BAZU BİLEZİĞİ............................................ 218

BEBEK........................................................ 200

BEDDUA.................................................... 200

BEDEN SAĞLIĞI..'.................................. 201

BEDESTEN................................................ 201

BEDEVÎ ...................................................... 201

BEĞENMEK............................................... 201

BEKÂR........................................................ 201

BEKÇİ.......................................................... 201

BEKLEMEK................................................. 202

BEKTAŞÎ..................................................... 202

BEL............................................................. 202

BELKEMİĞİ................................................. 202

BELÂ........................................................... 203

BELEDİYE.................................................. 203

BELED SÛRESİ........................................... 203

BELGE......................................................... 203

BEL SOĞUKLUĞU...................................... 204

BENEK....................................................... 204

BENZEMEK................................................ 204

BENZİ SARARMAK..................................... 204

BENZİN..................................................... 204

BERAAT ETMEK................................ ...205

BERBER................................................... 205

BERE.......................................................... 205

BEREKETLİ................................................. 205

BESLEME................................................ 205

BESLEMEK................................................. 206

BESMELE-İ ŞERİF...................................... 206

BEŞİ BİRLİK................................................. 207

BEŞİK......................................................... 207

BEYAZ........................................................ 208

BEYAZ DARI (MISIR)................................... 209

BEYGİR....................................................... 209

BEYİN......................................................... 209

BEYTULLÂH............................................... 210

 

 

BEYTÜL MUKADDES................................. 210

BEYTÜL-LAHM........................................... 210

BEYYİNE SÛRESİ....................................... 211

BEZE.......................................................... 211

BEZELYE...................................................... 211

BEZENMEK................................................ 211

BEZİK......................................................... 212

BEZİRYAĞI.................................................. 212

BIÇAK......................................................... 212

BIÇAKÇI...................................................... 213

BIÇKI.......................................................... 213

BIKMAK....................................................... 213

BILDIRCIN.................................................. 213

BIYIK............................................................ 214

BİBER......................................................... 214

BİBERON.................................................... 215

BİBLO......................................................... 215

BİFTEK........................................................ 215

BİLARDO.................................................... 215

BİLEK.......................................................... 215

BİLET.......................................................... 216

BİLEYTAŞI................................................ 216

BİLEYİCİ...................................................... 216

BİLEZİK....................................................... 216

BİLGİSAYAR............................................... 218

BİLİNMEMEK.............................................. 219

BİLİRKİŞİ..................................................... 219

BİLLUR........................................................ 219

BİLMECE.................................................... 219

BİNA............................................................ 220

BİNA KEMERİ............................................. 221

BİNEK DEVESİ............................................ 221

BİNMEK...................................................... 222

BİRA............................................................ 222

BİRACI........................................................ 222

BİRA MAYASI............................................... 223

BİRAHANE................................................. 223

BİRİKMEK-ÇOĞALMAK............................... 223

BİRİLERİYLE YEMEK................................... 223

BİRŞEYİN SONRA AZALMASI ....223

 

BİR ŞEYİ AYIRMAK...................................... 223

BİR ŞEY BULMAK................................... 224

BİSİKLET.................................................... 224

BİSKÜVİ...................................................... 224

BİT.............................................................. 225

BİT YUMURTASI...................................... 225

BİTKİ........................................................... 225

BİTPAZARI................................................... 225

BODRUM.................................................... 226

BOĞA.......................................................... 226

BOĞAZ....................................................... 226

BOĞAZ HIRILTISI.................................... 227

BOĞAZLAMAK........................................... 226

BOĞMACA.................................................. 228

BOĞMAK.................................................... 227

BOĞULMAK................................................ 228

BOHÇA....................................................... 228

BOKS MAÇI.............................................. 229

BOLLUK..................................................... 229

BOMBA....................................................... 229

BONCUK.................................................... 229

BONCUKÇU............................................ 230

BONO......................................................... 230

BORA.......................................................... 230

BORAZAN................................................... 230

BORAZANCI............................................. 231

BORÇ........................................................... 231

BORÇ ÖDEMEK...................................... 232

BORÇ SENEDİ............................................ 232

BORNOZ................................................... 232

BORSA....................................................... 232

BORU.......................................................... 232

BORU (MÜZİK ALETİ).................................. 233

BOSTAN...................................................... 233

BOSTAN DOLABI................................... 235

BOŞANMA................................................ 236

BOY............................................................ 237

BOYA.......................................................... 238

BOYACI....................................................... 238

BOYNUZ..................................................... 239

 

 

BOYUN....................................................... 239

BOYUNA SARILMAK.............................. 241

BOYUN BAĞI.............................................. 242

BOYNU VURULMAK................................... 242

BOYUNDURUK.......................................... 243

BOZA.......................................................... 243

BOZGUNA UĞRAMAK............................... 243

BOZKIR....................................................... 243

BÖBREK..................................................... 243

BÖBÜRLENMEK........................................ 244

BÖCEK....................................................... 244

BÖĞÜRTLEN.............................................. 245

BÖLMEK.................................................... 245

BÖLÜK....................................................... 245

BÖREK......................................................... 245

BÖRÜLCE.................................................. 245

BRİÇ........................................................... 246

BRONZ....................................................... 246

BUDAK...................................................... 246

BUDAMAK.................................................. 246

BUĞDAY.................................................... 246

BUĞDAY RENGİ......................................... 247

BUĞDAY SATICISI...................................... 247

BUĞDAY UNU............................................ 247

BUĞZ ETMEK............................................ 248

BUHAR....................................................... 248

BUHAR MAKİNESİ..................................... 248

BUHUR..................................................... 248

BUHURDAN..!......................................... 248

BUHURLANMAK........................................ 248

BUKET....................................................... 249

BULAMA..................................................... 249

BULAMAÇ ÇORBASI.................................. 249

BULANIK SU........................................... 249

BULANTI.................................................... 249

BULAŞIK..................................................... 249

BULAŞIK ÇUKURU.................................... 250

BULDOĞ KÖPEĞİ....................................... 250

BULGUR.................................................... 250

BULMAK..................................................... 250

 

BULUT....................................................... 251

BULVAR...................................................... 254

BUMBAR.................................................... 254

BURAK....................................................... 254

BURÇ (KALE)............................................. 255

BURGU....................................................... 255

BURS......................................................... 256

BURUÇ SÛRESİ...................................... 256

BURUN...................................................... 256

BURUNKANI............................................ 258

BUZ............................................................ 259

BUZAĞI........................... :.......................... 259

BUZDOLABI............................................... 260

BÜFE.......................................................... 260

BÜKMEK.................................................... 260

BÜLBÜL...................................................... 261

BÜRD (HIRKA VEYA ABA) ...261

BÜRO......................................................... 261

BÜYÜ......................................................... 261

BÜYÜCÜ................................................... 262

BÜYÜK....................................................... 262

BÜYÜK ABDEST..................................... 262

BÜYÜK ADAM......................................... 263

BÜYÜKANNE........................................... 263

BÜYÜKBABA.............................................. 263

BÜYÜK ÇADIR......................................... 263

BÜYÜK ÇANAK.......................................... 263

BÜYÜK KAPI............................................ 263

BÜYÜK KERTENKELE............................... 263

BÜYÜK ZAT.............................................. 264

BÜYÜMEK.................................................. 264

c

CACIK......................................................... 265

CADDE...................................................... 265

CADI........................................................... 266

CAM........................................................... 266

CAMBAZ..................................................... 267

CAMİ.......................................................... 267

 

 

CANAVAR................................................... 269

CÂNÎ......................................................... 271

CAN ÇEKİŞMEK..................................... 270

CANKURTARAN........................................ 269

CAN KURTARMAK................................. 271

CAN YAKMAK............................................ 271

CARİYE....................................................... 269

CÂSİYE SÛRESİ......................................... 270

CASUS....................................................... 270

CAYMAK.................................................... 271

CEBİR......................................................... 271

CEBRAİL (A.S)............................................ 271

CEHENNEM............................................ 272

CEHENNEM BEKÇİSİ................................ 273

CEKET........................................................ 274

CELEB......................................................... 274

CELLÂT...................................................... 274

CEMAAT.................................................... 274

CEMRE....................................................... 275

CENABET.................................................. 275

CENAZE..................................................... 275

CENBİYE.................................................... 277

CENGÂVER................................................ 277

CENİN........................................................ 278

CENK.......................................................... 278

CENNET.................................................... 278

CENNETİN BEKÇİSİ.............................. 281

CEP............................................................ 282

CEPHANE................................................ 282

CEPHANE KUTUSU.............................. 282

CEPHANECİ............................................ 282

CERAHAT.................................................. 282

CERRAH..................................................... 282

CESARET................................................... 282

CESET........................................................ 283

CETVEL..................................................... 283

CEVHERCİ.................................................. 283

CEVİZ......................................................... 283

CEVİZ AĞACI........................................... 284

CEVŞEN(DUÂ)....................................... 285

 

 

CEYLAN...................................................... 285                                                                                      

CEZA.......................................................... 286

CEZAEVİ................................................... 286     ÇADIR........................................................... 297

CEZVE............................................................ 286     ÇADIRCI............................................................ 298

CİBİNLİK...................................................... 287     ÇAĞANOZ.................................................... 298

CİĞER......................................................... 287     ÇAĞIRAN BİRİ............................................. 298

CİĞERCİ...................................................... 287     ÇAĞIRMAK.................................................. 299

CİHAD........................................................ 287     ÇAĞLA......................................................... 299

CİLACI......................................................... 287     ÇAĞLAYAN.................................................. 299

CİLT...                                                           287     ÇAĞRILMAK............................................... 299

CİLVE.......................................................... 288

 

  

CİMA ( CİNSEL İLİŞKİ )

 

CIMBIZ

ÇAKIRKUŞU................................................ 301

CİMRİ.......................................................... 288     ÇAKMAK....................................................... 300

CİN............................................................. 289     ÇAKMAKTAŞI............................................. 301

CİN ÇARPMASI........................................... 289     ÇALAR SAAT............................................... 302

CİN SÛRESİ............................................. 289     ÇALÇENE................................................... 302

CİNAYET..................................................... 289     ÇALGI............................................................ 302

CİNNET..................................................... 290     ÇALGICI...................................................... 302

CİNSEL İLİŞKİ............................................. 290     .......................................... :........................... 302

CİNSEL ORGANLAR............................................. 291    

CİRİT......................................................... 292     ........................................................................ 303

ÇALMA........................................................................................................................................... 303

CIVA............................................................... 286     ÇALPARE.......................................................... 303

CIVATA....................................................... 286     ÇAM.............................................................. 303

CİVCİV........................................................ 292     ÇAMAŞIR..................................................... 304

CIVILTI........................................................ 287     ÇAM FISTIĞI................................................ 303

CIZBIZ YEMEK............................................. 287     ÇAMUR....................... .'................................ 305

COKEY....................................................... 292     ÇAMURCU................................................... 306

CUMA........................................................ 292     ÇAN.............................................................. 306

CUMA SÛRESİ....................................... 293     ÇANAK......................................................... 307

CUMBA.......................................................

CUMHURBAŞKANI.................................... 293     ....................................................................... 308

CUBBE...................................................... 293     ÇAPRAŞIK İŞLER.............................................. 308

CUCE....................................................... 294     ÇARDAK............................................................ 308

CÜZ............................................................ 294     ÇARIK........................................................... 309

CÜZDAN.................................................... 294     ÇARK............................................................. 309

CÜZZAM................................................... 294     ÇARMIHA GERİLMEK....................................... 310
 

 

ÇARPILMAK............................................... 310

ÇARPMAK.................................................. 310

ÇARŞAF..................................................... 310

ÇARŞAMBA............................................... 311

ÇARŞI- PAZAR........................................ 311

ÇATAL........................................................ 312

ÇATANA..................................................... 312

ÇATI........................................................... 312

ÇATIKATI (TAVAN ARASI) ....312

ÇAVDAR.................................................... 313

ÇAVUŞ....................................................... 313

ÇAY (DERE)......................... ;.................... 314

ÇAY (İÇİLEN)............................................... 313

ÇAY BAHÇESİ............................................ 314

ÇAYDANLIK................................................ 315

ÇAYIR (ÇİMEN)........................................... 315

ÇAYLAK...................................................... 316

ÇEHRE (YÜZ)............................................. 316

ÇEK............................................................ 316

ÇEKİÇ.......................................................... 317

ÇEKİNMEKTEN MEN ETMEK..317

ÇEKİRDEK................................................. 317

ÇEKİRGE.................................................... 318

ÇEKİŞTİRMEK............................................ 318

ÇEKMECE.................................................. 318

ÇEKMEK...................................................... 319

ÇELENK..................................................... 319

ÇELİK........................................................... 319

ÇELİK BAŞLIK............................................. 319

ÇELTİK (PİRİNÇ TARLASI) ...319

ÇENE......................................................... 320

ÇENGEL...................................................... 320

ÇENGEL SAKIZI..................................... 320

ÇENGİ (ÇALGICI)........................................ 320

ÇERÇEVE.................................................. 320

ÇERÇİ.......................................................... 321

ÇERKE....................................................... 321

ÇERKEZ....................................................... 321

ÇEŞME....................................................... 321

ÇETE........................................................... 323

 

ÇEYİZ.......................................................... 323

ÇIBAN........................................................ 323

ÇIĞ............................................................. 323

ÇIĞLIK........................................................ 324

ÇIKIN.......................................................... 324

ÇIKMAZ SOKAK......................................... 324

ÇIKRIK......................................................... 324

ÇIKRIKÇI..................................................... 324

ÇILBIR (YEMEK).......................................... 324

ÇINAR AĞACI............................................. 324

ÇINGIRAK................................................... 325

ÇIPA........................................................... 325

ÇIPLAK....................................................... 325

ÇIRA........................................................... 327

ÇİÇEK......................................................... 327

ÇİÇEK HASTALIĞI...................................... 328

ÇİÇEK TOHUMU..................................... 328

ÇİÇEKTOZU............................................... 329

ÇİFT SÜRMEK......................................... 330

ÇİFTÇİ........................................................ 329

ÇİFTETELLİ................................................. 330

ÇİFTLİK....................................................... 330

ÇİĞ.............................................................. 330

ÇİĞNEMEK................................................ 330

ÇİKOLATA................................................... 331

ÇİLE (İPLİK ÇİLESİ)..................................... 331

ÇİLEK.......................................................... 331

ÇİLİNGİR..................................................... 331

ÇİLLİ (İNSAN).......................................... 332

ÇİM............................................................. 332

ÇİMDİKLEMEK............................................ 332

ÇİMEN........................................................ 333

ÇİMENTO................................................. 333

ÇİN............................................................. 334

ÇİNGENE................................................. 334

ÇİNİ............................................................ 334

ÇİNKO......................................................... 334

ÇİRKİN........................................................ 334

ÇİROZ......................................................... 334

ÇİSENTİ,.................................................. 334

 

ÇİŞ.............................................................. 335     ÇULLUK....................................................... 347

ÇİT.............................................................. 335     ÇUVAL................................................... ....347

ÇİTLENBİK.................................................. 335     ÇUVALCI...................................................... 348

ÇİVİ............................................................. 335     ÇUVALDIZ................................................... 348

ÇİVİLEMEK................................................. 336     ÇÜRÜK......................................................... 348

ÇİVİT........................................................... 336

ÇİY............................................................... 336                                                                                ÇIYAN......................................................... 337

ÇİZGİ........................................................             DABBAĞ (DEBBAĞ).................................... ...349

ÇOBAN.....................................................                  DABBAĞHANE.................................................. 350

ÇİZME.......................................................          DABBETUL'ARZ................................................ 350

ÇOBAN DEGNEGI...................................... 338        DADI                                          350

ÇOBAN YILDIZI............................................ 339     DAĞ  ............................................................ 350

Ç°CUK......................................................... 339     DAĞ KEÇİSİ....................................................... 355

ÇOCUK ARABASI................................... 340         DAĞARCIK.................................................. 355

ÇOCUK DÜŞÜRMEK                              341             DAĞLAMAK - DAĞLANMAK          355

ÇOCUK GOBEGI                341                                     DÂİRE                                      357

ÇOCUK KAYBETMEK................................. 341     DAKTİLO....................................................... 357

ÇOĞALMAK................................................ 341     DAL                                                                357

ÇOĞAN OTU...................................................... 342                                                                                         

ÇOLAK...................................................... 342                                           DALAK BALI (KARA PETEK BALI) ..358

ÇOLAKLIK.................................................. 342     DALGA.......................................................... 359

ÇOMAK..................................................... 342     DALGIÇ........................................................ 359

ÇORAP....................................................... 342     DALKAVUK.................................................. 359

ÇORBA....................................................... 343     DALMAK....................................................... 359

ÇÖKME........................................................ 343     DALYAN....................................................... 359

ÇÖL............................................................ 343     DAM (BİNA ÇATISI).................................... 360

ÇÖMLEK.................................................... 344     DAMA............................................................ 361

ÇÖMLEKÇİ................................................. 344     DAMACANA................................................ 361

ÇÖP............................................................ 344     DAMAR......................................................... 361

ÇÖPÇÜ..................................................... 344     DAMAR VE SİNİRLER................................ 362

ÇÖPLÜK.................................................... 344     DAMAT......................................................... 362

ÇÖREK....................................................... 345     DAMGA......................................................... 363

ÇÖREK OTU............................................... 346     DAMGA PULU............................................. 363

ÇUHA........................................................ 346     DAMLA......................................................... 363

ÇUKUR...................................................... 346     DANA............................................................ 363

ÇUKUR DOLDURMAK........................... 346     DANABURNU (BİR BÖCEK)...363

ÇUKUR KAZMAK........................................ 346     DANIŞMAK.................................................. 364

ÇUL............................................................ 347     DANS............................................................ 364

ÇULHA....................................................... 347     DANSÇI (DANSÖZ).................................... 365

 

DANTEL..................................................... 365

DANYAL (A.S.)........................................ 365

DARAĞACI................................................. 365

DARBOĞAZ............................................... 365

DARBUKA.................................................. 366

DARGINLIK................................................. 366

DARI........................................................... 366

DARLIK....................................................... 366

DAVA.......................................................... 367

DAVAR....................................................... 367

DAVAR TIRNAĞI.......................................... 367

DAVET....................................................... 367

DAVETİYE................................................... 368

DÂVÛD(A.S.)........................................... 368

DAVUL....................................................... 368

DAVULCU.................................................. 368

DAVULSESİ................................................ 368

DAYAK....................................................... 368

DAYANMAK................................................ 369

DAYI........................................................... 369

DAZLAK...................................................... 369

DECCAL.................................................... 369

DEDE.......................................................... 370

DEDEKTİF.................................................. 370

DEDİKODU................................................. 370

DEF............................................................ 370

DEF ÇALAN............................................. 371

DEFİNE...................................................... 371

DEFNEDİLMEK (GÖMÜLMEK).372

DEFTER..................................................... 373

DEFTERDAR............................................ 373

DEĞERLİ OLMAK....................................... 373

DEĞİRMEN................................................. 374

DEĞİRMENCİ............................................. 376

DEĞİŞ-TOKUŞ........................................ 376

DEĞİŞMEK VEYA DEĞİŞİKLİK376

DEĞNEK.................................................... 378

DEHLİZ....................................................... 378

DEHŞET................................................... 378

DELİ-DELİLİK.............................................. 378

 

 

DELİK.......................................................... 379

DELİKANLI................................................. 379

DELİL............................................................ 380

DELİLİK....................................................... 380

DELMEK..................................................... 380

DEMET....................................................... 381

DEMİR......................................................... 381

DEMİR ÇENGEL......................................... 382

DEMİR DİKENİ......................................... 383

DEMİR EVİ (HASTALIK)............................... 383

DEMİR KÜLÜNK..................................... 383

DEMİR KÜREK............................................ 383

DEMİR OCAĞI......................................... 383

DEMİR PARMAKLIK.................................... 383

DEMİRCİ..................................................... 382

DEMİRCİ DÜKKANI.................................... 382

DEMİRCİ ÖRSÜ VE ÇEKİCİ....382

DENİZ......................................................... 383

DENİZ ALTI.............................................. 391

DENİZ AYGIRI............................................. 391

DENİZKIZI................................................. 391

DENİZ KOYUNU......................................... 392

DENİZ KUŞU........................................... 392

DENİZ ÖKÜZÜ............................................ 392

DENİZDE SAVAŞMAK........................... 392

DENK......................................................... 392

DEPO.......................................................... 392

DERE(Vâdî)............................................. 393

DEREOTU................................................... 394

DERGAH.................................................... 394

DERİ............................................................ 394

DERİ YÜZMEK............................................ 396

DERİDEN KALKAN................................. 396

DERİSİNİ YÜZMEK...................................... 396

DERS.......................................................... 397

DERSHANE (SINIF)............................... 397

DERVİŞ....................................................... 397

DESTAN................................................... 397

DESTERE.................................................... 397

DESTİ......................................................... 398

 

DEV............................................................ 398

DEVE.......................................................... 398

DEVE DİKENİ........................................... 401

DEVE HANI.............................................. 401

DEVE KASABI.......................................... 402

DEVE KUŞU............................................... 402

DEVE PALANI.......................................... 402

DEVE PİSLİĞİ.............................................. 402

DEVE YAVRUSU......................................... 402

DEVE YÜKÜ............................................... 403

DEVE YÜNÜ............................................ 403

DEVECİ...................................................... 401

DİBEK......................................................... 403

DİCLE NEHRİ.............................................. 403

DİKEN......................................................... 404

DİKENLİ OT................................................. 404

DİKİLİ TAŞ.................................................... 404

DİKİŞ DİKMEK............................................. 404

DİL (LİSAN).................................................. 405

DİL ÇİÇEĞİ................................................. 407

DİL SÜRÇMESİ........................................ 407

DİLENCİ..................................................... 407

DİLSİZ........................................................ 407

DİMAĞ........................................................ 407

DİN ÂLİMİ.................................................. 408

DİNDEN DÖNMEK................................. 408

DİNLEMEK (İŞİTMEK)............................ 409

DİNLENMEK.............................................. 409

DİNSİZ....................................................... 409

DİPLOMA................................................... 409

DİREK......................................................... 410

DİRİLMEK................................................... 411

DİŞ.............................................................. 412

DİŞ FIRÇALAMAK....................................... 417

DİŞÇİ (DİŞ DOKTORU).......................... 416

DİŞİARSLAN............................................ 417

DİŞİ DEVE................................................ 417

DİŞİ GEYİK................................................... 418

DİŞİ KEDİ..................................................... 419

DİŞİ KOYUN............................................. 419

 

 

DİŞLERİN DÜŞMESİ............................. 420

DİVİT.......................................................... 421

DİZ............................................................. 422

DİZMEK...................................................... 422

DOĞAN (KUŞ)......................................... 422

DOĞRAMACI............................................. 423

DOĞRU SÖZ............................................ 424

DOĞUM..................................................... 424

DOĞURMAK........................................ ...424

DOKTOR.................................................... 426

DOKUMAK................................................. 426

DOKUMA TARAĞI...................................... 427

DOKUYUCU (DOKUMACI)....427

DOLANDIRICI............................................. 428

DOLAP....................................................... 428

DOLAP (KUYU DOLABI)............................. 428

DOLAP (YEMEK DOLABI)........................... 428

DOLDURULMUŞ ŞEYLER ....428

DOLMA..................................................... 428

DOLMA KALEM......................................... 429

DOLU (GÖKTEN YAĞAN)........................... 429

DOMATES.................................................. 429

DOMUZ..................................................... 430

DON.......................................................... 431

DON (BUZ)............................................... 431

DONANMA.............................................. 431

DONDURMA............................................ 431

DONMAK................................................... 431

DOSTLUK............ '................................... 432

DÖĞÜŞMEK.............................................. 432

DÖNMEK.................................................. 432

DÖŞEK....................................................... 432

DÖŞEMECİ................................................. 433

DÖŞENMİŞ TAŞ..................................... 433

DÖVMEK.................................................... 433

DÖVÜCÜ................................................... 433

DÖVÜLMEK............................................... 434

DÖVÜŞMEK.............................................. 434

DUÂ ETMEK............................................ 434

DUDAK..................................................... 435

 

DUDU KUŞU........................................... 436

DUHA SÛRESİ........................................... 436

DUHAN SÛRESİ..................................... 436

DUL............................................................ 436

DUMAN..................................................... 436

DURAK...................................................... 437

DUŞ........................................................... 437

DUT........................................................... 437

DUVAK....................................................... 438

DUVAR....................................................... 438

DUVARCI.................................................... 439

DUVAR SAATİ.................... .................... 440

DÜDÜK..................................................... 440

DÜELLO..................................................... 440

DÜĞME...................................................... 440

DÜĞÜM ATMAK........................................ 440

DÜĞÜM ÇÖZMEK.................................. 441

DÜĞÜMLEMEK......................................... 441

DÜĞÜN.................................................... 441

DÜĞÜNÇİÇEĞİ...................................... 442

DÜKKAN.................................................. 442

DÜLGER.................................................... 443

DÜMBELEK................................................ 443

DÜMEN.................................................... 443

DÜNÜR..................................................... 444

DÜNYA..................................................... 443

DÜRBÜN.................................................. 444

DÜRMEK.................................................... 444

DÜŞES..................................................... 445

DÜŞMAN................................................. 445

DÜŞMANLIK............................................ 445

DÜŞMEK.................................................... 446

DÜZLENMİŞ ALAN................................ 447

DÜZLÜK..................................................... 447

EBABİL (DAĞ KIRLANGICI)...449

EBE............................................................. 449

EBEGÜMECİ.............................................. 450

 

 

EBEGÜMECİ TOHUMU.............................. 450

EBEM KUŞAĞI (GÖKKUŞAĞI) .450

EBÛ CEHİL KARPUZU............................... 451

EBUBEKİR (R.A.).......................................... 450

ECEL........................................................... 451

ECNEBİ....................................................... 451

ECZACI...................................................... 451

ECZAHÂNE.............................................. 451

EDEBİYAT.................................................. 451

EFE............................................................. 452

EFLÂTUN (RENK)....................................... 452

EGZAMA (CİLT HASTALIĞI)...452

EĞE............................................................ 452

EĞER........................................................... 452

EĞER ALTLIĞI............................................. 453

EĞER ÖRTÜSÜ.......................................... 453

EĞİÇ (EĞRİ UÇLU DEĞNEK)..453

EĞİLMEK...................................................... 453

EĞLENCE................................................... 454

EHLİ (EVCİL) HAYVAN................................ 454

EHRAM....................................................... 454

EJDERHA................................................... 454

EKİN............................................................ 454

EKİN BİÇMEK............................................. 455

EKİN EKMEK............................................... 455

EKİNCİ........................................................ 455

EKMEK....................................................... 455

EKMEK SEPETİ.......................................... 456

EKMEKÇİ.................................................... 456

EKSİKLİK.................................................... 457

EKŞİ............................................................ 457

EKŞİ NAR................................................... 458

EKŞİLİ ÇORBA............................................ 457

EKŞİMİK..................................................... 458

EL................................................................ 458

EL ARABASI............................................... 460

EL AYNASI.................................................. 460

EL BAĞLAMAK........................................... 460

EL BOMBASI............................................... 461

EL ÇIRPMAK.............................................. 461

 

EL DEĞİRMENİ........................................... 461

EL FALI....................................................... 461

EL YAZISI..................................................... 467

ELYAZMASI KİTAB...................................... 461

ELBİSE........................................................ 461

ELBİSE ASKISI............................................ 463

ELBİSE ÇIRPICISI................................... 463

ELBİSE DOLABI.......................................... 463

ELBİSE KOLU............................................. 463

ELBİSE RENKLERİ...................................... 464

ELBİSE TEMİZLEYİCİSİ................................ 463

ELBİSE YIRTIKLARI..................................... 464

ELBİSELİK KUMAŞ..................................... 464

ELÇİ (ARACI).............................................. 465

ELDİVEN..................................................... 465

ELEK............................................................ 465

ELEKTRİK LAMBASI.................................... 466

ELEKTRİKÇİ................................................ 465

ELEMEK..................................................... 465

ELMA.......................................................... 466

ELMA AĞACI............................................... 466

ELMAS....................................................... 466

ELMASÇI.................................................... 467

ELYESA(A.S.).......................................... 467

EMÂNET................................................... 467

EMEKLEMEK................................................ 467

EMEKLİ OLMAK.......................................... 467

EMMEK...................................................... 468

EMRETMEK................................................ 468

EMZİK......................................................... 468

EN'AM SÛRESİ........................................ 468

ENBİYÂ SÛRESİ......................................... 469

ENFAL SÛRESİ....................................... 469

ENFİYE....................................................... 469

ENGEL........................................................ 469

ENGİNAR.................................................... 469

ENİŞTE..................................................... 470

ENKAZ....................................................... 470

ENSE.......................................................... 470

ER............................................................... 470

 

 

ERGUVAN (ÇİÇEK)..................................... 470

ERİK............................................................ 470

ERİK AĞACI................................................ 471

ERKEK......................................................... 471

ERKEK ÇOCUK.......................................... 474

ERKEK KARDEŞ........................................ 474

ERKEKLİK ORGANI..................................... 472

ERKEKLİK TORBALARI.............................. 473

EROİN..................................................... ...474

ERZAK........................................................ 474

ESANS...................................................... 474

ESHÂB-I KİRAM.......................................... 475

ESİR............................................................ 475

ESKİ........................................................... 475

ESKİCİ......................................................... 475

ESNAF....................................................... 475

ESNEMEK.................................................. 475

ESPRİ......................................................... 475

ESTER........................................................ 475

EŞEK.......................................................... 476

EŞEK (YABANİ, VAHŞİ)............................... 477

EŞEKARISI................................................. 477

EŞEK BÖCEĞİ............................................ 477

EŞEK PALANI............................................ 477

EŞEKÇİ....................................................... 477

EŞİK........................................................... 478

EŞKİYA....................................................... 478

EŞYA TAŞIMAK.......................................... 478

ET........................ :..................................... 479

ET DİLİMİ.................................................... 480

ET KÜTÜĞÜ............................................ 480

ET PARÇALAYICI....................................... 480

ET TAHTASI................................................ 481

ET YEMEĞİ................................................. 481

ETEK.......................................................... 481

ETER........................................................... 481

ETİKET........................................................ 481

EV.............................................................. 481

EV BAHÇESİ............................................... 483

EV REİSİ.................................................. 486

 

RÜYA TABİRLERİ ----------------------------------

EV YIKMAK.................................................. 483

EVDEN TAŞINMAK.................................... 484

EVLAT......................................................... 484

EVLÂTLIK................................................... 484

EVLENME TALEBİ...................................... 485

EVLENMEK............................................... 484

EVLİYA........................................................ 486

EVRAK....................................................... 486

EYYÛB (A.S.)............................................... 486

EZAN.......................................................... 487

EZBERLEMEK............................................ 489

EZGİ........................................................... 489

F

FABRİKA..................................................... 491

FABRİKATÖR.............................................. 492

FACİA........................................................ 492

FAĞFUR..................................................... 492

FAHİŞE....................................................... 492

FAİZ............................................................ 492

FAKÎH (FIKIH ÂLİMİ)............................... 492

FAKİR GÖRMEK......................................... 493

FAKİRLİK..................................................... 493

FAL.............................................................. 494

FALAKA...................................................... 494

FALCI......................................................... 494

FANİLA........................................................ 495

FANUS..................................................... 495

FARAŞ........................................................ 495

FARE.......................................................... 495

FARE DELİĞİ............................................... 496

FARZ NAMAZI............................................. 496

FAS............................................................. 497

FASIL.......................................................... 497

FASULYE.................................................... 497

FATİH SULTAN MEHMET....499

FATİHA SÛRESİ...................................... 499

FÂTIMA(R.A.)........................................... 498

FATIR SÛRESİ............................................. 498

 

-----------------------------------------------    1183

FATURA..................................................... 499

FAYANS...................................................... 500

FAYTON..................................................... 500

FECR (GÜN AĞARMASI)....................... 500

FECR SÛRESİ............................................ 500

FELÂK SÛRESİ........................................... 501

FELÂKET.................................................... 501

FELÇ........................................................... 501

FELLÂH...................................................... 502

FENER........................................................ 502

FENER ( DENİZ FENERİ )............................ 503

FERACE...................................................... 503

FERAHLIK ( SEVİNÇ ).................................. 504

FERASET.................................................... 504

FERÇ ( DİŞİLERDE ÜREME ORGANI )  504

FERİBOT..................................................... 505

FERMAN.................................................... 505

FERYAD ETMEK......................................... 505

FES............................................................ 505

FESLEĞEN................................................. 506

FETİH SÛRESİ............................................ 506

FEZA........................................................... 507

FIÇI............................................................. 507

FINDIK....................................................... 507

FIRAT NEHRİ.............................................. 508

FIRÇA.......................................................... 508

FIRILDAK.................................................... 508

FIRIN.......................................................... 508

FIRIN KÜREKÇİSİ........................................ 509

FIRINCI...................................................... 509

FIRTINA...................................................... 509

FISKİYE....................................................... 509

FISTIK......................................................... 510

FITIK.......................................................... 510

FITIR (FİTRE)................................................ 510

FİDAN........................................................ 510

FİDYE.......................................................... 511

FİGAN........................................................ 511

FİL................................................................ 511

FİL SÛRESİ.............................................. 512

 

FİLAMA....................................................... 512

FİLDİŞİ......................................................... 512

FİLE............................................................. 512

FİLİKA.......................................................... 512

FİLM............................................................ 512

FİLO.............................................................. 513

FİNCAN...................................................... 513

FİNO.......................................................... 513

FİRAR ETMEK............................................. 513

FİRAVUN..................................................... 513

FİRKETE....................................................... 513

FİRUZE........................................................ 514

FİSTAN..................................................... 514

FİŞENK...................................................... 514

FİŞENKLİK.................................................. 515

FİTİL............................................................. 515

FİTNE.......................................................... 515

FLAMA........................................................ 515

FLÖRT........................................................ 515

FLÜT........................................................... 515

FOK BALIĞI................................................. 516

FOLLUK........................................................ 516

FORMA....................................................... 516

FOSFOR...................................................... 516

FOTOĞRAF................................................ 516

FRAK........................................................... 516

FRANCALA................................................ 516

FRANSA...................................................... 517

FRENK....................................................... 517

FRENK ÜZÜMÜ.......................................... 517

FUAR.......................................................... 517

FULYA.......................................................... 517

FURKAN SÛRESİ........................................ 517

FUSSİLET SÛRESİ...................................... 517

FUTBOL...................................................... 518

FÜZE........................................................... 518

 

 

G

GADAB....................................................... 519

GADDAR.................................................... 519

GAF............................................................ 520

GAFİR SÛRESİ........................................... 521

GAGA......................................................... 520

GÂİB OLMAK.............................................. 520

GALİBİYET.................................................. 520

GAM........................................................... 520

GAMBOT.................................................... 521

GAMMAZLIK........................................... 521

GAMZE....................................................... 521

GANGSTER............................................... 521

GANİMET.................................................... 521

GAR........................................................... 522

GARAJ.......................................................... 522

GARDİYAN................................................. 522

GARDROP.................................................. 522

GARGARA.................................................. 522

GARNİZON............................................... 522

GARSON.................................................... 522

GASBETMEK.............................................. 523

GÂŞİYE SÛRESİ......................................... 523

GAYDA....................................................... 523

GAZYAĞI.................................................... 523

GAZA.......................................................... 523

GAZAB....................................................... 523

GAZELHAN................................................ 524

GAZETE..................................................... 524

GAZİNO.................................................... 524

GAZOZ....................................................... 524

GEBELİK..................................................... 524

GECE.......................................................... 525

GECELİK.................................................... 525

GEÇİT........................................................ 525

GEDİK........................................................ 525

GELİN........................................................ 526

GELİNCİK................................................... 526

GEM............................................................ 526

 

RÜYA TABİRLERİ ----------------------------------

GEMİ........................................................... 526

GEMİ DEMİRİ.............................................. 527

GEMİ DİREĞİ.............................................. 528

GEMİ DÜMENİ........................................... 528

GEMİ HALAT VE ZİNCİRLERİ ..529

GEMİ YAPAN.............................................. 529

GEMİ YELKENİ............................................ 529

GEMİCİ....................................................... 527

GENÇ ADAM........................................... 529

GENÇ KIZ ve KADIN............................. 529

GENERAL......................... ........................ 530

GERDANLIK............................................... 530

GERDEK..................................................... 530

GERGEDAN............................................... 531

GERGEF..................................................... 531

GERİNMEK................................................ 531

GERİYE DÖNDERİCİ.............................. 531

GEYİK......................................................... 532

GEYİRMEK.................................................. 532

GEZEGEN.................................................. 532

GEZİNTİ.................................................... 532

GICIRTI....................................................... 532

GIDIKLAMAK .............................................. 532

,   GIYBET ETMEK (DEDİKODU) 532

GİRDAP...................................................... 533

GİŞE........................................................... 533

GİTAR......................................................... 533

GİYMEK...................................................... 533

GİYOTİN...................................................... 534

GİZLEMEK.................................................. 534

GİZLENMEK............................................... 534

GİZLİ SÖZ................................................... 534

GOCUK...................................................... 534

GONCA...................................................... 535

GONDOL.................................................. 535

GORİL.......................................................... 535

GÖBEK....................................................... 535

GÖBEK TAŞI.............................................. 536

GÖÇ ETMEK.............................................. 536

GÖÇMEN................................................... 536

 

-----------------------------------------------    1185

GÖĞE ÇIKMAK........................................... 536

GÖĞÜS...................................................... 537

GÖK (GÖKYÜZÜ).................................... 537

GÖK GÜRLEMESİ...................................... 538

GÖK RENK................................................. 539

GÖKKUŞAĞI.............................................. 538

GÖL............................................................ 539

GÖLGE........................................................ 539

GÖMLEK.................................................... 539

GÖMMEK................................................... 540

GÖMÜLMEK............................................... 540

GÖRÜCÜ................................................... 540

GÖRÜMCE................................................. 540

GÖRÜŞME................................................. 541

GÖZ............................................................ 541

GÖZ AĞRISI................................................ 541

GÖZALTI..................................................... 542

GÖZ DOKTORU.......................................... 542

GÖZ KIRPMAK......................................... 542

GÖZ TAŞI.................................................... 543

GÖZYAŞI..................................................... 543

GÖZLÜK..................................................... 542

GRAMAFON............................................. 543

GREV......................................................... 543

GRİP OLMAK.............................................. 543

GURBET.................................................... 543

GURURLANMAK........................................ 544

GUSÜL (GUSL GUSLETMEK)544

GÜBRE ....................................................... 544

GÜÇLÜ...................................................... 545

GÜĞÜM.................................................... 545

GÜL............................................................ 545

GÜL AĞACI................................................. 546

GÜL SUYU............................................... 546

GÜL SUYU ŞİŞESİ.................................. 546

GÜL YAĞI................................................... 546

GÜLLAÇ..................................................... 546

GÜLLE......................................................... 547

GÜLMEK.................................................... 547

GÜMÜŞ..................................................... 547

 

GÜMÜŞ BİLEZİK..................................... 547

GÜMÜŞ PARA........................................ 548

GÜMÜŞ YÜZÜK...................................... 549

GÜNÂH İŞLEMEK....................................... 549

GÜNDELİKÇİ.............................................. 549

GÜNDÜZ.................................................... 549

GÜNEŞ..................................................... 549

GÜNEŞ ISISI............................................ 550

GÜNEŞ TUTULMASI.............................. 550

GÜNLÜK.................................................... 551

GÜREŞ....................................................... 551

GÜRGEN.................................................... 551

GÜRÜLTÜ................................................... 551

GÜVE......................................................... 551

GÜVEÇ....................................................... 552

GÜVERCİN (KUMRU)................................. 552

GÜVERTE................................................... 553

GÜVEY (DAMAT)........................................ 553

GÜZEL........................................................ 553

GÜZEL KOKULU BİTKİLER..553

GÜZEL KONUŞMAK............................... 554

GÜZELLİK................................................... 553

H

HABER........................................................ 555

HABER VERMEK........................................ 556

HABERCİ.................................................... 555

HABERLEŞME........................................... 555

HABEŞ........................................................ 556

HABEŞİSTAN.......................................... 556

HABİL.......................................................... 556

HACAMAT.................................................. 556

HACC......................................................... 556

HACCA GİTMEK......................................... 558

HACCETMEK............................................. 557

HACER-İESVED..................................... 558

HACILAR PAZARI................................... 558

HACİZ ........................................................ 558

HAC SÛRESİ........................................... 558

 

 

HAÇ........................................................... 559

HAD CEZASI........................................... 559

HADEME................................................... 559

HADÎD SÛRESİ....................................... 559

HADİS....................................................... 559

HAFAZA MELEKLERİ.................................. 560

HAFIZ......................................................... 560

HAFİYE....................................................... 560

HAHAM...................................................... 560

HAKİ RENK.............................................. 561

HÂKİM........................................................ 561

HAKKA SÛRESİ...................................... 560

HAL............................................................ 561

HALA......................................................... 561

HALAT........................................................ 561

HALHAL..................................................... 562

HALI............................................................ 562

HALİÇ........................................................ 562

HALÎFE....................................................... 562

HALKA....................................................... 562

HALLAÇ..................................................... 562

HALTER..................................................... 563

HAM ŞEKER............................................ 564

HAMAK...................................................... 563

HAMAL....................................................... 563

HAMAM...................................................... 563

HAMAM BÖCEĞİ ................................... 563

HAMAM KÜLHANI...................................... 564

HAMAM OTU........................................... 564

HAMAMCI.................................................. 564

HAMD ETMEK......................................... 564

HAMELE-İ ARŞ........................................... 564

HAMİLE...................................................... 564

HAMSİ BALIĞI............................................ 564

HAMUR..................................................... 565

HAN.......................................................... 565

HANCI....................................................... 565

HANÇER.................................................... 565

HANIMLAR............................................... 566

HAPİS......................................................... 566

 

RÜYA TABİRLERİ

 

1187

 

 

 

HAPİSHANE............................................ 566

HARABE..................................................... 566

HARAR...................................................... 566

HARDAL..................................................... 567

HARDAL TOHUMU................................. 567

HAREM...................................................... 567

HAREM AĞASI....................................... .567

HAREM-İ ŞERİF.......................................... 567

HARİTA....................................................... 567

HARMAN.................................................... 568

HARP (MÛSİKÎ ÂLETİ)........................... 568

HARP MALZEMESİ..................................... 568

HASAD...................................................... 568

HASED....................................................... 568

HASIR......................................................... 568

HASIRCI..................................................... 569

HASİSLİK (CİMRİLİK)............................. 569

HASTA BAKICI............................................ 569

HASTA OLMAK....................................... 569

HASTAHÂNE.......................................... 569

HASTALIK................................................... 569

HAŞARAT................................................... 569

HAŞHAŞ................................................... 570

HAŞHAŞ ÇİÇEĞİ........................................ 570

HAŞHAŞ TOHUMU................................ 570

HAŞR SÛRESİ............................................ 570

HATÎB......................................................... 570

HATİM İNDİRMEK....................................... 571

HAVA.......................................................... 571

HAVAN....................................................... 571

HAVAN TOPU......................................... 571

HAVLU....................................................... 572

HAVRA....................................................... 572

HAVUÇ...................................................... 572

HAVUZ....................................................... 572

HAVUZLU ODA.......................................... 573

HAVVA (A.S.)............................................... 573

HAVYA....................................................... 573

HAVYAR..................................................... 573

HAYALET................................................... 573

 

HAYIR YAPMAK........................................... 573

HAYIZ (KADINDA AY HALİ) ...574

HAYKIRMAK................................................ 574

HAYVAN..................................................... 574

HAYVAN AĞILI............................................ 575

HAYVAN KİRALAMAK................................ 575

HAYVAN KIRKMAK..................................... 575

HAYVAN SOKMASI................................ 575

HAYVANAT BAHÇESİ................................. 575

HECİN DEVESİ........................................... 575

HEDİYE....................................................... 575

HEKİM (Dr.)................................................. 575

HELVA........................................................ 575

HELVACI....................................................... 575

HEMŞİRE.................................................... 576

HENDEK.................................................... 576

HEYBE........................................................ 576

HEYKEL....................................................... 576

HIÇKIRIK..................................................... 577

HIRKA......................................................... 577

HIRKÂ-İ ŞERİF......................................... 577

HIRSIZ........................................................ 577

HIYAR.......................................................... 577

HIZARCI...................................................... 578

HIZIR (A.S.)............................................... 578

HİBE ETMEK.............................................. 579

HİCR SÛRESİ.......................................... 578

HİCRET...................................................... 578

HİDDETLENMEK........................................ 578

HİKAYECİ................................................... 578

HİLÂL.......................................................... 579

HİLE........................................................... 579

HİNDİ......................................................... 579

HİNDİBA..................................................... 579

HİNDİSTAN CEVİZİ................................ 579

HİZMETÇİ................................................... 579

HOCA........................................................ 579

HOKKA....................................................... 579

HOKKABAZ................................................. 580

HORLAMAK............................................... 580

 

HORLANMAK.......................................... 580

HOROZ....................................................... 580

HORTLAK................................................... 581

HORTUM.................................................... 581

HOŞAF...................................................... 581

HÛ (GENÂB-I ALLAHIN İSMİ)..581

HUBUBAT................................................... 581

HUCURÂT SÛRESİ................................ 582

HÛD (A.S.)................................................ 582

HÛD SÛRESİ........................................... 582

HUNİ.......................................................... 582

HURİ........................................................... 582

HURMA..................................................... 583

HURMA AĞACI........................................... 583

HURMA ÇEKİRDEĞİ.............................. 583

HURMA SALKIMI........................................ 583

HURMA SATICISI.................................... 584

HUTBE OKUMAK....................................... 584

HUZURLU OLMAK................................. 584

HÜCRE....................................................... 584

HÜCUM.................................................... 584

HÜDHÜDKUŞU...................................... 585

HÜKÜMLÜ............................................... 584

HÜMEZE SÛRESİ....................................... 585

HÜNNAP.................................................. 584

HÜZÜN..................................................... 585

Hz. HAFSA (R.A.).................................... 560

Hz. HATİCE (R.A.).................................. 571

IHLAMUR.................................................. 587

ILICA (KAPLICA)......................................... 587

IRGAT.......................................................... 587

IRMAK......................................................... 588

IRZ VE NAMUS............................................ 588

ISINMAK..................................................... 588

ISIRGANOTU........................................... 588

ISIRILMAK................................................... 590

ISIRMAK...................................................... 589

 

 

ISITMAK..................................................... 590

ISKAT.......................................................... 590

ISKONTO................................................... 591

ISLAHEVİ.................................................... 590

ISLANMAK................................................. 590

ISLIK ÇALMAK............................................ 590

ISPANAK.................................................... 590

ISSIZ YER................................................. 591

ISTAKOZ.................................................... 591

ISTAMPA.................................................... 591

IŞIK............................................................. 591

IŞILDAK...................................................... 591

ITIR............................................................. 592

IZGARA..................................................... 592

î

İANE (YARDIM)............................................ 593

İAŞE (ERZAK)............................................. 593

İBÂDET....................................................... 594

İBADETHANE............................................ 594

İBİK............................................................. 594

İBRAHİM (A.S.)....................................... 595

İBRAHİM SURESİ................................... 595

İBRİK.......................................................... 595

İBRİŞİM....................................................... 596

İCAR........................................................... 596

İCAT............................................................ 596

İCRA........................................................... 596

İÇ AĞRISI.................................................... 596

İÇ ÇAMAŞIRI.............................................. 596

İÇKİ............................................................. 597

İÇMEK........................................................ 597

İÇYAĞI........................................................ 597

İDAM.......................................................... 597

İDARE (KÜÇÜK BİR KANDİL) ...597

İDDET BEKLEMEK..................................... 598

İDDİA.......................................................... 598

İDRAR......................................................... 598

İDRİS........................................................... 598

 

RÜYA TABİRLERİ ----------------------------------

İFLÂS.......................................................... 598

İFŞA........................................................... 599

İFTAR.......................................................... 599

İFTAR SOFRASI....................................... 599

İFTİRA......................................................... 599

İĞ................................................................ 599

İĞDE.......................................................... 600

İĞDİŞ......................................................... 600

İĞFAL......................................................... 600

İĞNE........................................................... 600

İHALEYE GİRMEK....................................... 600

İHANET..................................................... 601

İHLAS SURESİ........................................... 600

İHRACAT.................................................... 601

İHRAM........................................................ 601

İHTİYAR....................................................... 601

İKİNDİ NAMAZI....................................... 601

İKİYE BÖLÜNMEK....................................... 601

İKİZ............................................................. 602

İKRAMİYE.................................................... 602

İKRAR......................................................... 602

İKTİDARSIZ OLMAK............................... 602

İLAÇ........................................................... 602

İLÂHİ SÖYLEMEK................................... 603

İLÂM........................................................... 603

İLÂN............................................................ 603

İLÂVE ETMEK............................................ 603

İLİK.............................................................. 604

İLKBAHAR.................................................. 604

İLMİHÂL OKUMAK...................................... 604

İLTİFAT....................................................... 604

İLYÂS (A.S.)................................................. 604

İMAM.......................................................... 605

İMAM-IA'ZAM........................................... 605

İMARETHANE............................................ 605

İMDAT ETMEK............................................ 605

İMSAK........................................................ 605

İMTİHAN................................................... 605

İMZA........................................................... 606

İN............................................................... 606

 

-----------------------------------------------    1189

İNAD......................................................... 606

İNBİK........................................................... 606

İNCİ............................................................ 606

İNCİ GERDANLIK................................... 607

İNCİL.......................................................... 607

İNCİLİ BİLEZİK............................................. 607

İNCİR.......................................................... 608

İNCİR AĞACI............................................ 609

İNEK........................................................... 609

İNFİLAK....................................................... 609

İNFİTAR SÛRESİ......................................... 610

İNLEMEK.................................................... 610

İNMEK........................................................ 610

İNSAN....................................................... 610

İNSAN ETİ............................................... 611

İNSAN SURESİ....................................... 611

İNŞAAT..................................................... 611

İNŞİKAK SÛRESİ.................................... 611

İNŞİRAH SÛRESİ................................... 611

İNTİHAR.................................................... 612

İNTİKAM..................................................... 612

İNTİZAR ETMEK...................................... 612

İP................................................................. 612

İPEK............................................................ 612

İPEK BÖCEĞİ............................................. 613

İPEK ELBİSE VE KUŞAK............................. 613

İPEKÇİ........................................................ 612

İPLİK............................................................ 613

İPLİK EĞİRİCİ.......................................... 613

İPLİK EĞİRMEK........................................... 613

İPOTEK....................................................... 614

İRİN............................................................. 614

İRMİK.......................................................... 614

İSA(a.s.).................................................... 614

İSHAK(A.S.)............................................. 615

İSHAL (Amel).......................................... 615

İSİM DEĞİŞTİRMEK.................................... 615

İSKAMBİL.................................................... 615

İSKARPİN................................................... 615

İSKELE....................................................... 615

 

İSKELET..................................................... 616

İSKEMLE..................................................... 616

İSMAİL (a.s.)............................................ 616

İSPİRTO.................................................... 616

İSPİYONCU................................................. 616

İSRA SÛRESİ........................................... 616

İSRAFİL (A.S.).......................................... 617

İSTASYON................................................ 617

İSTAVRİT..................................................... 617

İSTEMEK..................................................... 617

İSTİDA....................................................... 618

İSTİFA........................................................ 618

İSTİFRA (KUSMAK)..................................... 618

İSTİĞFAR.................................................. 618

İSTİHZA...................................................... 619

İSTİKLAL..................................................... 619

İSTİRİDYE.................................................... 619

İŞ................................................................. 619

İŞÇİ............................................................. 620

İŞEMEK....................................................... 620

İŞKEMBE.................................................... 620

İŞKENCE.................................................... 620

İŞPORTACI................................................. 620

İŞRET ETMEK.......................................... 620

İTFAİYECİ.................................................... 621

İTİKAF........................................................ 621

İTMEK......................................................... 621

İYİLİK GÖRMEK........................................... 621

İZ SÜRMEK................................................. 621

İZCİ.............................................................. 621

J

JAGUAR...................................................... 623

JALÛZÎ........................................................ 623

JAMBON..................................................... 623

JANDARMA................................................ 623

JANT.......................................................... 624

JAPON........................................................ 624

JAPON GÜLÜ.......................................... 624

 

 

JARSE........................................................ 624

JARTİYER.................................................... 624

JELATİN...................................................... 624

JENERATÖR............................................... 624

JEOLOG....................................................... 625

JET............................................................... 625

JETON........................................................ 625

JOKEY......................................................... 625

JÖLE............................................................ 625

JUDO.......................................................... 625

JURNAL...................................................... 626

JÜBİLE........................................................ 626

JÜPİTER..................................................... 625

JÜRİ............................................................ 626

K

KÂ'BE.......................................................... 630

KAB............................................................ 627

KABADAYI.................................................. 629

KABAHAT.................................................. 629

KABAK........................................................ 627

KABAKULAK.............................................. 629

KABALIK..................................................... 629

KABARCIK................................................. 630

KABE'DE İBRAHİM MAKAMI ..632

KABİL......................................................... 632

KABİLE....................................................... 632

KABİR......................................................... 632

KABRİSTAN................................................ 634

KABUK....................................................... 634

KABUL GÜNÜ......................................... 634

KABURGA KEMİĞİ...................................... 635

KÂBUS....................................................... 635

KAÇAK YAKALAMAK................................. 635

KAÇAKÇI.................................................... 635

KAÇMAK.................................................... 635

KADAYIF..................................................... 636

KADEH....................................................... 636

KADI........................................................... 637

 

RÜYA TABİRLERİ ----------------------------------

KADİFE....................................................... 642

KADIN....................................................... 638

KADİR GECESİ........................................... 642

KADİR SÛRESİ........................................ 643

KÂF SÛRESİ............................................... 645

KAFES........................................................ 643

KAFESÇİ.................................................... 644

KÂFİR.......................................................... 644

KÂFİRÛN SÛRESİ....................................... 645

KAFTAN.................................................... 645

KÂFUR....................................................... 646

KÂĞIT.......................................................... 646

KÂĞITÇI...................................................... 647

KAĞNI....................................................... 647

KÂHİN........................................................ 647

KAHKAHA................................................ 647

KAHRAMAN............................................... 647

KAFİVALTI...................................................... 647

KAHVE....................................................... 648

KAHVEHANE.......................................... 648

KAHVERENGİ............................................ 648

KÂHYA........................................................ 648

KAKULE..................................................... 649

KALABALIK................................................. 649

KALAFAT.................................................... 649

KALAY,........................................................ 649

KALAYCI..................................................... 650

KALB........................................................... 650

KALBUR..................................................... 651

KALÇA........................................................ 653

KALDIRIM................................................... 653

KALE................... :....................................... 653

KALEM....................................................... 654

KALEM SÛRESİ.......................................... 655

KALFA........................................................ 655

KALIP.......................................................... 655

KALKAN..................................................... 656

KALKAN BALIĞI.......................................... 656

KALKMAK.................................................. 656

KALORİFER................................................. 657

 

-----------------------------------------------    1191

KALPAZAN................................................. 656

KAMA.......................................................... 657

KAMARA..................................................... 657

KAMAROT................................................... 657

KAMBİYO.................................................... 657

KAMBUR..................................................... 658

KAMÇI........................................................ 658

KAMELYA................................................... 658

KAMER SÛRESİ.......................................... 659

KAMET....................................................... 659

KAMIŞ........................................................ 659

KAMP.......................................................... 660

KAMYON.................................................... 660

KAN........................................................... 660

KAN ALICI................................................... 663

KAN ALMAK (ALDIRMAK) ...661

KANAL........................................................ 663

KANALİZASYON..................................... 664

KANAPE..................................................... 665

KANARYA................................................... 665

KANAT........................................................ 665

KANDİL....................................................... 665

KANTAR..................................................... 667

KANTARCI.................................................. 667

KANUN ÇALMAK................................... 667

KAPAN........................................................ 668

KAPI........................................................... 668

KAPI ÇALMAK......................................... 671

KAPI GICIRTISI............................................ 671

KAPI HALKASI......................................... 671

KAPI MANDALI........................................... 672

KAPICI......................................................... 671

KAPLAN..................................................... 672

KAPLICA..................................................... 673

KAPLUMBAĞA........................................... 673

KAPSÜL...................................................... 674

KAPTAN..................................................... 674

KAPUSKA................................................. 674

KAPUT....................................................... 674

KAR............................................................. 674

 

KAR KÜREMEK.......................................... 676

KARA SİNEK............................................ 681

KARAAĞAÇ................................................ 676

KARABATAK............................................... 676

KARABİBER................................................ 676

KARACİĞER................................................ 677

KARADUT.................................................. 678

KARAGÖZ................................................... 678

KARAKOL................................................... 679

KARAMELA................................................. 679

KARANFİL.................................................. 679

KARANLIK................................................... 680

KARARGÂH................................................ 680

KARATAVUK............................................... 681

KARAVANA................................................ 682

KARCI......................................................... 676

KARDEŞ..................................................... 682

KARGA....................................................... 682

KARI-KOCA................................................ 683

KARIN......................................................... 683

KARINCA.................................................... 685

KARIŞLAMAK.............................................. 686

KARIŞTIRMAK............................................ 686

KÂRİA SÛRESİ........................................ 686

KARİDES.................................................... 686

KARİKATÜR................................................ 687

KARNAVAL................................................. 687

KARNE........................................................ 687

KARNIBAHAR............................................. 687

KARPUZ...................................................... 687

KARPUZ ÇEKİRDEĞİ.................................. 688

KARTAL...................................................... 688

KARTOPU................................................... 689

KARTPOSTAL............................................. 690

KARTVİZİT.................................................. 690

KARYOLA.................................................... 690

KASA.......................................................... 691

KASAP........................................................ 691

KASAS SÛRESİ...................................... 691

KASATURA................................................. 692

 

 

KÂSE......................................................... 692

KASİDE....................................................... 693

KASIMPATI................................................. 693

KASIRGA.................................................... 693

KAŞ............................................................ 693

KAŞAĞI....................................................... 693

KAŞER (KAŞAR)......................................... 693

KAŞIK......................................................... 694

KAŞIMAK VE KAŞINMAK ...694

KAT............................................................ 694

KATIK......................................................... 695

KATIR.......................................................... 695

KATIR TIRNAĞI........................................... 696

KÂTİP........................................................ 696

KATLETMEK.............................................. 696

KATRAN..................................................... 697

KAVAK....................................................... 697

KAVAL.......................................................... 697

KAVANOZ.................................................. 698

KAVGA....................................................... 698

KAVUK....................................................... 699

KAVUN....................................................... 699

KAVUN ÇEKİRDEĞİ................................... 699

KAVURMA.................................................. 699

KAVURMACI.............................................. 700

KAVUŞMAK................................................ 700

KAYA.......................................................... 700

KAYAK........................................................ 701

KAYBETMEK..!............................................ 701

KAYBOLMAK.............................................. 701

KAYIK......................................................... 702

KAYIK KÜREĞİ............................................ 703

KAYIP......................................................... 703

KAYISI......................................................... 703

KAYIŞ......................................................... 704

KAYMAK..................................................... 704

KAYMAKAM............................................... 704

KAYNAK..................................................... 704

KAYNANA.................................................. 705

KAYNATA................................................... 705

 

RÜYA TABİRLERİ ----------------------------------

KAZ............................................................ 705

KAZA.......................................................... 705

KAZA VE KADER........................................ 705

KAZAN...................................................... 706

KAZIK......................................................... 706

KAZMA...................................................... 707

KAZMAK..................................................... 707

KEBABÇI.................................................... 709

KEBAP....................................................... 708

KEÇE.......................................................... 710

KEÇECİ........................................................ 710

KEÇİ........................................................... 710

KEÇİ BOYNUZU......................................... 711

KEÇİ KILI..................................................... 711

KEDER....................................................... 711

KEDİ............................................................. 712

KEFAL BALIĞI............................................. 712

KEFALET.................................................... 712

KEFE........................................................... 713

KEFEN........................................................ 713

KEFEN SOYUCU........................................ 713

KEFFÂRET VERMEK................................... 714

KEHİF (KEHF) SÛRESİ................................ 714

KEHRİBAR.................................................. 715

KEKELEMEK................................................. 715

KEKİK......................................................... 715

KEKLİK......................................................... 715

KEL............................................................. 716

KELEBEK..................................................... 716

KELEPÇE................................................... 717

KELİME-İ ŞEHADET................................... 717

KEMAN....................................................... 717

KEMENCE................................................. 717

KEMER....................................................... 717

KEMİK........................................................ 718

KENDİR AĞACI........................................... 719

KENDİR OTU.............................................. 719

KENE.......................................................... 719

KENGER.................................................... 720

KEPÇE........................................................ 720

 

-----------------------------------------------    1193

KEPEK......................................................... 720

KEPEK SATICISI.......................................... 720

KERESTE................................................... 721

KEREVİZ..................................................... 721

KEREVİZ TOHUMU.................................... 721

KERPETEN................................................. 721

KERPİÇ........................................................ 722

KERPİÇCİ.................................................... 722

KERTENKELE............................................... 722

KERVAN..................................................... 723

KESE.......................................................... 723

KESER........................................................ 724

KESTANE................................................... 724

KESTANE AĞACI........................................ 725

KEŞKEK....................................................... 725

KEŞKEKÇİ.................................................. 725

KEŞKÜL..................................................... 725

KETEN........................................................ 725

KETEN TOHUMU....................................... 726

KEVSER...................................................... 726

KEVSER HAVUZU (IRMAĞI) 726

KEVSER SÛRESİ........................................ 727

KIBLE........................................................... 727

KIL................................................................ 727

KILAVUZ..................................................... 728

KILÇIK......................................................... 728

KILIÇ............................................................ 728

KIN (KILIF)................................................... 732

KINA........................................................... 732

KINACI........................................................ 733

KINAKINA................................................ 733

KINAMAK.................................................. 733

KINNAP...................................................... 733

KIRAĞI......................................................... 733

KIRBA......................................................... 733

KIRBAÇ..................................................... .734

KIRKAYAK................................................... 734

KIRLANGIÇ................................................. 734

KIRMAK VE KIRILMAK................................ 735

KIRMIZI........................................................ 736

 

KISIR........................................................... 736

KISKAÇ....................................................... 736

KISKANÇLIK............................................... 737

KISKANILMAK......................................... 737

KISKANMAK............................................... 737

KISRAK....................................................... 737

KIŞ.............................................................. 738

KIŞLA.......................................................... 738

KITLIK......................................................... 738

KIVILCIM..................................................... 738

KIVIRCIK SAÇ............................................. 739

KIYÂMEH SÛRESİ.................................. 739

KIYAMET GÜNÜ......................................... 740

KIYMA......................................................... 741

KIZ............................................................... 742

KIZ ÇOCUĞU........................................... 742

KIZ KARDEŞ............................................... 743

KIZAK.......................................................... 744

KIZAMIK...................................................... 744

KIZARTMA................................................ 744

KIZGINLIK................................................... 744

KIZIL............................................................ 744

KIZIL DERİLİ................................................ 745

KIZIL DUT (KIRMIZI DUT)....744

KIZIL RENK................................................. 745

KIZILCIK...................................................... 745

KIZILLIK...................................................... 745

KIZMAK (YÜZÜ KIZARMAK) ...745

KİBİRLİ OLMAK........................................... 745

KİBRİT......................................................... 745

KİL............................................................... 746

KİLE............................................................ 746

KİLECİ.......................................................... 746

KİLER.......................................................... 746

KİLİM.......................................................... 747

KİLİSE.......................................................... 747

KİLİT............................................................ 748

KİMONO.................................................... 749

KİMYA......................................................... 749

KİMYON.................................................... 750

 

 

KİNİN.......................................................... 750

KİR.............................................................. 750

KİRA........................................................... 751

KİRACI......................................................... 751

KİRAZ......................................................... 751

KİREÇ......................................................... 751

KİREÇ FIRINI............................................... 752

KİREÇ KUYUSU...................................... 752

KİREÇÇİ..................................................... 751

KİREMİT.................................................... 752

KİREMİTÇİ.................................................. 752

KİRPİ........................................................... 752

KİRPİK........................................................ 752

KİTAP.......................................................... 753

KİTAPÇI...................................................... 755

KİTRE.......................................................... 755

KLİNİK........................................................ 755

KOCA......................................................... 755

KOÇ............................................................ 755

KOÇ DÖĞÜŞTÜRMEK.......................... 756

KOĞUCULUK............................................ 757

KOĞUŞ....................................................... 757

KOKANA.................................................... 757

KOKLAMAK................................................ 757

KOKU......................................................... 758

KOL............................................................. 758

KOL SAATİ.................................................. 759

KOLA (TUTKAL).......................................... 759

KOLÇAK................................................... 759

KOLEKSİYON............................................. 760

KOLERA..................................................... 760

KOLONYA................................................... 759

KOLTUK..................................................... 759

KOLTUK DEĞNEĞİ..................................... 760

KOLTUKTA OTURMAK............................... 760

KOLYE........................................................ 760

KOMEDİ..................................................... 760

KOMİSER.................................................... 760

KOMİSYON................................................ 761

KOMPARTMAN.......................................... 761

 

RÜYA TABİRLERİ ----------------------------------

KOMPOSTO............................................... 761

KOMŞU....................................................... 761

KOMUTAN................................................. 761

KONAK....................................................... 762

KONDÜKTÖR............................................. 762

KONSER..................................................... 762

KONSERVE................................................ 762

KONTRAPLAK............................................ 762

KONTROL MEMURU.................................. 762

KOR............................................................ 762

KORKAK....................................................... 762

KORKAKLIK................................................ 763

KORKMAK.................................................... 763

KORKUTMAK............................................. 764

KORKUTULMAK........................................ 764

KORSAN................................................... 764

KORU......................................................... 764

KORUK....................................................... 764

KORUMAK................................................. 764

KORUNMAK............................................ 765

KOŞMAK.................................................... 765

KOTRA........................................................ 766

KOVA......................................................... 766

KOVAN....................................................... 766

KOVBOY..................................................... 767

KOVMAK..................................................... 767

KOVUK....................................................... 767

KOYUN....................................................... 767

KOZA.......................................................... 768

KÖÇEK....................................................... 768

KÖFTE........................................................ 769

KÖK............................................................ 769

KÖKNAR.................................................. 769

KÖLE.......................................................... 769

KÖMÜR...................................................... 769

KÖMÜRCÜ............................................... 770

KÖPEK....................................................... 770

KÖPEKBALIĞI......................................... 771

KÖPRÜ....................................................... 772

KÖR OLMAK............................................... 773

 

 

KÖRÜK....................................................... 773

KÖS............................................................ 774

KÖSE.......................................................... 775

KÖSELE...................................................... 775

KÖSTEBEK................................................. 775

KÖSTEK...................................................... 775

KÖŞK.......................................................... 775

KÖTÜ SÖZ................................................ 776

KÖTÜRÜM................................................. 776

KÖY............................................................. 776

KREMA....................................................... 777

KRİSTAL EŞYA............................................ 777

KUAFÖR..................................................... 777

KÜBA MESCİDİ....................................... 777

KUBBE....................................................... 777

KUCAKLAMAK............................................ 777

KUDRET HELVASI..................................... 778

KUDUZ HAYVAN..................................... 778

KUDÜS-Ü ŞERİF........................................ 778

KUĞU......................................................... 778

KUKLA........................................................ 779

KULAK........................................................ 779

KULAK ÇINLAMASI.................................... 781

KULAK MİSAFİRİ OLMAK ...781

KULP.......................................................... 782

KULUÇKA MAKİNASI............................. 781

KULUNÇ RAHATSIZLIĞI............................. 781

KULÜBE..................................................... 782

KUM........................................................... 782

KUM SAATİ.............................................. 783

KUMA......................................................... 783

KUMANDAN............................................ 783

KUMAR...................................................... 783

KUMAŞ....................................................... 784

KUMBARA.................................................. 784

KUMRU....................................................... 784

KUNDAK BEZİ............................................ 785

KUNDURA................................................ 785

KUR'A ÇEKMEK......................................... 786

KUR'ÂN OKUMAK................................... 786

 

KUR'ÂN-I KERÎM........................................ .786

KURAKLIK................................................... 787

KURBAĞA.................................................. 788

KURBAN..................................................... 788

KURBAN BAYRAMI..................................... 789

KURDELA................................................... 790

KUREYŞ SÛRESİ........................................ 791

KURNA....................................................... 790

KURŞUN.................................................... 792

KURŞUN KALEM.................................... 792

KURT.......................................................... 790

KURTÇUK (BÖCEK)................................... 791

KURU ÜZÜM........................................... 792

KURUMAK.................................................. 793

KURUYEMİŞ............................................... 792

KURUYEMİŞÇİ............................................ 792

KUSMAK.................................................... 793

KUŞ............................................................. 793

KUŞAK....................................................... 794

KUTU......................................................... 795

KUTUP YILDIZI.......................................... .795

KUYRUK..................................................... 795

KUYRUKLU YILDIZ...................................... 795

KUYU.......................................................... 795

KUYUMCU................................................. 797

KUZGUN................................................... 797

KUZU.......................................................... 798

KUZU KULAĞI......................................... 799

KÜF............................................................ 799

KÜFE VE KÜFECİ........................................ 799

KÜKÜRT..................................................... 799

KÜL............................................................. 799

KÜLAH....................................................... 800

KÜLHAN................................................... 800

KÜLHANBEY.............................................. 800

KÜLÜNK..................................................... 800

KÜMES...................................................... 801

KÜP............................................................ 801

KÜPE......................................................... 801

KÜRDAN.................................................... 802

 

 

KÜREK........................................................ 802

KÜRK.......................................................... 802

KÜRKÇÜ.................................................... 803

KÜRSÎ....................................................... 803

KÜRSÜ...................................................... 804

KÜRTAJ...................................................... 805

KÜSBE....................................................... 805

KÜSKÜN.................................................. 805

KÜSTAH.................................................... 805

KÜTÜK....................................................... 805

KÜTÜPHANE.......................................... 805

LA HAVLE VELA KUVVETE...810

LÂ İLAHE İLLALLAH................................... 810

LABİRENT................................................... 807

LABORATUAR............................................ 807

LÂCİVERT................................................... 807

LÂDES KEMİĞİ........................................... 808

LADİN......................................................... 808

LÂF ATMAK................................................ 808

LÂF İŞİTMEK........................................... 808

LAĞIM........................................................ 809

LAHANA................................................... 809

LAHANA TOHUMU.................................... 809

LAHİD......................................................... 810

LAHMACUN............................................... 809

LAKERDA................................................... 810

LÂL............................................................. 811

LÂLE........................................................... 811

LÂMBA....................................................... 811

LAPA.......................................................... 812

LAPİNA...................................................... 813

LASTİK........................................................ 813

LASTİK TEKERLEK..................................... 813

LASTİK TOP............................................. 813

LATERNA................................................... 813

LÂTİFE........................................................ 813

LATİN ÇİÇEĞİ............................................. 814

 

RÜYA TABİRLERİ----------------------------------

LÂV............................................................. 814

LAVABO..................................................... 814

LAVANTA................................................... 814

LAVTA........................................................ 814

LAZIMLIK.................................................... 814

LEBBEYK................................................... 815

LEBLEBİ..................................................... 815

LEĞEN....................................................... 815

LEHİM......................................................... 815

LEHİMCİ..................................................... 815

LEKE..................................... ,................... 816

LENGER (GEMİ DİREĞİ)............................. 816

LEOPAR...................................................... 816

LEŞ............................................................ 816

LEVH-İ MAHFUZ..................................... 816

LEVHA....................................................... 816

LEVREK........................................................ 817

LEYL SÜRESİ............................................. 817

LEYLAK....................................................... 817

LEYLEK........................................................ 817

LİF................................................................ 817

LİMAN........................................................ 817

LİMON........................................................ 818

LİMON AĞACI............................................. 818

LİMONATA.................................................. 818

LİRA............................................................ 818

LİSE............................................................ 819

LOHUSA.................................................... 819

LOKANTA................................................... 819

LOKMA....................................................... 819

LOKMAN (A.S.)....................................... 819

LOKMAN SURESİ....................................... 819

LOKOMOTİF............................................... 820

LOKUM...................................................... 820

LOR............................................................ 820

LOSTRACI.................................................. 820

LOSYON................................................... 820

LUT(A.S.)................................................. 820

LÜFER........................................................ 821

LÜGAT....................................................... 821

 

-----------------------------------------------    1197

LÜKS EŞYA................................................ 821

LÜKS LAMBASI.......................................... 821

LÜLETAŞI................................................... 821

M

MAAŞ......................................................... 823

MÂBED...................................................... 823

MACUN.................................................... 823

MAÇ........................................................... 824

MAÇA BEYİ................................................. 824

MADALYA.................................................. 824

MADEN..................................................... 824

MADEN SUYU........................................ 824

MADENİ AYNA........................................ 824

MAĞARA.................................................... 824

MAĞAZA................................................... 825

MAĞLUBİYET............................................. 825

MAHALLE................................................... 825

MAHALLEBİ............................................... 825

MAHFAZA................................................ 825

MAHFEL..................................................... 826

MAHKEME................................................. 826

MAHKEME KATİBİ...................................... 826

MAHMUZ.................................................. 827

MAHSUL.................................................... 827

MAHŞER.................................................. 826

MAHYA....................................................... 826

MAHZEN................................................... 826

MAİDE SÛRESİ........................................... 827

MAK'AD.................................................... 827

MAKALE..................................................... 828

MAKAM...................................................... 828

MAKARA.................................................... 828

MAKARNA................................................ 828

MAKAS....................................................... 828

MAKBUZ..................................................... 829

MAKET....................................................... 829

MAKİNE...................................................... 829

MAKİNİST................................................... 830

 

MAKTA'....................................................... 830

MAKYAJ...................................................... 830

MAL............................................................ 830

MALA.......................................................... 830

MALAK........................................................ 830

MÂLÜL KİMSE............................................ 831

MANASTIR............................................... 831

MANAV..................................................... 831

MANCINIK................................................ 831

MANCINIK TAŞI.......................................... 832

MANDA..................................................... 832

MANDAL.................................................... 832

MANDALİNA............................................ 832

MANDIRA................................................. 833

MANDOLİN................................................. 833

MANEVRA.................................................. 833

MANGAL................ .................................... 833

MANİFATURA............................................. 833

MANİFATURACI.......................................... 833

MANİKÜR................................................... 833

MANİVELA................................................ 833

MANOLYA.................................................. 834

MANTAR................................................... 834

MANTI....................................................... 834

MANTO...................................................... 834

MANZARA................................................ 834

MARANGOZ............................................. 835

MAREŞAL................................................... 835

MARGARİN................................................. 835

MARİZ (HASTA)........................................... 835

MARKA....................................................... 835

MARKET..................................................... 835

MARMELAT................................................. 836

MARSIK...................................................... 836

MARŞANDİZ............................................... 836

MART AYI.................................................... 836

MARTI......................................................... 836

MARUL....................................................... 836

MASA........................................................ 836

MASAJ........................................................ 836

 

 

MASAL....................................................... 837

MASKARA.................................................. 837

MASKE....................................................... 837

MASURA.................................................. 837

MAŞA........................................................ 837

MÂŞÂALLÂH.............................................. 837

MAŞRAPA................................................ 837

MATARA..................................................... 838

MATBAA..................................................... 838

MATEM...................................................... 838

MATKAP..................................................... 838

MÂÛN SÛRESİ....................................... 838

MAVİTAŞ..................................................... 838

MAVNA...................................................... 838

MAVZER..................................................... 839

MAYA......................................................... 839

MAYASIL..................................................... 839

MAYDANOZ............................................... 839

MAYDANOZ TOHUMU............................... 839

MAYIS AYI................................................... 839

MAYMUN.................................................... 840

MAYMUNCUK........................................... 840

MAYO......................................................... 840

MAYTAP..................................................... 840

MAZI.......................................................... 840

MAZOT....................................................... 840

MEÂRİÇ SÛRESİ.................................... 840

MEBUS...................................................... 841

MECLİS............... :..................................... 841

MECMUA................................................... 841

MECÛSÎ.................................................... 841

MECZUP.................................................... 841

MEDDAH.................................................... 841

MEDİNE-İ MÜNEVVERE............................ 841

MEDRESE (ESKİ OKUL)............................. 842

MEFLUÇ (FELÇLİ)...................................... 842

MEFRUŞAT................................................ 842

MEHTAP.................................................... 842

MEHTER TAKIMI......................................... 842

MEKKE-İ MÜKERREME.............................. 842

 

UUYA TABİRLERİ --------------------------------------

MEKTEP(OKUL)......................................... 843

MEKTUP..................................................... 843

MELEK....................................................... 843

MEME......................................................... 843

MEMUR.................................................... 843

MENBA....................................................... 843

MENDİL...................................................... 844

MENEKŞE.................................................. 844

MENGENE.................................................. 844

MENTEŞE.................................................. 844

MERCAN.............................. ,.................... 844

MERCAN BALIĞI........................................ 844

MERCAN ÇİÇEĞİ........................................ 844

MERCİMEK................................................ 845

MERDANE.................................................. 845

MERDİVEN................................................. 845

MERHEM.................................................... 845

MERKEP.................................................... 846

MERMER.................................................... 846

MERMERTAŞI............................................ 846

MERMİ........................................................ 846

MERSİN...................................................... 846

MERSİN AĞACI....................................... 846

MERSİN BALIĞI.......................................... 847

MERYEMANA............................................. 847

MERYEMSÛRESİ....................................... 847

MESCİD.................................................... 847

MESCİD-İAKSÂ........................................... 847

MESİREYERİ............................................... 848

MEST.......................................................... 848

MEŞ'ALE..................................................... 848

MEŞE......................................................... 848

MEVLİD....................................................... 848

MEYANKÖKÜ............................................. 848

MEYDAN.................................................... 848

MEYHANE.................................................. 849

MEYHANECİ............................................ 849

MEYVE....................................................... 849

MEYVE BAHÇESİ................................... 850

MEYVEKURDU........................................... 850

 

------- —------------------------------------ .   1199

MEZAR........................................................ 850

MEZARTAŞI................................................ 850

MEZAT........................................................ 850

MEZBAHA.................................................. 850

MEZİ............................................................ 851

MIKNATIS................................................... 851

MISIR........................................................... 851

MIZIKA........................................................ 851

MIZRAK..................................................... 852

MIZRAP (MIZRAB)....................................... 852

MİDE........................................................... 852

MİDİLLİ........................................................ 853

MİDYE......................................................... 853

MİĞFER...................................................... 853

MİHRAP (MİHRAB)................................. 853

MİKÂİL (A.S.)........................................... 853

MİKROFON................................................. 854

MİKROSKOP.............................................. 854

MİLLETVEKİLİ............................................. 854

MİMAR........................................................ 854

MİNA.......................................................... 854

MİNARE...................................................... 854

MİNBER...................................................... 854

MİNDER...................................................... 855

MİNYATÜR.................................................. 855

MİRAÇ GECESİ........................................... 855

MİRAS......................................................... 855

MİSAFİR...................................................... 855

MİSAFİRHANE......................................... 856

MİSK........................................................... 856

MİSVAK....................................................... 856

MİSYONER................................................. 856

MİTİNG...................................................... 857

MİZAN......................................................... 857

MOBİLYA..................................................... 857

MODEL....................................................... 857

MOR (RENK)............................................ 857

MOTOR....................................................... 857

MOTOSİKLET.............................................. 857

MOZAİK...................................................... 858

 

MUHABİR.................................................... 858

MUHAFIZ.................................................... 858

MUHAFIZ BÖLÜĞÜ................................ 858

MUHALLEBİ............................................... 858

MUHAMMED............................................ 858

MUHAMMED SÛRESİ........................... 859

MUHARREM AY'I..................................... 859

MUHASEBECİ............................................ 859

MUHTAR................................................... 859

MUKAVELE................................................ 860

MUKAVVA.................................................. 859

MUM........................................................... 860

MUSA(A.S.).............................................. 860

MUSALLA................................................... 860

MUSALLA TAŞI....................................... 860

MUSHAF.................................................. 860

MÛSİKÎ...................................................... 861

MUSKA....................................................... 861

MUSLUK................................................... 861

MUŞAMBA............................................... 861

MUTAFFİFİN SURESİ............................. 861

MUTFAK..................................................... 861

MUZ............................................................ 861

MÜ'MİN SURESİ..................................... 865

MÜ'MİNUN SURESİ................................ 865

MÜBAŞİR.................................................... 862

MÜCADELE SURESİ............................. 862

MÜCELLİT.................................................. 862

MÜCEVHER............................................. 862

MÜDDESSİR SÛRESİ........................... 863

MÜDÜR.................................................... 863

MÜEZZİN.................................................... 863

MÜFTÜ...................................................... 864

MÜHENDİS.............................................. 864

MÜHÜR..................................................... 864

MÜLK SÛRESİ............................................ 864

MÜMTEHİNE SURESİ............................ 865

MÜNAFİKUN SÛRESİ........................... 865

MÜREKKEP................................................ 866

MÜRSELAT SÛRESİ................................... 866

 

 

MÜŞTERİ YILDIZI.................................... 866

MÜTEAHHİT............................................... 866

MÜVEZZİ.................................................. 867

MÜZAYEDE............................................... 867

MÜZDELİFE............................................... 866

MÜZE......................................................... 867

MÜZZEMMİL SÛRESİ............................ 867

N

NABIZ......................................................... 869

NACAK....................................................... 869

NADAS..................................................... 869

NAFAKA..................................................... 869

NAFTALİN................................................... 870

NAHL SÛRESİ............................................ 870

NAKİL......................................................... 870

NAKIŞ......................................................... 870

NAKIŞÇI.................................................... 870

NAKLİYECİ................................................. 871

NAL............................................................ 871

NALBANT................................................ 871

NALBUR..................................................... 871

NALÇA....................................................... 871

NALİN....................................................... 871

NAMAZ..................................................... 871

NANE........................................................ 872

NAR........................................................... 872

NARGİLE............. .'...................................... 872

NAS SÛRESİ........................................... 873

NASİHAT.................................................. 873

NASIR........................................................ 873

NASR SURESİ......................................... 873

NAY-NEY.................................................... 874

NAZAR...................................................... 874

NAZARLIK.................................................. 874

NÂZİAT SÛRESİ...................................... 874

NEBE (AMME) SÛRESİ.............................. 874

NEBİ (PEYGAMBER)................................... 875

NECASET.................................................. 875

 

RÜYA TABİRLERİ -------------------------------------------------------------------------------------    1201

NECM SÛRESİ........................................ 876       OCAKÇI....................................................... 886

NEHİR........................................................ 876        ODA.............................................................. 886

NEML SÛRESİ............................................ 876       ODACI.......................................................... 887

NERGİS (ÇİÇEĞİ)....................................... 876        ODUN......................................................... 887

NEŞTER................................................... 877       ODUNCU................................................... 887

NEVRUZ.................................................... 877        OFSET.......................................................... 888

NEY............................................................ 877       OĞLAK......................................................... 888

NEYZEN (NEY ÜFLEYEN) ....878                        OĞUL........................................................... 888

NEZLE........................................................ 878       OJE............................................................... 888

NİKAH........................................................ 878        OKÇU........................................................... 888

NİKAH MEMURU.................................... 878       OKLAVA....................................................... 888

NİKEL......................................................... 878        OKSİJEN TÜPÜ........................................ 889

NİL NEHRİ................................................ 879       OKŞAMAK................................................... 889

NİLÜFER ÇİÇEĞİ........................................ 879        OKUL............................................................ 889

NİNE.......................................................... 879       OKUMAK..................................................... 889

NİSA SURESİ.......................................... 879        OLTA                                                             889

NIŞADIR               880          

NİŞAN...................................................... 880        OMLET......................................................... 890

NİŞANLANMAK...................................... 880       OMUZ......................................................... 890

NİŞASTA.................................................. 880        ONARMAK.................................................... 890

NOHUT..................................................... 881       0NBAŞI...................................................... _   890

NOTER....................................................... 881        ONDÜLE..................................................... .890

NÖBETÇİ.................................................. 881       OPERA....................................................... 891

NUH(A.S.)................................................ 881        OPERATÖR......................... .'........................ 891

NUH SURESİ........................................... 881       0PTİK                                                           891

NUMARA (SAYI)..................................... 882        ORAK..........................................................

NUN SURESİ..................................................... 882         0RDU                                                    891

NUR................... ;..................................... 882        0RG................................................................. 892

NUR SURESJ.......................................... 883       ORGENERAL............................................... 892

NÜFUS KAĞIDI....................................... 883        0RKESTRA................................................ 892

NÜKTE...................................................... 883       ORKİDE                                                         892

NÜZUL (FELÇ)................................................... 883           ORMAN

ORTAK....................................................... 892

0                                           ORTAKLIK.................................................... 892

ORTANCA.................................................. 892

OBA............................................................ 885       ORTAOKUL.................................................. 892

OBJEKTİF................................................... 885        ORUÇ.......................................................... 892

OBUR......................................................... 885       HZ. OSMAN (R.A.).................................... 893

OCAK......................................................... 886        OSMAN GAZİ............................................... 894

OCAK IZGARASI..................................... 886       OT................................................................. 894

 

OTAĞ......................................................... 894

OTEL........................................................... 894

OTELCİ....................................................... 895

OTLAK........................................................ 895

OTOBÜS.................................................... 895

OTOGAR................................................... 895

OTOMOBİL................................................. 895

OTOPARK................................................... 895

OTOPSİ...................................................... 895

OTOSTOP................................................... 895

OTURAK..................................................... 896

OTURMAK................................................ 896

OVA............................................................ 896

OY (REY)...................................................... 896

OYLUK........................................................ 896

OYMA.......................................................... 896

OYUN KAĞIDI............................................. 897

OYUN OYNAMAK.................................... 897

OYUNCAK............................................... ..897

OZAN (ŞAİR)............................................ 897

0

ÖÇ............................................................... 899

ÖD.............................................................. 899

ÖDAĞACI................................................. 899

ÖDEMEK.................................................... 900

ÖDENEK..................................................... 900

ÖDLEK....................................................... 900

ÖDÜL.......................................................... 900

ÖDÜNÇ.................................................... 900

ÖF KELİMESİ............................................... 901

ÖFKE........................................................... 901

ÖFKESİNİ YENMEK................................ 901

ÖĞLE........................................................... 901

ÖĞRENCİ.................................................... 901

ÖĞRETMEN............................................... 901

ÖKÇE........................................................... 901

ÖKSÜRÜK.................................................. 902

ÖKSÜZ...................................................... 902

 

 

ÖKÜZ VE İNEK........................................... 902

ÖLÇEK....................................................... 903

ÖLÇMEK...................................................... 903

ÖLDÜRMEK............................................... 903

ÖLMEK........................................................ 904

ÖLÜ GASLİ (YIKAMASI)............................... 908

ÖLÜ GÖMMEK........................................... 903

ÖLÜ GÖRMEK............................................ 904

ÖLÜ ÜZERİNE AĞLAMAK ...906

ÖLÜ YIKAYICI.............................................. 908

ÖLÜDEN BİR ŞEY ALIP VERMEK..907

ÖLÜM......................................................... 905

ÖLÜM VE ÖLÜ GÖRMEK........................... 905

ÖLÜM ANI................................................ 906

ÖLÜNÜN DİRİLMESİ.................................. 907

ÖMER(R.A.).............................................. 908

ÖNLÜK...................................................... 908

ÖPMEK....................................................... 908

ÖRDEK....................................................... 909

ÖRGÜ......................................................... 910

ÖRS........................................................... 910

ÖRTÜ VE ÖRTÜNMEK.......................... 910

ÖRÜMCEK................................................. 910

ÖRÜMCEK AĞI........................................... 911

ÖVÜNMEK................................................. 911

ÖYKÜ.......................................................... 911

ÖZGÜRLÜK................................................ 912

ÖZLEMEK................................................... 912

ÖZÜR DİLEMEK......................................... 912

P

PABUÇ....................................................... 913

PAÇA......................................................... 913

PAÇAVRA................................................... 913

PADİŞAH................................................... 914

PAKET........................................................ 914

PALA.......................................................... 914

PALABIYIK.................................................. 914

PALAMUT.................................................. 914

 

RÜYA TABİRLERİ ----------------------------------

PALAMUT AĞACI................................... 914

PALAMUT BALIĞI....................................... 915

PALASKA.................................................... 915

PALAZ........................................................ 915

PALET........................................................ 915

PALMİYE.................................................... 915

PALTO........................................................ 915

PALUZE...................................................... 915

PALYAÇO................................................... 916

PAMUK...................................................... 916

PAMUK TOHUMU.................................. 916

PAMUKÇU................................................. 917

PANAYIR..................................................... 917

PANCAR.................................................... 917

PANDİSPANYA........................................... 917

PANJUR..................................................... 917

PANSİYON............................................... 917

PANSUMAN............................................ 918

PANTALON................................................. 918

PANTER..................................................... 918

PANZEHİR................................................ 918

PAPA.......................................................... 918

PAPAĞAN................................................... 919

PAPATYA................................................... 919

PAPAZ........................................................ 919

PARA.......................................................... 919

PARAVANA................................................ 920

PARK.......................................................... 920

PARMAK..................................................... 920

PARS.......................................................... 921

PASAJ......................................................... 921

PASAPORT................................................ 921

PASO.......................................................... 921

PASPAS..................................................... 922

PASTA........................................................ 922

PASTIRMA.................................................. 922

PAŞA.......................................................... 922

PATATES................................................... 922

PATAVATSIZ............................................... 922

PATİKA....................................................... 923

 

-----------------------------------------------    1203

PATİNAJ...................................................... 923

PATLICAN.................................................. 923

PATRİK........................................................ 923

PATRİKHANE............................................. 923

PATRON..................................................... 923

PAVYON..................................................... 923

PAY (BÖLÜŞMEK)....................................... 924

PAYDOS..................................................... 924

PAZAR........................................................ 924

PAZARLIK................................................... 924

PAZARTESİ................................................. 924

PAZI OTU.................................................... 924

PAZULAR (KOLLAR).................................... 925

PEÇE........................................................... 925

PEÇETE...................................................... 925

PEDAGOG.................................................. 925

PEDAL........................................................ 925

PEDİKÜR.................................................... 925

PEHLİVAN (BOKSORVEYA GÜREŞÇİ)925

PEKMEZ..................................................... 925

PEKSİMET.................................................. 926

PELİD AĞACI.............................................. 926

PELTE......................................................... 926

PENCERE.................................................. 926

PENÇE....................................................... 926

PERÇEM.................................................... 927

PERDE........................................................ 927

PERENDE.................................................. 927

PERGEL...................................................... 927

PERHİZ....................................................... 928

PERİ............................................................ 928

PERŞEMBE................................................ 928

PERTAVSIZ................................................. 928

PERUK....................................................... 928

PERVANE................................................... 928

PESTİL....................................................... 928

PEŞKİR..................................................... 928

PEŞTEMAL................................................ 928

PETEK........................................................ 929

PETROL..................................................... 929

 

PEYGAMBER(LER)..................................... 929

PEYGAMBER ÇİÇEĞİ................................. 930

PEYGAMBER HANIMLARI ....930

PEYNİR....................................................... 930

PEYNİR MAYASI...................................... 930

PEYNİR ŞEKERİ.......................................... 930

PINAR........................................................ 931

PIRASA....................................................... 931

PIRLANTA................................................... 931

PİDE........................................................... 931

PİJAMA....................................................... 932

PİKNİK........................................................ 932

PİL................................................................ 932

PİLAKİ......................................................... 932

PİLAV.......................................................... 932

PİLİÇ........................................................... 932

PİLOT.......................................................... 933

PİPO........................................................... 933

PÎR.............................................................. 933

PİRE............................................................. 933

PİRİNÇ...................................................... 933

PİRİNÇ (MADEN)........................................ 933

PİRZOLA..................................................... 934

PİSKOPOS................................................. 934

PİSLİK......................................................... 934

PİST............................................................ 934

PİSTON..................................................... 934

PİŞİRMEK................................................... 934

PİYANGO................................................ ...935

PİYANO...................................................... 935

PİYAZ.......................................................... 935

PLAJ........................... .,:.............................. 935

PLAK........................................................... 935

PLATİN....................................................... 935

POKER........................................................ 935

POLİÇE...................................................... 935

POLİS.......................................................... 935

PORSUK.................................................... 935

PORTAKAL................................................. 936

PORTRE..................................................... 936

 

 

POST......................................................... 936

POSTACI.................................................... 936

POSTANE................................................ 936

POSTEKİ.................................................... 937

PRENS....................................................... 937

PRENSES.................................................. 937

PRİZ............................................................ 937

PROFESÖR................................................ 937

PROJEKTÖR......................... ,................... 937

PROTESTO................................................ 937

PROVA....................................................... 937

PUL............................................................ 937

PULLUK..................................................... 937

PURO......................................................... 938

PUSU........................................................ 938

PUSULA..................................................... 938

PUT........................................................... 938

PÜSKÜL.................................................... 938

PÜSKÜLCÜ............................................. 939

R

RA'D SURESİ.............................................. 941

RADAR....................................................... 941

RADYATÖR................................................. 941

RADYO....................................................... 942

RADYUM.................................................... 942

RAF............................................................ 942

RAHİB......................................................... 942

RAHİBE...................................................... 942

RAHLE........................................................ 943

RAHMAN İSM-İ ŞERİFİ................................ 943

RAHMAN SURESİ.................................. 943

RAKAM (SAYI)............................................. 943

RAKI............................................................ 943

RAKKASE.................................................. 943

RAKSETMEK.............................................. 944

RAMAZAN.................................................. 944

RAMAZAN BAYRAMI.............................. 944

RAMAZAN BAYRAMI NAMAZI 944

 

RÜYA TABİRLERİ ----------------------------------

RAMPA....................................................... 944

RANDEVU.................................................. 944

RAPOR...................................................... 944

RASTIK..................................................... 945

RAY............................................................ 945

REBÂB...................................................... 945

RECEB AYI............................................... 945

RECM......................................................... 945

REÇEL...................................................... 946

REÇETE..................................................... 946

REÇİNE.................................................... 946

REGAİB GECESİ.................................... 946

REHBER................................................... 946

REHİN...................................................... 946

REİS VE BAKAN..................................... 946

REİS-İ CUMHUR (CUMHURBAŞKANI)....947

REJİSÖR................................................... 947

REKABET................................................. 947

REKLÂM................................................... 947

RENÇBER............................................... 947

RENDE..................................................... 947

RENK........................................................ 947

RENKLER................................................. 947

RESİM....................................................... 948

RESM-İ DAİRE......................................... 948

RESMİ GEÇİT.......................................... 948

RESSAM................................................... 948

REVANİ.................................................... 948

REVİR........................................................ 948

REVÜ......................................................... 948

REY (OY)................................................... 948

REYHAN ÇİÇEĞİ.................................... 948

REZALET.................................................. 949

RIHTIM...................................................... 949

ROKET...................................................... 949

ROL............................................................ 949

ROMAN..................................................... 949

ROMATİZMA............................................ 949

ROSTO...................................................... 949

ROTATİF................................................... 949

 

-----------------------------------------------    1205

ROZET....................................................... 950

RÖMORK.................................................... 950

RÖNTGEN................................................ 950

RUH........................................................... 950

RUJ............................................................. 950

RÜKÛ........................................................ 950

RULET...................................................... 950

RÛM SÛRESİ........................................... 950

RÜŞVET.................................................... 950

RÜTBE...................................................... 951

RÜYA GÖRMEK....................................... 951

RÜYA TABİR ETMEK............................. 951

RÜYATABİRCİSİ GÖRMEK ...951
RÜZGAR..................................................... 952

S

SAAT......................................................... 953

SABAH..................................................... 953

SABAH KAHVALTISI................................... 954

SABAN..................................................... 954

SABIRLILIK.............................................. 954

SABUN..................................................... 954

SAÇ............................................................ 954

SAÇAK..................................................... 955

SAÇKIRAN............................................... 956

SAÇMA..................................................... 956

SAÇMAK.................................................... 956

SAD SÛRESİ........................................... 956

SADAKA VERMEK................................. 957

SAF SÛRESİ........................................... 957

SAFA İLE MERVE................................... 957

SAFFAT SÛRESİ.................................... 957

SAFRAN.................................................... 958

SAFRAN ÇİÇEĞİ......................................... 958

SAFRAN OTU..................................... ,...958

SAĞIR....................................................... 958

SAĞMAK................................................... 959

SAHAN..................................................... 959

SAHRA...................................................... 959

 

SAHUR YEMEĞİ......................................... 960

SÂİL (İSTEYİCİ-DİLENCİ)...................... 960

SAKA.......................................................... 960

SAKA KUŞU............................................. 960

SAKAL........................................................ 961

SAKAL-I ŞERİF........................................ 961

SAKALINI SIVAZLAMAK ....961

SAKAT........................................................ 961

SAKİ............................................................ 962

SAKINMAK............................................... 962

SAKIZ.......................................................... 962

SAKIZ AĞACI........................................... 962

SAKIZ KABAĞI............................................ 962

SAKLAMAK................... ,............................ 963

SAKLAMBAÇ............................................. 963

SAKSAFON.............................................. 963

SAKSAĞAN............................................. 963

SAKSI......................................................... 963

SAL............................................................. 963

SALAK........................................................ 963

SALAMANDIRA....................................... 963

SALATA...................................................... 963

SALATALIK................................................. 963

SALATALIK TARLASI.................................. 964

SALÇA........................................................ 964

SALEP........................................................ 964

SALİH (A.S.)............................................. 965

SALINCAK................................................ 964

SALLANARAK YÜRÜMEK....965

SALLANMAK.............................................. 965

SALON....................................................... 966

SALYA.......................................................... 966

SALYANGOZ.............................................. 966

SAMYELİ..................................................... 966

SAMAN..................................................... 966

SAMANCI................................................. 967

SAMANYOLU............................................. 967

SAMUR..................................................... 967

SANATKAR................................................ 967

SANATORYUM........................................ 968

 

 

SANCAK.................................................... 968

SANCI....................................................... 968

SANCILANMAK.......................................... 968

SANDAL..................................................... 968

SANDAL AĞACI......................................... 969

SANDALET................................................. 969

SANDALYE................................................ 969

SANDIK.................................................... 969

SANDVİÇ................................................... 969

SANSAR................................................... 969

SANTRAL................................................... 970

SAPAN....................................................... 970

SAR'A HASTALIĞI....................................... 970

SARAÇ....................................................... 970

SARAY....................................................... 970

SARDALYA BALIĞI...................................... 970

SARDUNYA............................................. 970

SARGI......................................................... 971

SARHOŞ.................................................... 971

SARHOŞLUK VEREN ŞEYLER........................... 971

SARI........................................................... 971

SARI ARI...................................................... 971

SARIK......................................................... 972

SARILIK....................................................... 972

SARMAŞIK................................................. 972

SARMISAK.................................................. 972

SARNIÇ...................................................... 972

SARRAF...................................................... 972

SATIR......................................................... 972

SATRANÇ................................................... 972

SAVAŞ....................................................... 973

SAVAŞ ALETLERİ....................................... 973

SAVAŞMAK............................................... 974

SAVCI......................................................... 974

SAY YAPMAK............................................. 974

SAYAÇ........................................................ 974

SAYFA........................................................ 974

SAYFİYE...................................................... 974

SAYI VE SAYMAK....................................... 975

SAZ............................................................ 976

 

RÜYA TABİRLERİ ----------------------------------

SAZAN BALIĞI............................................ 976

SAZLIK........................................................ 976

SEBE SÛRESİ............................................ 976

SEBİL.......................................................... 976

SEBZE....................................................... 977

SECCADE.................................................. 977

SECDE...................................................... 977

SECDE SÛRESİ...................................... 978

SECDE-İ TİLAVET...................................... 978

SEÇMEN.................................................... 978

SEDEF....................................................... 978

SEDİR......................................................... 978

SEDYE....................................................... 979

SEFAHAT................................................... 979

SEFERDEN DÖNMEK................................ 979

SEĞİRMEK.................................................. 979

SEHPA....................................................... 979

SEKRETER................................................. 979

SEL............................................................. 979

SELAM....................................................... 980

SELVİ......................................................... 980

SEMAVER.................................................. 981

SEMER...................................................... 981

SEMERCİ.................................................... 981

SEMİZOTU................................................. 981

SENATÖR................................................... 981

SENET....................................................... 981

SEPET........................................................ 981

SERAP....................................................... 981

SERÇE....................................................... 981

SERGİ........................................................ 982

SERSERİ..................................................... 982

SERVET..................................................... 982

SERVİ (AĞAÇ)............................................. 982

SES (İŞİTMEK)............................................ 982

SEVGİ AĞACI.............................................. 983

SEVGİLİ...................................................... 983

SEVİNMEK................................................. 983

SEVİŞMEK................................................. 984

SEVMEK VE SEVİLMEK............................. 984

 

-----------------------------------------------    1207

SEYAHAT................................................... 984

SEYİS.......................................................... 984

SEYYAR SATICI.......................................... 985

SIÇAN....................................................... 985

SIÇRAMAK................................................. 985

SIĞINAK.................................................... 985

SIĞIR.......................................................... 985

SIĞIR ÇOBANI......................................... 986

SIĞIRCIK KUŞU.......................................... 986

SIKINTI...................................................... 986

SILA............................................................ 987

SINIF.......................................................... 987

SINIR.......................................................... 987

SIPA............................................................ 987

SIR.............................................................. 987

SIRAT KÖPRÜSÜ................................... 987

SIRLARI GİZLEMEK.................................... 988

SIRMA......................................................... 988

SIRT (ARKA)................................................ 988

SIRTLAN..................................................... 989

SITMA......................................................... 989

SIVACI........................................................ 989

SIVI YAĞI..................................................... 989

SİCİM........................................................ 989

SİDİK (İDRAR)............................................. 989

SİDRE-İ MÜNTEHA................................ 990

SİGARA....................................................... 990

SİGARA AĞIZLIĞI........................................ 990

SİĞİL........................................................... 990

SİHİR......................................................... 990

SİHİRBAZ.................................................... 991

SİLAH.......................................................... 991

SİLAHÇI...................................................... 992

SİLAHLANMAK....................................... 992

SİLLE-TOKAT............................................. 992

SİMİT........................................................... 992

SİMİTÇİ....................................................... 992

SİMSAR.................................................... 992

SİNCAP.................................................... 993

SİNEK......................................................... 993

 

SİNEMA...................................................... 993

SİNİ VE TEPSİ......................................... 993

SİNİRLENMEK............................................ 994

SİPER.......................................................... 994

SİRK........................................................... 994

SİRKE......................................................... 994

SİS.............................................................. 994

SİTEM ETMEK......................................... 995

SİVİLCE...................................................... 995

SİVRİSİNEK.............................................. 996

SİYAH......................................................... 996

SİYAH BENEK-NOKTALAR...996

SİYAH MÜREKKEB..................................... 996

SOBA.......................................................... 996

SOFA.......................................................... 997

SOFRA........................................................ 997

SOFRA BEZİ............................................... 997

SOĞAN..................................................... 997

SOĞUK...................................................... 997

SOHBET..................................................... 998

SOKAK....................................................... 998

SOLAK........................................................ 998

SOLUCAN.................................................. 998

SONBAHAR............................................. 998

SOPA......................................................... 999

SOSİS........................................................ 999

SOYGUN.................................................... 999

SOYUNMAK................................................ 999

SÖĞÜT....................................................... 999

SÖKÜK....................................................... 999

SU............................................................. 999

SUCUK.................................................... 1000

SUÇ........................................................ 1000

SUSAM.................................................. 1000

SUSUZLUK............................................. 1000

SÜLEYMAN (A.S.)................................ 1000

SÜLÜK.................................................... 1000

SÜLÜN................................................... 1001

SÜNBÜL................................................. 1001

SÜNBÜL KÖKÜ.................................... 1001

 

 

SÜNGÜ................................................. 1001

SÜNNET................................................ 1001

SÜRGÜN................................................ 1001

SÜRME.................................................... 1001

SÜRMEDANLIK....................................... 1002

SÜSLENMEK.......................................... 1002

SÜT........................................................ 1002

SÜTANNE............................................. 1003

SÜT EMMEK........................................... 1003

SÜT EMZİRMEK................................... 1004

SÜT NİNE............................................. 1004

SÜTÇÜ................................................... 1003

SÜTLAÇ.................................................. 1004

SÜTTEN KESMEK............................... 1004

SÜVARİ................................................... 1005

SÜZGEÇ.................................................. 1005

P

ŞABAN AYI............................................... 1007

ŞADIRVAN.............................................. 1007

ŞAFAK..................................................... 1008

ŞAHİN................................................... 1008

ŞAHİT..................................................... 1008

ŞÂİR........................................................ 1009

ŞAL.......................................................... 1009

ŞALGAM................................................. 1009

ŞALVAR................................................... 1009

ŞAM FISTIĞI............................................ 1010

ŞAMANDIRA......................................... 1009

ŞAMAR................................................... 1009

ŞAMDAN............................................... 1010

ŞAMPANYA............................................ 1010

ŞAMPİYON............................................ 1010

ŞAP......................................................... 1010

ŞAPKA..................................................... 1010

ŞARAMBOL............................................ 1010

ŞARAP..................................................... 1010

ŞARAP FIÇISI.......................................... 1011

ŞARKI SÖYLEMEK................................... 1011

 

ŞARLATAN............................................. 1011

ŞATO....................................................... 1011

ŞAYAK.................................................... 1011

ŞEBBOY.................................................. 1011

ŞEFAAT (BİRİNİN AFFI İÇİN

ARACI OLMAK)........................................ 1012

ŞEFTALİ................................................... 1013

ŞEHÎD..................................................... 1013

ŞEHİR...................................................... 1013

ŞEHRİYE................................................. 1014

ŞEKER..................................................... 1014

ŞEKER PANCARI.................................... 1015

ŞEKERCİ.................................................. 1015

ŞEKERKAMIŞI......................................... 1015

ŞELÂLE................................................... 1015

ŞEMS SÛRESİ........................................ 1015

ŞEMSİYE................................................. 1016

ŞERBET.................................................. 1016

ŞERBETÇİ............................................... 1016

ŞEYTAN.................................................. 1016

ŞEZLONG................................................ 1017

ŞÎT(A.S.)................................................ 1020

ŞİFRE....................................................... 1017

ŞİİR.......................................................... 1017

ŞİLEP....................................................... 1018

ŞİLTE....................................................... 1018

ŞİMŞEK................................................... 1018

ŞİMŞİR..................................................... 1018

ŞIRA......................................................... 1017

ŞIRINGA.................................................. 1017

ŞİRKET (ORTAKLIK)................................. 1019

ŞİŞ........................................................... 1019

ŞİŞE......................................................... 1019

ŞİŞECİ..................................................... 1019

ŞİŞLİK...................................................... 1019

ŞİŞMANLIK............................................. 1020

ŞOFÖR................................................... 1020

ŞORT...................................................... 1020

ŞÖHRET................................................ 1021

ŞUARA SÛRESİ....................................... 1021

 

 

ŞUAYB (A.S.)........................................ 1021

ŞÛRA SÛRESİ...................................... 1021

ŞURUP.................................................... 1021

ŞÜKRETMEK........................................... 1022

ŞÜKÜR SECDESİ................................... 1022

ŞÜPHE.................................................... 1023

ŞÜPHELİ RÜYALARIN YORUM­
LARINDA DİKKATLİ OLUNMA­
LIDIR........................................................ 1023

T

TAAHHÜT.............................................. 1025

TAARRUZ (HÜCUM)................................ 1025

TABAK..................................................... 1026

TABAK ÖRTÜSÜ...................................... 1026

TABAKA................................................... 1026

TABAKÇI.................................................. 1026

TABAKHANE............................................ 1026

TABAN.................................................... 1027

TABANCA................................................ 1027

TABELA................................................... 1027

TABİÎN.................................................... 1027

TABLO..................................................... 1027

TABUR..................................................... 1028

TABURE.................................................. 1028

TABUT.................................................... 1028

TAÇ......................................................... 1028

TÂHÂ SÛRESİ....................................... 1029

TAHRİM SÛRESİ...................................... 1029

TAHT...................................................... 1029

TAHTA KURUSU..................................... 1030

TAKKE..................................................... 1030

TAKLA ATMAK........................................ 1031

TAKSİ....................................................... 1031

TAKUNYA................................................ 1031

TAKVİM.................................................... 1031

TALAK SÛRESİ........................................ 1032

TAMBUR.................................................. 1032

TANDIR................................................... 1032

 

tank......................................................... 1033   tehlîl............................................................. 1041

tapu........................................................ 1033   tehlike.......................................................... 1041

tarak....................................................... 1033   tekâsür sûresi............................................ 1041

tarakçı................................................... 1033   tekbir............................................................ 1041

tarçın..................................................... 1034   teke............................................................... 1041

tarçın ağacı.......................................... 1034   tekerlek....................................................... 1042

tarhana.................................................. 1034   tekke............................................................. 1042

tarife....................................................... 1034   tekme............................................................. 1042

târik sûresİ........................................... 1034   tekne............................................................. 1042

tarla faresi.......................................... 1035   tekvir sûresi............................................... 1042

tarla kuşu.............................................. 1035   tel.................................................................. 1043

tarla-çiftlik.......................................... 1034   telefon......................................................... 1043

tartışma.................................................. 1035   telgraf......................................................... 1043

tas........................................................... 1035   tencere........................................................ 1043

tasavvuf................................................. 1035   teneke........................................................... 1043

taş........................................................... 1035   teneşir.......................................................... 1043

taşkömürü............................................. 1036   tenis.............................................................. 1044

tava......................................................... 1036   tente............................................................. 1044

tavaf......................................................... 1036   tepe............................................................... 1044

tavan...................................................... 1036   tepsi.............................................................. 1044

tavla........................................................ 1037   ter................................................................. 1044

tavşan.................................................... 1037   teravih......................................................... 1045

tavuk....................................................... 1037   terazi............................................................ 1045

tavukçu.................................................. 1038   tere............................................................... 1045

tavus kuşu............................................. 1038   tereyağı....................................................... 1045

tay........................................................... 1038   terfi.............................................................. 1046

tayın........................................................ 1039   terhis............................................................ 1046

tayyare.................................................. 1039   terlemek....................................................... 1046

taze hurma............................................. 1039   terlik........................ :................................... 1047

tazîye...................................................... 1039   terzi.............................................................. 1047

tazı.......................................................... 1039   teşbih............................................................ 1047

tebâreke sûresi.............................. ....1039   testere........................................................... 1048

tebbet sûresi......................................... 1039   testi............................................................... 1048

tebeşir................................................... 1040   tevbe sûresi................................................ 1048

tebrik...................................................... 1040   tevrat........................................................... 1048

tedâvî..................................................... 1040   teyemmüm..................................................... 1048

tefsir...................................................... 1040   teyze............................................................. 1049

tefsirci.................................................. 1040   tezek............................................................. 1049

teftiş....................................................... 1040   tezgah.......................................................... 1049

teğabun sûresi..................................... 1040   tığ.................................................................. 1049

 

RÜYA TABİRLERİ ----------------------------------

TIMAR..................................................... 1049

TIMARHANE............................................ 1049

TIRNAK.................................................. 1049

TİLKİ......................................................... 1050

TİMSAH.................................................. 1050

TÎN SÛRESİ.......................................... 1050

TİRİT....................................................... 1050

TİYATRO.................................................. 1051

TOHUM.................................................. 1051

TOKA....................................................... 1051

TOKAT..................................................... 1051

TOMURCUK............................................ 1052

TOP......................................................... 1052

TOP SESİ................................................. 1053

TOPAÇ..................................................... 1052

TOPAL..................................................... 1052

TOPLANTI............................................. 1052

TOPLU İĞNE............................................ 1052

TOPRAK................................................. 1053

TOPRAK ÇANAK..................................... 1053

TOPRAK KÜREĞİ................................. 1053

TOPUK.................................................... 1053

TOPUZ..................................................... 1053

TORBA.................................................... 1054

TORİK BALIĞI............................................ 1054

TORNA.................................................... 1054

TORUN................................................... 1054

TOSBAĞA............................................... 1054

TOSUN................................................... 1054

TOZ......................................................... 1054

TÖREN................................................... 1054

TRAKTÖR................................................ 1055

TRAŞ........................................................ 1055

TREN....................................................... 1055

TÛBÂ (CENNETTE BİR AĞAÇ).. 105 5

TUFAN................................................... 1056

TUĞLA.................................................... 1056

TULUM.................................................... 1056

TULUMBA.............................................. 1056

TÛR SÛRESİ............................................ 1056

 

-----------------------------------------------    1211

TURB....................................................... 1056

TURŞU.................................................. 1056

TURUNÇ................................................ 1057

TUTKAL................................................... 1057

TUZ......................................................... 1057

TUZAK..................................................... 1057

TÜCCAR................................................ 1057

TÜFEK..................................................... 1057

TÜL.......................................................... 1057

TÜLBENT................................................ 1057

TÜNEL.................................................... 1057

TÜRBE..................................................... 1057

TÜRKÜ................................................... 1058

TÜTÜN VE DUMAN............................ 1058

TÜY......................................................... 1058

UCUZ VE UCUZLUK........................... 1059

UÇAK...................................................... 1059

UÇARI...................................................... 1060

UÇKUR................................................... 1060

UÇMAK.................................................. 1060

UÇURTMA.............................................. 1061

UÇURUM............................................... 1061

UD........................................................... 1061

UDCU (UD ÇALAN)............................ 1061

UFUK...................................................... 1061

UĞRAK (YERİ)........................................... 1062

UĞRAŞMAK............................................ 1062

UĞULTU.................................................. 1062

UĞUR...................................................... 1062

UĞURBÖCEĞİ...................................... 1062

UĞURSUZLUK........................................ 1062

UKALÂ..................................................... 1062

ULEMÂ (ÂLİMLER).................................. 1063

ULUMAK.................................................. 1063

UMACI..................................................... 1063

UMRE YAPMAK........................................ 1063

UN.......................................................... 1063

 

UN ELEMEK.......................................... 1063

UNCU.................................................... 1064

UR............................................................ 1064

URGAN................................................... 1064

USKUMRU BALIĞI............................... 1064

USTA...................................................... 1064

USTURA................................................. 1064

USULSÜZLÜK...................................... 1065

UTANMAK............................................... 1065

UYANMAK............................................. 1065

UYGUNLUK............................................ 1066

UYGUNSUZLUK................................... 1066

UYKU....................................................... 1066

UYUŞUKLUK........................................ 1066

UYUZ....................................................... 1067

UZAKLIK................................................... 1067

UZAMAK.................................................. 1067

UZAY........................................................ 1068

UZMAN.................................................. 1068

Ü

ÜCRET..................................................... 1069

ÜÇGEN................................................... 1069

ÜFLEMEK................................................ 1069

ÜFÜRÜKÇÜ............................................ 1070

ÜLKER YILDIZI.......................................... 1070

ÜMİD KESMEK........................................ 1070

ÜNİFORMA............................................ 1070

ÜNİVERSİTE............................................ 1070

ÜNLÜ BİR KİŞİ...................................... 1070

ÜNNAP.................................................. 1071

ÜNNAP AĞACI..................................... 1071

ÜRE......................................................... 1071

ÜRKMEK.................................................. 1071

ÜRPERMEK............................................. 1072

ÜRÜN..................................................... 1072

ÜRYÂNİ ERİĞİ.......................................... 1072

ÜSÂRE (USARE).................................. 1072

ÜST KAT................................................ 1072

 

 

ÜSTTEĞMEN........................................ 1072

ÜSTÜBEÇ............................................... 1073

ÜSTÜBÜ................................................ 1073

ÜSTÜN BAŞARI.................................. 1073

ÜSTÜNLÜK.......................................... 1073

ÜŞENMEK.............................................. 1073

ÜŞÜMEK................................................. 1073

ÜTÜ........................................................ 1073

ÜVENDİRE............................................... 1073

ÜVEY....................................................... 1074

ÜVEY ANNE......................................... 1074

ÜVEYİK KUŞU......................................... 1074

ÜVEZ AĞACI......................................... 1075

ÜVEZ BÖCEĞİ......................................... 1075

ÜZENGİ.................................................. 1075

ÜZERLİK ÇİÇEĞİ..................................... 1076

ÜZERLİK TOHUMU............................. 1076

ÜZGÜNLÜK............................................ 1076

ÜZÜM..................................................... 1076

ÜZÜM BAĞI............................................. 1077

ÜZÜM ÇUBUĞU VE ASMA...1078

ÜZÜM SIKMAK........................................ 1078

ÜZÜM ŞERBETİ................................... 1079

ÜZÜNTÜ............................................... 1079

V

VAAD(SÖZ)........................................... 1081

VAAZ....................................................... 1081

VÂDÎ....................................................... 1082

VAFTİZ.................................................... 1082

VAGON.................................................... 1082

VAHA...................................................... 1083

VAHİY....................................................... 1083

VAHŞÎ (HAYVAN)..................................... 1083

VAHŞÎ SIĞIR......................................... 1083

VAİZ........................................................ 1084

VÂKİA SÛRESİ..................................... 1084

VAKIF...................................................... 1084

VALİ......................................................... 1084

 

RÜYA TABİRLERİ

VALS....................................................... 1085

VAMPİR.................................................... 1085

VAPUR.................................................... 1085

VARDİYA.................................................. 1085

VARGEL.................................................. 1085

VARİL....................................................... 1085

VARİS...................................................... 1085

vâsi.......................................................... 1085

vasiyetname.......................................... 1086

VAZO....................................................... 1086

VEBA....................................................... 1086

VEDALAŞMAK......................................... 1086

VEKÂLET................................................ 1086

VEKİL....................................................... 1087

VELÎ (ERMİŞ)........................................... 1087

VEREM.................................................... 1087

VERESİYE................................................ 1087

VERGİ...................................................... 1087

VERNİK.................................................... 1087

VESİKA.................................................... 1088

VEZNE.................................................... 1088

VEZNEDAR........................................... 1088

VİLLA....................................................... 1088

VİNÇ....................................................... 1088

VİRANE.................................................... 1088

VİŞNE..................................................... 1088

VİTAMİN.................................................. 1088

VİTİR NAMAZI....................................... 1089

VİTRİN...................................................... 1089

VİZE.......................................................... 1089

VİZİTE...................................................... 1089

VOLEYBOL............................................... 1089

VOLTMETRE........................................... 1089

VOTKA.................................................... 1089

VURGUN................................................. 1089

VURMAK................................................ 1089

VÜCUDUNDA DEĞİŞİKLİK1090
VÜCUT AĞRISI..................................... 1090

 

 

YABA....................................................... 1091

YABAN ADAMI......................................... 1091

YABAN DOMUZU................................ 1091

YABAN EŞEĞİ.......................................... 1092

YABAN GÜLÜ.......................................... 1092

YABAN GÜVERCİNİ................................. 1092

YABAN HARDALI...................................... 1092

YABAN HAYVANI..................................... 1092

YABAN İĞDESİ..................................... 1092

YABAN KAZI............................................. 1093

YABAN KEÇİSİ......................................... 1093

YABAN ÖRDEĞİ....................................... 1093

YABAN SIĞIRI....................................... 1093

YABANCI................................................. 1094

YABANCI DİL............................................ 1094

YABANCI İHTİYAR.................................... 1094

YABANCI MEMLEKET.............................. 1094

YAFTA...................................................... 1095

YAĞ.......................................................... 1095

YAĞCI...................................................... 1096

YAĞLANMAK........................................... 1096

YAĞLAYICI............................................... 1096

YAĞMA..................................................... 1097

YAĞMUR................................................. 1097

YAĞMURLUK........................................... 1097

YAHNİ (YEMEK)....................................... 1097

YAHUDİ.................................................... 1098

Hz. YAHYA (A.S.)................................. 1098

Hz. YA'KÛB (A.S.)................................. 1098

YAKA....................................................... 1098

YAKI.......................................................... 1098

YAKUT..................................................... 1098

YALAK...................................................... 1099

YALAMAK................................................ 1099

YALAN...................................................... 1099

YALDIZ..................................................... 1099

YALI.......................................................... 1099

YALIN AYAK............................................. 1099

 

YALTAKLIK............................................... 1099

YAMA....................................................... 1100

YAMACI.................................................... 1100

YAMYAM.................................................. 1100

YANAK...................................................... 1100

YANARDAĞ............................................. 1100

YANGIN.................................................. 1101

YANILMAK............................................... 1101

YANKESİCİ............................................... 1101

YANMAK.................................................. 1101

YAPI.......................................................... 1102

YAPRAK................................................... 1102

YAPRAK KURDU.................................. 1102

YARA....................................................... 1102

YARALANMAK......................................... 1103

YARASA................................................... 1103

YARDIM.................................................... 1103

YARIŞ....................................................... 1103

YARIŞ ATI.................................................. 1104

YARIŞ SAHASI..................................... 1104

YAS (MATEM)........................................... 1104

YASEMİN (YASEMEN)........................ 1104

YASEMİN AĞACI.................................. 1104

YASİN SÛRESİ..................................... 1105

YASTIK..................................................... 1105

YAŞ.......................................................... 1105

YAŞ ÜZÜM............... '............................. 1106

YAŞLI KADIN........................................ 1105

YAŞMAK................................................... 1106

YAT.......................................................... 1106

YATAĞAN (BIÇAK).................................... 1107

YATAK..................................................... 1107

YATAK ÇARŞAFI....................................... 1107

YATAKHANE........................................... 1108

YATALAK.............................................. ...11Ö8

YATILI OKUL............................................ 1108

YATMAK................................................... 11Ö8

YATSI VAKTİ............................................. 1108

YAVAŞ YÜRÜMEK.................................... 1109

YAVER..................................................... 1109

 

 

YAVRU..................................................... 1109

YAY.......................................................... 1109

YAYA (YÜRÜMEK).................................... 1110

YAYCI...................................................... 1110

YAYGI....................................................... 1110

YAYIK....................................................... 1111

YAYIN....................................................... 1111

YAYLA..................................................... 1111

YAYLIM ATEŞİ.......................................... 1111

YAZ.......................................................... 1112

YAZI HOKKASI...................................... 1112

YAZI KALEMİ............................................ 1112

YAZI TAHTASI........................................... 1112

YAZI YAZMAK.......................................... 1113

YAZICI...................................................... 1112

YAZIHANE............................................... 1112

YAZMA (RENKLİTÜLBENT).1113

YELDEĞİRMENİ...................................... 1113

YELEK...................................................... 1113

YELKEN.................................................. 1113

YELKOVAN.............................................. 1113

YELLENMEK (OSURMAK).. 1114

YELPAZE................................................. 1114

YEM......................................................... 1114

YEMEK..................................................... 1114

YEMEK BORUSU..................................... 1116

YEMEK DAVETİ........................................ 1116

YEMEK DOLABI....................................... 1116

YEMEK PİŞİRMEK.................................... 1115

YEMEK VERMEK (ÖLÜYE) .1117

YEMEK YEMEK........................................ 1117

YEMEKHANE.......................................... 1116

YEMENİ.................................................... 1118

YEMİN ETMEK.......................................... 1118

YEMİŞ (MEYVE)........................................ 1118

YEMLİK.................................................... 1118

YEN (ELBİSE YENİ)................................... 1119

YENGE.................................................... 1119

YENGEÇ.................................................. 1119

YENİ (DOĞMUŞ ÇOCUK)...1120

 

RÜYA TABİRLERİ ----------------------------------

YENİBİRŞEY.......................................... 1119

YENİ YIL................................................... 1120

YENİÇERİ................................................. 1119

YER.......................................................... 1120

YER DÖŞEMESİ................................... 1120

YER ELMASI............................................ 1121

YER MANTARI....................................... 1121

YER SARSINTISI (ZELZELE).................................

1121

YER ZEMİNİ........................................... 1122

YERE BATMAK........................................ 1121

YERİN YEŞERMESİ.................................. 1121

YEŞİL....................................................... 1122

YEŞİL EKİN BAŞAĞI............................ 1123

YEŞİL KURT............................................. 1123

YEŞİL MEŞE............................................. 1123

YEŞİLLİK............................................... ..1122

YETİM OLMAK...................................... 1123

YEVMİYE................................................. 1123

YIKAMAK.................................................. 1123

YIKANMAK.............................................. 1124

YIKMAK VE YIKILMAK............................... 1124

YILAN....................................................... 1124

YILAN TUTAN....................................... 1125

YILBAŞI (YENİ YIL).................................... 1126

YILDIRIM................................................... 1126

YILDIZ...................................................... 1127

YIRTIK....................................................... 1128

YİTİK........................................................ 1128

YOĞURT.................................................. 1128

YOĞURT KURUSU.................................. 1128

YOKSULLUK............................................ 1129

YOL.......................................................... 1129

YOL AZIĞI................................................. 1130

YOLCULUK............................................. 1130

YONCA................................................... 1130

YORGAN................................................. 1130

YOSUN................................................... 1130

YUFKA..................................................... 1131

YULAF...................................................... 1131

 

----------------------------------------------- 1215

YULAR..................................................... H31

YUMAK.................................................... 113i

YUMRUK................................................. 1131

YUMURTA................................................ 1132

YÛNUS (A.S.)....................................... 1132

YÛNUS BALIĞI......................................... 1133

YÛNUS SÛRESİ.................................. 1133

YÛSUF (A.S.)........................................ 1133

YÛSUF SÛRESİ................................... 1134

YUSUFÇUK KUŞU.............................. 1134

YUVARLANMAK...................................... 1134

YÜK.......................................................... 1134

YÜK HAYVANI......................................... 1136

YÜK İNDİRMEK.................................... 1136

YÜKLEMEK............................................. 1136

YÜKLENMEK........................................... 1135

YÜKLÜK.................................................. 1136

YÜKSEK YER........................................... 1136

YÜKSELMEK.......................................... 1136

YÜKSÜK................................................ 1137

YÜN....................................................... 1137

YÜNCÜ.................................................. 1137

YÜRÜMEK.............................................. 1137

YÜZ......................................................... 1138

YÜZBAŞI.................................................. 1138

YÜZLEŞMEK............................................ 1138

YÜZMEK (DERİ)....................................... 1139

YÜZMEK (SUDA)................................. 1138

YÜZÜK.................................................... 1140

YÜZÜK OYUNU.................................... 1141

YÜZÜSTÜ DÜŞMEK........................... 1142

z

ZA'FERÂN.............................................. 1144

ZAAF VEYA ZA'FİYET............................... 1143

ZABİT....................................................... 1144

ZABITA.................................................... 1144

ZAÇ VE ZAÇYAĞI..................................... 1144

ZAFER..................................................... 1144

 

ZAĞAR (KÖPEK).................................. 1145

ZAHÎRE.................................................... 1145

ZAHMET................................................. 1145

ZAKKUM................................................. 1145

ZÂLÎM....................................................... 1146

ZAM......................................................... 1146

ZAMAN................................................... 1147

ZAMANDAN BİR SAAT....................... 1147

ZAMBAK................................................... 1146

ZAMK...................................................... 1147

ZAN......................................................... 1147

ZANGOÇ................................................. 1148

ZANPARA.............................................. 1148

ZAR........................................................ 1148

ZARAR..................................................... 1148

ZARAR VE MUSİBET............................... 1149

ZARF........................................................ 1149

ZÂRİYÂT SÛRESİ..................................... 1149

ZÂTÜL'CENB........................................ 1149

ZÂTÜRRE................................................ 1149

ZAYİ' ETMEK......................................... 1150

ZAYIFLAMAK........................................... 1149

ZAYIFLIK................................................... 1150

ZEBÂNÎ.................................................... 1150

ZEBERCED.............................................. 1150

ZEBRA..................................................... 1151

ZEBUR..................................................... 1151

ZEHİR...................................................... 1151

ZEHİRLENMEK........................................ 1151

ZEKÂT..................................................... 1152

ZEKERİYÂ (A.S.)................................... 1153

ZELZELE.................................................... 1153

ZEMBEREK.............................................. 1153

ZEMBİL.................................................... 1153

ZEMİN KAT......................................... ...1154

ZEMZEM.................................................. 1154

ZENCEFİL................................................ 1154

ZENCİ...................................................... 1155

ZENGİN.................................................. 1155

ZERDALİ.................................................. 1156

 

 

ZERDE..................................................... 1156

ZEYBEK.................................................. 1156

ZEYTİN................................................... 1157

ZEYTİN AĞACI......................................... 1157

ZEYTİNYAĞI............................................. 1158

ZIRH........................................................ 1158

ZIRH YAPAN............................................ 1159

ZIRNIK..................................................... 1159

ZIT ŞEYLER.......................................... 1159

ZİFT......................................................... 1159

ZİKİR........................................................ 1160

ZİL............................................................ 1160

ZİLLET..................................................... 1161

ZİLZURNA OLMAK.................................. 1160

ZIMBA...................................................... 1158

ZİMMET................................................... 1161

ZÎNÂ....................................................... 1161

ZİNCİR..................................................... 1161

ZİNDAN................................................. 1162

ZÎNET (ZİYNET)........................................ 1162

ZİRÂAT..................................................... 1163

ZİRVE...................................................... 1163

ZİYAFET................................................... 1163

ZİYAN...................................................... 1163

ZİYARET................................................... 1163

ZUHRUF SÛRESİ.................................... 1163

ZULÜM.................................................... 1164

ZURNA.................................................... 1164

ZURNACI............................................... 1164

ZÜHAL YILDIZI......................................... 1165

ZÜHRE YILDIZI......................................... 1165

ZÜLKARNEYN (A.S.)................................ 1165

ZÜLKİFL (A.S.).......................................... 1165

ZÜLÜF.................................................... 1165

ZÜMER SÛRESİ................................... 1165

ZÜMRÜT................................................. 1166

ZÜRAFA................................................... 1166

 

 

 

 

Yusuf Tavaslı tarafından yazılan, Tavaslı yayıncılığın yayınladığı,  Açıklamalı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi adlı kitabı incele diniz.

Bankasya (Sadece Asyacard Geçerlidir)
Taksit Sayısı (Ay) Aylık Taksit Tutarı  Toplam Tutar 
2 12,50 TL  25,00 TL 
3 8,33 TL  25,00 TL 
Ürün hakkında henüz bir yorum yapılmamış.

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi - İmam Nablusi

2.Hamur ithal kağıt, Ciltli, 927 sayfa

Kdv Dahil : 12,50 TL

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi Tavaslı Yayınları

Ciltli, 2. Hamur İthal Kağıt,1.216 Sayfa

Kdv Dahil : 21,00 TL

RÜYA TABİRLERİ ANSİKLOPEDİSİ

Büyük Boy-Ciltli,İthal Kağıt-930 Sayfa

Kdv Dahil : 14,00 TL
Üye Paneli
Link Sepeti
 ÜYELiK HAKKINDA
 BANKA HESAP ALIŞVERİŞ ÖDEME
 GARANTi VE iADE :
 KARGO VE TESLİMAT :
 SATIŞ SÖZLEŞMESİ :
 HAKKIMIZDA :
 GÜVENLİĞİNİZ BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ :
 GÜVENLİ ALIŞVERİŞİN İPUÇLARI :
 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 MÜŞTERİ YORUMLARI
En Çok İzlenenler
Rastgele Ürün

Şamua İbni Kesir Tefsiri Muhtasar 6 Cilt

Ciltli, Şamua, 3.350 Sayfa, Hadislerle Tefsir

Kdv Dahil : 103,00 TL
Haber Merkezi
Editörün Seçimi